Kriptopara

Gelecek Vadeden Kripto Paralar

  2021 ve 2022 senelerinde yatırım portföylerine gelecek vadeden kripto paraları eklemek isteyen bir çok yatırımcı bulunuyor. Bu yüzden, değer kazanması beklenen ve gelecek vadeden kripto para birimlerinin hangileri olduğunu öğrenmek amacıyla araştırmalara girişiliyor. Bu yazımızda sizler için 2021 ve 2022’de değerlenmesi beklenen ve analistlerin gelecek vaat ettiğini düşündükleri kripto paralar hakkında bilgileri sunacağız. 

  Hangi Kripto Paralar Alınmalı?

  Analistlerin ortak görüşlerine göre, 2021 ve 2022 senelerinde bazı kripto paralar diğerlerine göre çok daha iyi bir performans gösterebilir. ADA, DOGE, UNI, THETA Coin gibi varlıklar bu altcoinler arasında değerlendiriliyorlar. Analistler 2021 ve 2022’de değer kazanımı bekledikleri bu altcoinlerin alım için yakından takip edeceklerini belirtiler. 

  Kripto Para Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

  Kripto para alırken dikkat edilmesi gereken pek çok detay bulunuyor. Ancak bunların en başında, güncel kripto para haberlerinin takip edilmesi geliyor. Ayrıca anlık fiyat takibini yapmadan alım-satım kararı vermemek oldukça önemli. Kripto para fiyatları oynaklığı öne alıyorlar, buna bağlı olarak anlık değişimleri sergiliyorlar. Saniyeler içinde değişebilen fiyatlar yakından takip edilmez ve ardından alım satım emri verilmez ise kayıplar yaşanabilir.

  Kripto para alım satımında dikkat edilecek diğer bir nokta arz ve talep dengesidir. Eğer o anda kripto paraya olan alım talepleri fazla ise fiyatın kısa vadede artışı devam ettirebileceği bilinmelidir. 

  Gelecek Vadeden Kripto Paralar Hangileri?

  Analistlerin gelecek vadeden kripto paralar listesinin en önemli coin’i elbette BTC. Ana kripto para birimine ek olarak XTZ, ETH, LUNA, ADA, UNI, DOGE, THETA Coin gibi kripto paralarda bu listenin içerisinde yer alıyorlar. 

  Gelin bu gelecek vadeden kripto paraları birlikte detaylı olarak inceleyelim:

  Cardano (ADA) 

  ADA Coin, 2021 yılında 1 Ocak tarihinde 0.182 dolar seviyesinde olan ve 27 Şubat’a gelindiğinde 1.45 dolar seviyesine ulaşarak analistlerin dikkatini çeken bir kripto para birimidir. Analistler onun ilerleyen safhalarda 1 dolar bandına gerilediğini ancak tekrar 1.437 dolara çıkışı sağlayabildiğini açıklıyorlar. 2021 yılı 29 Mayıs tarihinde ise 1.51 dolarlık fiyatı tabloya alıyor. 

  Analistler, bu tarihsel fiyat ilerleyişine baktıklarında ADA Coin’i yatırma değer buluyorlar. Analistler ADA Coin’in son güncellemeleri ardından akıllı sözleşmeleri devre alabildiğini bu yüzden alım taleplerini yükseltebileceğini açıklıyorlar. 2021 senesi Ağustos ayında Gelecekte ADA Coin fiyatının 2.50 dolar ile 3 dolar bandı arasında olabileceğini tahmin ediyorlar. Bu kapsamda ADA Coin analistlere göre gelecek vaat ediyor. 

  Dogecoin(DOGE)

  Analistler, Elon Musk sayesinden dikkatleri üzerine çeken DOGE Coin’in 2021 ve 2022 senelerinde değerlenebileceğini açıkladılar. Dogecoin’in karmaşık bir geçmişe sahip olduğunu ancak meme coin oluşuna bağlı dikkat çektiğini belirttiler. Analistler Dogecon’in 27 Ocak 2021’de 0.0076 dolar seviyesine çıkış yaparak adından söz ettirdiğini belirtiyorlar. 

  DOGE, 2021 senesi 29 Mayıs’ta ise 0.31 dolarlık fiyatını tabloya alıyor. Analistler fiyatın tarihsel gelişimine dikkat çekip, Dogecoin’in yatırım için değerlendirilebilir bir seçenek olduğunu savundular. Analistler, 2021 senesi ikinci yarısında Dogecoin fiyatının gelecekte 0.40 dolar ile 0.50 dolar bandı arasında hareket etmesini bekliyorlar. Bu açıdan onu gelecek vadeden kripto paralar arasında görüyorlar. 

  Uniswap (UNI)

  Analistler, UNI Coin’in DeFi büyümesi ile birlikte gelecekte daha popüler ve başarılı hale gelebilecek bir altcoin olduğunu savunuyorlar. DEX’ler ve DeFi büyürken, UNI Coin’inde ileri gitme açısından büyük potansiyele sahip olduğunu belirttiler. Diğer yandan, UNI Coin’in piyasa sürüldükten hemen sonra yükselmeye başladığını hatırlattılar. 

  2021 senesi 8 Mart tarihinde ise UNI Coin’n 33,54 dolara ulaşarak rekor kırdığını belirttiler. Bu olumlu gelişmeleri çok kez tabloya alan UNI Coin’in 2022 sene başında 40 dolar ile 45 dolar bandında yer alabileceğini açıklıyorlar. Analistler değerlenme tahminlerine bağlı olarak, onu gelecek vadeden kripto paralar arasında görüyorlar. 

  THETA Coin

  Analistler THETA Coin projesin, teknik ve ekonomik çözümlere eğilen, yenilikçi bir proje olduğunu belirttiler. Merkezi olmayan video dağıtımını ve akışını uç uca şifreli tek altyapı üzerinden sunan projenin, gelecekte daha büyük ilgi görebileceğini aktardılar. 

  Analistler THETA Coin fiyatının 2021 senesi Ağustos ayında artışa gidebileceğini savunuyorlar. İlgili ayda fiyatın 8 dolar ile 8.50 dolar arasında olabileceğini belirtiler. 2022 yılı ikinci yarısında ise 10 dolar ile 15 dolar bandı arasında fiyat tahmini yaptılar. Gelecek vadeden krito paralar listesinde THETA Coin’e yer verdiler.

  Terra (LUNA)

  Analistler, LUNA Coin projesinin, UST stablecoin’den yaralanma, onu stake etme, kredi olarak sunma işlemlerinde kullanılabilen protokolleri sunduğunu açıklıyorlar. Bu açıdan 2021 ve 2022 senelerinde büyük ilgi almasını bekliyorlar. 

  Analistler aynı zamanda LUNA Coin’in 2021 yılı Temmuz ayında, 6.50 dolar ile 7 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini tahmin ettiler. Analistler değer kazanımının 2022’de etkili olabileceğini düşünerek, LUNA Coin’i gelecek vadeden kripto paralar listesine aldılar.

  Ethereum (ETH)

  Analistler tüm eleştirilere rağmen ETH’nin 2021 ve 2022 senelerinde değer kazanımı içinde olabileceğini savundular. Analitlere göre ETH, merkeziyetsiz finansal işlemlerin gelişiminden, ERC-20 tokenların artan işlem sayılarından destek buluyor. Bu alanlarda ne kadar fazla gelişim olursa Ethereum ağının geleceği de o kadar güçleniyor. Akıllı sözleşmeler ile işlemi sunmakta hala önce olan Ethereum’un bu konudaki liderliği elinde tutabileceğine inanıyorlar.

  Analistler, ETH geleceği için 2021 Temmuz ayında 2.550 dolar ile 2.700 dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini belirttiler. Diğer yandan 2022 sene başında ise 3 bin dolarlık düzeyin üzerinde fiyatlanma bekliyorlar. Değer kazanımı tahminlerini vererek, onu gelecek vadeden kripto paralar arasında yerleştirdiler.

  Bitcoin (BTC)

  Analistler lider kripto para birimi Bitcoin’in tahtının uzun vadede sarsılamayacağını düşünüyorlar. Bitcoin’in artık geniş bir kitle tarafından yüksek oranda benimsendiğini, yüksek enerji harcamalarına bağlı eleştirilere rağmen liderlikten ayrılmayacağını düşünüyorlar. Analistler aynı zamanda Bitcoin için bir kriz halinde Pos konsensüsüne geçiş ihtimalinin de değerlendirilebileceğini açıkladılar. Bu kapsamda değer kaybına neden olabilecek olumsuz haberlerin aslında kontrol edilebileceğini belirttiler.

  Diğer yandan analistler Gelecekte BTC Coin’in 2021 senesi Ağustos ayında 38 bin dolarlık fiyat düzeyine geri dönebileceğini açıklıyorlar. 2022 senesi içinde ise 40 bin dolar ile 45 bin dolar bandı arasında fiyatlanma görülebileceğini paylaştılar. Bu kapsamda BTC’yi hala gelecek vadeden kripto paralar arasında değerlendiriyorlar.

  Tezos (XTZ)

  Analistler Tezos projesinin yatırımcılar için akıllı sözleşmeleri destekleyen çok amaçlı bir platformu sunduğunu belirttiler. Bunun ise 2021 ve 2022 senelerinde kurumsal yatırımcı kitlesinin en çok aradığı konsept olduğunu ifade ediyorlar. Analistlere gör, XTZ Coin fiyatlarında alım talepleri ile değer kazanımı meydana gelebilir. 

  Analist tahminlerine göre, 2021 yılı Temmuz ayı ardından XTZ Coin geleceği 4.50 dolar ile 5 dolar bandı arasında konumlanabilir. 2022 senesi Nisan ayında ise fiyatın 6.50 dolar ile 7 dolar bandı arasında fiyatlanabileceği düşünülüyor. Yükselişe yönelik fiyat tahminleri alan XTZ Coin’in gelecek vadettiği savunuluyor. 

  Sonuç

  Gördüğümüz gibi, analistlerin gelecek vaat ettiğini düşündükleri kripto para birimlerinin her birinin kendilerine özgü proje mantıkları mevcut. Diğer yandan her biri 2021 ve 2022 yılı içinde değerlenmesi beklenen varlıklar. Eğer bu kripto paralar için verilen fiyat tahminleri gerçekleşirse, yatırımcılar portföyleri üzerinden ideal bir kara geçebilecekler. Elbette kripto para piyasalarının her zaman inişli çıkışlı olabileceğini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden anlık güncel haber takibi ile kripto pozisyonlarının güncellenmesi de şart.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle