Kripto Para

Euro 2020’nin gol kralına Blockchain kupası!

  UEFA Euro 2020 turnuvası sona erdi ve şampiyon İtalya oldu. Ancak turnuvanın gol kralı ise sadece 4 maça çıkabilmiş olan Cristiano Ronaldo oldu. Ronaldo, böylece Alipay’in gol krallığı sıralamasında ilk sıraya yerleşti. Bu başarısı Ronaldo’ya dijital bir kupa kazandırdı ve Ronaldo adını Blockchain teknolojisi ile tarihe yazdırdı.

  UEFA Euro 2020 futbol turnuvası, Covid-19 pandemisi nedeni ile 2021 yazında düzenlendi. Heyecanlı bir şekilde başlayan turnuva, Pazar günü İngiltere ile İtalya arasında oynanan final maçı ile sonlandı. Turnuvanın şampiyonu, rakibini penaltılarla geçen İtalya oldu. Böylece İtalya, 53 yıl aradan sonra ilk kez Avrupa Futbol Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atmış oldu. Turnuvada, akıllarda kalan birçok gelişme yaşanmış olsa da bu turnuvanın ucu yine kripto varlıklara, kripto varlıkların arkasındaki teknolojiye de dokundu.

  Portekizli dünya yıldızı Cristiano Ronaldo, turnuvada yalnızca 4 maça çıkabilmiş olmasına rağmen 5 gol atarak gol kralı oldu. Haliyle Ronaldo, Alipya’in de UEFA Euro 2020 Gol Krallığı listesinde ilk sıraya yerleşti. Bununla birlikte, tarihte ilk kez bu alanda başarı sağlayanlara Blockchain üzerinden dijital bir kupa verilecek. En golcüler listesinde turnuvayı 5 gol 1 asist ile tamamlayan Ronaldo’nun ardından Çek Cumhuriyeti futbolcusu Patrik Schick ve Fransa’nın futbolcusu Karim Benzema geliyor.

  Alipay, Bu Alanda Bir İlk Olacak

  UEFA Avrupa Futbol Şampiyonası’nda, turnuvadaki en golcü isimlere bir ödül verilmesi geleneği yeni bir şey değil. Ancak bu alanda ilk kez dijital bir kupa ödülü verilecek. Bu da kripto varlıklar ile dijitalleşen dünyada, kripto çağının bir amblemi olarak görülüyor. Aynı zamanda Alipay, En Golcü kupaları ile Blockchain teknolojisini ilk kullanan platform olacak. Henüz dijital kupalar verilmiş olmasa da Ronaldo, Shick ve Benzema’nın isimleri AntChain Blockchain üzerine kalıcı olarak yazıldı.

  Ant Group CEO’sunun Açıklamaları

  Turnuvanın şampiyonluk maçından sonra Ant Group Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Eric Jing, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda Ronaldo’yu da tebrik eden Jing, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

  “Ronaldo gibi en iyi golcülerin harika gollerini kalıcı olarak korumak adına Blockchain teknolojisini kullanıyoruz. Taraftarlar futbolun keyfini çıkarırken, onların deneyimlerini iyileştiren yenilikçi dijital çözümleri keşfetmek için de UEFA ile çalışmaya devam edeceğiz.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle