DOGE 1 doları görebilecek mi? Analist yanıtladı

  Piyasaya amaçsız bir şaka token’ı olarak sürülen ve hiç beklenmedik kazançlara ulaşan Dogecoin’den (DOGE) yatırımcılar artık bir fiyat rekoru bekliyor. Birçok DOGE yatırımcısı, DOGE’un 1 doları geçtiği günü görmek istiyor. Ünlü analist Lavina Daryanani, DOGE’un 1 dolar üstüne çıkma ihtimalini değerlendirdi.

  2013 yılında Reddit platformunda yoğun olarak gündeme gelen bir köpek fotoğrafından sonra Bitcoin (BTC) parodisi olarak piyasaya sürülen Dogecoin (DOGE), o tarihten sonra neredeyse hiç fiyat hareketliliği yaşamadı. Ancak 2021 yılında WallStreetBets oluşumu ve ardından Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın verdiği desteklerle DOGE adeta uykusundan uyandı ve çok ciddi kazançlar elde etti. Elde ettiği kazançlar sonrası kısa sürede kripto para piyasalarının en popüler token’larından biri haline gelen DOGE için yatırımcılarının bir hayali var. O da DOGE’un 1 dolar seviyesini görmesi.

  Yatırımcılar Tetikte, DOGE 1 Doları Görür Mü?

  DOGE’un 1 dolar seviyesine ulaşıp ulaşmayacağı elbette bilinmiyor. Ancak DOGE yatırımcılarının ve destekçilerinin bu konuda bir inancı var. Zira DOGE, kısa sürelerde on binlerce kat değer kazanarak bunun imkansız olmadığını daha önce göstermişti. Bu da DOGE için 1 dolar beklentilerini güçlendirdi. Şimdilerde, kripto para piyasalarının yukarı yönlü ivmelenmesinden yükselişlerle payını alan DOGE, bu hayali ve ihtimali tekrar gündeme getirdi. Özellikle DOGE yatırımcılarının merakla beklediği 1 dolar seviyesinin görülüp görülemeyeceğine ilişkin olarak ünlü analist Lavina Daryanani fikirlerini paylaştı.

  Analiste Göre DOGE Rallisi Uzun Sürmeyebilir

  Hafta sonunda gelen yükselişler ile DOGE ciddi bir kazanç sağladı ve yatırımcılarını güldürdü. Geçtiğimiz hafta %20’nin üzerinde değer kazanan DOGE için yeni hafta başlangıcında ise satışların başladığı görülüyor. Ancak bu satışların fiyatta net bir baskı oluşturup oluşturmayacağı bilinmiyor. Ancak Lavina Daryanani, bu satışların işleri zora sokabileceğini düşünüyor. Zira analiste göre satışlar devam ederse DOGE mevcut rallisine devam edemeyebilir.

  Analiste Göre 1 Dolar İhtimali Kısa Vadede Zor

  Lavina Daryanani, piyasadaki oyuncuların DOGE üzerindeki pozisyonları incelendiğinde, ilerleyen günlerde DOGE’un rallisini sürdüremeyebileceğini ifade ediyor. Yani analist, aslında 1 dolar ihtimalinin en azından kısa vadede çok zor olabileceğini vurguluyor. Yine de söz konusu Dogecoin olunca, destekçileri ve yatırımcıları her an her şeye hazırlıklı bir şekilde bekliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle