WAX (WAXP) Coin Nedir? WAXP Nasıl Alınır?

  Gelişen e-ticaret sektörünü blockchain dünyası ile birleştiren WAX (WAXP) coin, özellikle altcoin yatırımcılarından büyük ilgi görmeye devam etmekte. Bu yazımızda çok merak edilen WAXP coin nedir, nasıl alınır, avantajları ve dezavantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını bulabilirsiniz. 

  WAX (WAXP) Coin Nedir?

  WAX, temelde e-ticaret süreçlerinde hem satıcı hem de alıcı için işlemlerin daha hızlı ve basit gerçekleşmesini sağlayan bir blockchain protokolüdür. İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen WAX, fikir birliği mekanizması olarak delegated proof-of-stake (DPoS) kullanmaktadır. Benzer platform EOS ile tam uyumlu olarak kullanılabilmektedir. WAX platformunun e-ticaret işlemlerini daha güvenli hale getiren protokoldeki yerel kripto para birimi WAXP coin’dir. 

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  WAX projesinin temel amacı, e-ticaret için geliştirilen özel teşvik mekanizmalarının hem satıcılar hem de alıcılar için optimize edilmesidir. Bu sayede e-ticaret işlemleri daha güvenilir, daha hızlı ve basit bir şekilde gerçekleşebilecektir. Merkezi olmayan uygulama (dApp) pazar yerlerinin ve değiştirilemez tokenlerin (NFT) üzerine inşa edilebilen bir blockchain tabanlı araçlar paketi oluşturmaktadır. WAX protokolünün whitepaper’ı ve yerel kripto para birimi olan WAXP coin hakkındaki bilgileri https://developer.wax.io/ bağlantı adresi üzerinden alabilirsiniz.

  WAX Coin Yorumları

  Özellikle kripto para sektörünün en büyük borsası Binance tarafından listelenen WAXP coin bu duyurudan sonra büyük ilgi görmüştür. Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği bir kripto para haline gelen WAXP coin hakkında uzmanlar olumlu görüşler bildirmektedir. E-ticaret sektörünün giderek gelişmesi ve projenin hem satıcıya hem de alıcıya faydalar sunması, WAXP coine olan talebi arttırabilir.  

  WAXP Coin Geleceği

  WAX projesinin sağlam temelli ve kullanıcı faydasını odaklayan yapısı sayesinde WAXP coin yatırımları da kazanç fırsatları sunmaktadır. Kripto para analistleri, WAXP coin geleceğinin yükseliş trendine devam edeceğini düşünmektedir. Ethereum blockchaini kullanan bu projede ERC-20 tokenlerinin popülerliğini arttırması WAXP coin fiyatının da yükselişini desteklemektedir. Kripto para sektöründe boğa piyasası devam ettiği süre boyunca WAXP coin yatırımcısına önemli kazanç fırsatları sunabilir. 

  WAX (WAXP) Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 WAXP fiyatı %wax+try% TL. Döviz cinsinden ise %wax+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, WAX fiyatı 24 saatte %wax+yuzde%.

  2021 yılında e-ticaret ve blockchain teknolojisinin kullanılmaya başlaması WAXP coin fiyatını da yükseltmiştir. Özellikle merkeziyetsiz finans uygulamalarına olan talep artınca WAXP coin fiyatlarında da hızlı yükselişler görülmektedir. Analistler WAXP coin yatırımlarında güncel trendlerin yakından takip edilmesi gerektiğini vurgulamaktadır. 

  WAX (WAXP) Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  • 1. Adım: Binance, Upbit, Huobi Global, HitBTC gibi WAXP coin listeleyen borsalardan birine giriş yapın. 
  • 2. Adım: Borsanın kayıt formuna KYC bilgilerini yazarak kayıt olun.
  • 3. Adım: Ücretsiz hesabınızı aktif ettikten sonra uygun para transferi yöntemini seçerek hesabınıza para aktarın.
  • 4. Adım: Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsü üzerinden WAXP coini seçin ve alım emri girin. 
  • 5. Adım: Satın aldığınız WAXP coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz.

  Avantajları Neler?

  WAX (WAXP) Coin avantajları şunlardır:

  • Token sahipleri, platformdaki ekonomik değerin tahsisini ve dağıtımını yönetebilir.
  • WAX Ekonomik Faaliyet havuzunun yüzdesine göre dağıtım yapılır.
  • Stake edilebildiği için kullanıcılara pasif gelir elde etme imkanı sunar. 
  • E-ticaret hizmetlerini daha güvenli ve hızlı hale getirir.
  • Kendi kripto para cüzdanına sahiptir. 

  Dezavantajları Neler?

  WAX (WAXP) Coin dezavantajları şunlardır:

  • Benzer projelerin çok sayıda olması rekabet yüksek olduğu için WAXP coin talebini düşürebilir.
  • Soğuk cüzdan harici borsalarda saklanan WAXP coinlerin siber saldırıyla çalınma riski vardır. 

  Sonuç

  WAX, alıcı ve satıcı için e-ticaret işlemlerini daha hızlı, daha basit ve daha güvenli hale getirmek üzere tasarlanmış blockchain’dir. Bu protokolün yerel kripto para birimi de WAXP coindir. Özellikle Binance listelemesi ile birlikte bir çok yatırımcının radarına takılan WAX, NFT sektörünün de önemli bir parçası. Coin’in geleceği ise yatırımcılar arasında merak konusu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle