Kripto Para

Upbit borsası 24 altcoini kaldırıyor! Fiyatlar çakılabilir!

  Kripto para sektörünün önde gelen borsalarından Upbit yeni bir duyuru yayınladı. Yapılan incelemelerin ardından popüler kripto para borsası, 24 farklı altcoini borsa listesinden çıkaracağını açıkladı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken Upbit borsasından gelen haberler dikkat çekti. Güney Kore merkezli popüler kripto para borsası, geçen hafta 24 kripto parayı kırmızı listeye aldığını ve bunların araştırılacağını duyurmuştu. Aradan geçen 1 hafta sonrasında borsa, 24 kripto parayı listeden çıkarma kararı aldı.

  Projelerin takım yetkinliği ve faaliyetleri, bilgi paylaşımı ve iletişimi ile teknik yeterlilik gibi konularda beklentilerin altında kalması, Upbit borsasını bu kararı almaya itti. Dev borsa, 24 kripto para hakkında platformdan çıkarma kararı aldığını duyurdu. 24 kripto para biriminde alım satım desteğinin 28 Haziran 2021 tarihinde tamamen sonlandırılacağı açıklandı.

  Upbit Borsasında Delist Edilen Kripto Paralar

  Popüler kripto para borsası Upbit üzerinde listeden çıkartılan altcoin projeleri şu şekilde sıralandı: “Komodo (KMD), AdEx (ADX), LBRY Credits (LBC), Ignis (IGNIS), DMarket (DMT), Einsteinium (EMC2), 12SHIPS (TSHP), Lambda (LAMB), Endor (EDR). PIXEL (PXL), Pica (PICA), ReddCoin (RDD), RINGX (RINGX) Vite (VITE), ITAM (ITAM), SysCoin (SYS), Nxt (NXT). BnkToTheFuture (BFT), Nucleus Vision (NCASH), Fusion (FSN), Plian (PI), Ripio Credit Network (RCN), Propy (PRO), Aragon (ANT).”

  Bu varlıklara sahip olan Upbit kripto para borsası kullanıcıları, varlıklarını 19 Temmuz 2021 tarihine kadar çekebilecekler. Güney Kore’de kripto para borsalarına yönelik sıkı önlemlerin alınmaya başlaması, piyasa üzerinde de etkili olmaya başladı. Bu kripto para birimlerinin fiyatında delist haberinin ardından hızlı bir gerileme yaşandı. 

  Güney Koreli Borsalara Sıkı Denetim

  Güney Koreli yetkililer, sektördeki tüm borsaların 24 Eylül tarihinden sonra faaliyetlerini sürdürebilmeleri için sertifika almalarını zorunlu kıldı. Borsaların belirlenen standartları karşıladığını gösteren bu sertifikayı alamayan Coinfinit, Trebit, Bitkiny ve Coinnest gibi borsalar faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Bazı borsalar da yeterli görmedikleri kripto para projelerini delist etmeye başladı. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle