Vite Coin Nedir? VITE Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda son dönemlerde kripto para yatırımcılarının ilgisini çekmeyi başaran Vite Coin hakkında bilgiler sunacağız. Zincirler arası kullanılabilen Vite Coin nedir, nereden, nasıl alınır, geleceğe yönelik fiyat tahmini, avantajları, dezavantajları, proje amacı nedir sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  Vite Coin Nedir?

  Vite Coin, kripto varlıkların çapraz blok zincirler arasında kullanılmasına imkan tanıyan VITE ağının kripto para birimidir. Vite Coin, proje ağı üzerinden birden fazla blok zincir ağına erişerek coin ve stablecoin değişimi yapabilme hakkı kazandıran bir araçtır. Vite Coin, ViteBridge alanına entegre edilen merkeziyetsiz borsa DEX ile farklı blok zincirlere erişme ve kripto para birimi çekme, transfer etme işlemlerinde, işlem ücreti olarak verilir.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  Vite Coin projesinin amacı yatırımcılara hem blok zincirler arası erişim hem de uygulama üretme şansını sunmaktır. Vite ağında yer alan hazır geliştirme kaynaklarından veya kaynak setlerinden Vite Coin ödemeleri ile yararlanılabilir. Projenin diğer amacı ilerleyen sürede, merkeziyetsiz borsa DEX ile tüm blok zincirler arası geçişi sağlayabilmektir. Proje uygulama geliştirme ve diğer işlemlerde akıllı sözleşmeleri sunmayı hedeflemiştir. Bu amacına ulaşan proje akıllı sözleşmeleri devreye almak isteyenlerden 10 VITE ödeme alır. Proje hakkında diğer bilgileri, şuradaki adreste yer alan Whitepaper sayfasından öğrenebilirsiniz.

  Vite Coin Yorum

  Vite Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, projenin kripto para saklama imkanından söz etmişler. Yatırımcılar BiteBridge üzerinden hem blok zincirler arası erişimi gerçekleştirdiklerini hem de merkeziyetsiz cüzdanlarda coin saklayabildiklerini açıklamışlar. Diğer yandan ETH ve diğer ERC-20 tokenlar ile blok zincirler arası işlemi proje ağından yapabildiklerini belirtmişler.

  Vite Coin Geleceği

  Vite Coin geleceği hakkında tahmin yapan analistler, Vite Coin’in 2021 senesinde değerlenebileceğini açıklıyorlar. Analistlere göre 2021 sene sonunda Vite Coin fiyatı 0.075 dolar ile 0.085 dolar bandı arasında fiyatlanabilir. 2022 senesi ikinci yarısında ise Vite Coin fiyatının 1.55 dolar düzeyini aşabileceğini tahmin ediyorlar.

  Vite Coin Fiyatı Ne Kadar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 VITE fiyatı %vite+try% TL. Döviz cinsinden ise %vite+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, VITE 24 saatte %vite+yuzde%.

  Vite Coin Nereden Alınır?

  Vite Coin alınan yerler, Binance, Bittrex, ViteX borsalarıdır. İşlem hacmi geniş ve internetten rahatlıkla erişim sağlanan bu kripto para borsası platformlarından hesap açanlar, hesabına para aktaranlar, Vite Coin satın alabilirler.

  Vite Coin Nasıl Alınır?

  Vite Coin edinmek için yapılması gerekenler şunlardır:

  • 1. Adım: Vite Coin’in satın alınabildiği Binance, ViteX, Bittrex borsalarından tercih edilene erişilir.
  • 2. Adım: Seçilen ve erişilen borsanın hesap açılış menüsüne giriş ardından gelecek kimlik tanımlama adımları tamamlanarak hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan hesaba borsanın para yatırma işlem sekmesine giriş ardından bir para yatırma yöntemi seçilip, transfer yapılır.
  • 4. Adım: Hesapta bakiye oluşumu sonrasında, borsadan Vite Coin paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına gidilmelidir.
  • 5. Adım: Satın alma sayfasında görünen o andaki fiyattan veya daha uygun fiyat girişinden Vite Coin alım emri verilir.
  • 6. Adım: Emir onayı ile sanal cüzdanla gelen Vite Coin miktarı burada veya daha güvenli olan donanım cüzdanlarda saklanabilir.

  Aşamaların doğru izlenmesi ardından satın alma tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  Vite Coin avantajları:

  • Akıllı Sözleşme: Vite Coin sahipleri proje ağından diğer zincirlere bağlanarak yaptıkları her işlemde 10 Vite Coin ödeme ile akıllı sözleşmelerden yararlanabilirler.
  • Pasif Gelir: Vite Coin sahipleri proje ağından erişim sağlayan projenin kendi merkeziyetsiz finansal platformunda farklı kripto paraları ve stablecoinleri stake ederek pasif gelir elde edebilirler.
  • Hız, Düşük Masraf: Vite Coin sahipleri hem transferde hem de takasta saniyeler içinde işlem yaparken, oldukça düşük masraflar öderler.
  • Hazır Kaynaklara Erişim: Blockchain’e entegre uygulamalar üretmek isteyenler, Vite Coin ödemeleri ile proje ağı içinden hazır geliştirme ve kaynak setlerini alabilirler.

  Dezavantajları Ne?

  Vite Coin dezavantajları:

  • KYC Adımsız Hesap Açılışı: Eğer Vite Coin ile işlem yapmak için projenin kendi ağına bağlı borsadan hesap açılıyorsa KYC işlemsiz hesaplar kısa sürede açılır. Ancak bu hesapların güvenlik prosedür adımları da daha düşüktür. 
  • Saldırı Riski: Vite Coin her kripto para gibi çevrimiçi cüzdanlarda saklanırken ağdaki saldırı riskleri ile karşılaşabilirler. Donanım cüzdanlarda Vite Coin saklamak ise bu riski ortadan kaldırmak için tercih edilir.

  Sonuç

  Vite Coin, farklı blok zincirlere tek alandan bağlantı yapabilmeyi mümkün kılan Vite projesinin kripto para birimidir. Analistler Vite Coin’in 2021’de artışa gidebileceğini açıklıyorlar. Tahmin edildiği gibi 2021’de 1 doları aşan fiyatları tabloya alabilirse, yatırımcılarına kar sunabilecek. Binance borsasında da listelenmiş olan VITE, iyi bir günlük hacme sahip.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle