Kriptopara

3 Uzmandan ZEC Coin Geleceği, 3 Zcash Fiyat Tahmini 2022

  Yerli kripto para yatırımcılarının da radarına giren Zcash (ZEC) coin, kripto para piyasasında en çok merak edilen altcoin projelerinden biridir. ZEC coin yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar, uzmanların ZEC coin geleceği hakkında yaptığı yorumları baz alarak en doğru yatırım stratejisini oluşturabilir. Bu yazımızda 3 usta analistin Zcash (ZEC) coin fiyat tahminlerine göz atarak kendi al-sat kararınızı verebilirsiniz.  

  ZEC Coin Geleceği

  Altcoin yatırımcılarının yakından takip ettiği ZEC coin geleceği konusunda uzmanların dikkat çeken değerlendirmeleri bulunmaktadır. Kripto para topluluğunun önde gelen uzmanlarının ZEC coin yorumları şu şekildedir: 

  • ZCash, madeni paraların ve işlemlerin sahipliğini Bitcoin'den daha anonim olarak doğrular ve böylece kullanıcılar için daha fazla güvenlik sağlar.
  • Zcoin cihazlarda ve bilgisayarlarda çıkarılabilir, ancak para birimi en iyi uygulamaya özel entegre devreler olarak adlandırılan özel sistemlerde çıkarılır. ZEC coin madenciliği yapılabildiği için gelecekte çok daha değerli seviyelere ulaşabilir. 
  • ZEC coine ait gönderici ile alıcı adresleri ve gönderilen tutar da dahil olmak üzere tüm genel bilgiler, herkesin görebileceği biçimde arşivlenir ve çevrim içi olarak erişilebilir. Bu sayede güvenilir altyapısı ile yatırımcılardan ve kullanıcılardan yoğun talep görmeye devam etmektedir. 

  ZEC Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistleri ZEC coin grafiğindeki son durumu değerlendirerek altcoin yatırımcılarına önemli bilgiler vermektedir. Usta analistlerin grafik yorumlarken kullandıkları Göreceli Güç Endeksi (RSI), aşırı satılan veya aşırı satın alınan varlıkları çıkarmak için son fiyat değişikliklerinin büyüklüğündeki nispi momentumu ölçmektedir. Zcash (ZEC) coinde günlük ZECUSDT grafiğinin RSI değeri 52.75'te yer almaktadır.

  Bu, ZEC'nin 50 ile 70 arasında olduğu için güçlü bir eğilim gösterdiğini göstermesiyle yatırımcılar için önemli bir seviyedir. Bu değer, RSI değerinin aşırı alım bölgesinden 70 RSI değerine doğru hareket ettiği için daha fazla alıcının yeniden konumlandığı göründüğünden, bu değer zaten bir yükseliş koşusunu tetiklemektedir. Uzman analistlere göre ZEC coin fiyatında parabolik yükseliş hareketi öncesinde güç toplama aşaması devam etmektedir. 

  ZEC Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Zcash projesi, işlemlerin gizliliğini ve seçici şeffaflığını sağlayan, merkezi olmayan ve açık kaynaklı bir dijital varlıktır. Ayrıca, Zcash ödemeleri halka açık bir blok zincirinde serbest bırakılır, ancak gönderen, alıcı ve işlem tutarı gizli kalmaktadır. Genel olarak Zcash token ekonomisi Bitcoin ağındakine benzediği için bu kripto para madenciliği yapılabilen ve en fazla 21 milyon adet coin arza sahiptir. Yeni ZEC varlıkları, "blok sübvansiyonları" biçiminde oluşturulur. 

  ZEC coin üretim ve çalışma prensibine göre yeni bir blok oluşturulduğunda ve blockchain üzerine eklendiğinde, belirli bir miktar coin üretilir. Sırasıyla yüzde 80 ila 20 oranında "madenci sübvansiyonu" ve "kurucu ödülleri" şeklinde dağıtılır. Blok sübvansiyonu, ZEC coinin toplam arzı 21 milyon sınırına yaklaştıkça üretim oranını yavaşlatmak için düzenli aralıklarla yarıya indirilmektedir. Madencilik sübvansiyonu, en son bloku çıkaran madenciye gider ve kurucu ödülleri de Electronic Coin Company (ECC) kurucuları, Zcash Foundation, ECC organizasyonu ve çalışanları arasında dağıtılır.

  Kullanım Alanları Nelerdir?

  ZEC coin, daha büyük bloklara ve artan hash sürelerine sahip olduğu için ağın hash oranını arttırır. Böylelikle kripto para madencileri tarafından kullanılabilir. Zcash, işlemler hakkında ek veriler açıklamadan işlemlerin geçerliliğini garanti etmek için sıfır bilgi kanıtları gibi gelişmiş şifreleme teknikleri kullandığı için blockchain uygulamalarında tercih edilir.

  ZEC Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel 1 ZEC fiyatı %zcash+try% TL. Döviz cinsinden ise %zcash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Zcash 24 saatte %zcash+yuzde%.

  Kripto para piyasasında inişli çıkışlı bir grafik çizen ZEC coin, son dönemde piyasa trendlerine yön veren haber akışlarından etkilenmektedir. Uzmanlar, ZEC coin fiyatının gelecekte daha yüksek seviyelere ulaşmasını beklerken, yatırımcılara al-sat emri vermeden önce piyasa trendlerine dikkat etmeleri konusunda uyarılar yapmaktadır. ZEC teknik analizinde destek-direnç noktalarına göre işlem yapıldığında maksimum kazanca kolaylıkla ulaşılabilir.

  ZEC Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  ZCash, farklı bir karma algoritma ve güvenlik protokollerine sahip bir Bitcoin çatalıdır. ZCash Zerocash olarak başladı; Daha sonra Electric Coin Company tarafından geliştirildi ve ZCash olarak yeniden markalandı. Zcash projesinin arkasında kripto para sektörünün önde gelen uzmanları yer aldığı için ZEC coin fiyatının artış göstermeye devam etmesi beklenmektedir. Usta analistler Zcash projesinin sunduğu avantajlar nedeniyle ZEC coinin yüksek fiyatlara ulaşma potansiyeline dikkat çekmektedir.  

  ZEC Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı?

  Zcash ağının güvenliği tıpkı Bitcoin gibi, SHA-2 algoritmasına bağlı olan İş İspatı (Proof-of-Work, PoW) SHA-256 hash fonksiyonu ile sağlanmaktadır. Zcash, güvenlik konusunda uzmanlaşmış bir mühendislik ekibi tarafından Bitcoin Core'un savaşta test edilmiş kod tabanına dayalı açık kaynaklı bir platform üzerinde oluşturulmuş, hakemli bir kriptografik ağdır. Dahası, Zcash, işlemler hakkında ek veriler açıklamadan işlemlerin geçerliliğini garanti etmek için sıfır bilgi kanıtları gibi gelişmiş şifreleme teknikleri kullanır. Uzmanların onayladığı ZEC coine rahatlıkla yatırım yapılabilir.

  ZEC Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Zcash para biriminin ana avantajı, Bitcoin veya Ethereum gibi kripto para birimlerinin aksine, istenilmediği müddetçe ulaşılamaz gizlilik düzeyidir. ZEC işlemleri şeffaf ve korumalı biçimde yapmaktadır. Bu açık işlemler, kullanıcı kimlik bilgilerini asla ortaya çıkarmaz. Ağı dışarıdan izleyen bir gözlemcinin blockchain üzerinden erişebileceği tek tanımlayıcı veri açık adreslerdir. 

  ZEC Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  ZEC coin avantajları şunlardır:

  • ZEC coin madenciliği yapılabilen bir kripto paradır.
  • Zcash, kullanıcılarına gizlilik sunarken, merkeziyetsiz ve izne gerek duymayan dijital para birimi kullanmanın avantajlarından faydalanmalarına da olanak tanıyor.
  • Korumalı ZEC işlemleri, tamamen anonim biçimde gerçekleşen işlemlerin herkese açık ve değiştirilemez blockchain ağı üzerinden gönderilmesini sağlamak adına, zk-SNARK isimli sıfır bilgi ispatı temelli interaktif veri teknolojisinden yararlanır.
  • İşlemin gerçekleştiğine dair veriler açık deftere kaydedilir, ancak gönderici ile alıcı adresleri ve gönderilen tutar herkes tarafından erişilebilir biçimde arşivlenmez. Bu yüzden son derece güvenilir kullanım imkanı sunar. 
  • Önde gelen borsalarda listelendiği için ZEC coine erişim kolaydır ve talebin artmasıyla yüksek fiyatlara ulaşma potansiyeline sahiptir. 

  ZEC coin dezavantajları şunlardır:

  • ZEC coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırımdır. 
  • Benzer projelerin kripto para piyasasına sürülmesiyle birlikte artan rekabet ortamında ZEC coin talebi düşüş gösterebilir. 
  • Donanım cüzdanlarda tutulmayan ZEC coinlerin çalınma riski vardır. 

  ZEC Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  ZEC coin satın almak isteyen yatırımcılar, bu kripto para birimini listeleyen borsalarda işlem yapmalıdır. Popülerliği her geçen gün artan ZEC coin, büyük ve işlem hacmi yüksek kripto para borsalarında listelenmektedir:

  • Binance
  • Gate.io
  • Coinbase Exchange
  • Huobi Global
  • KuCoin
  • Kraken
  • Bitfinex
  • Huobi Global
  • BitFinex
  • Gemini
  • Poloniex
  • Bybit
  • OKX

  ZEC Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  ZEC coin 2022 fiyat tahminleri ile ilgili olarak kripto para topluluğunun önde gelen analistleri değerlendirmeler yapmaktadır. ZEC coin fiyat tahmininde 3 usta analistin en güncel raporları şu şekildedir: 

  • Yatırımcıların yakından takip ettiği Wallet Investor ekibinin ZEC coin fiyat tahminine göre yarılanma nedeniyle ZEC coinde 34.29 dolara bir düşüş olsa da, önümüzdeki birkaç yıl içinde ZEC fiyatı fırlayacak ve hatta 1 yıl içinde katlanarak 355.72 dolar seviyesine yükselecektir. 
  • Coin Quora uzmanlarına göre, bu yükseliş eğilimi devam ederse, ZEC coin 2022'nin sonunda 298,4 dolara ulaşacak. Ayrıca, 2022'nin ilk yarısı 173,6 dolara kadar hızlı bir büyüme gösterecek. O zaman bu yükseliş yavaşlayacak, ancak büyük düşüşler beklenmiyor. Yaklaşan, ortaklık ve 300 dolar seviyesine ulaşan gelişmeler fiyat açısından oldukça iyimser görülmektedir. 
  • Trading Beast analist ekibi ise Zcash'in fiyatı, 2022'nin 4. çeyreğinde önemli bir değişiklik olmaksızın ılımlı bir şekilde işlem görmeye devam edecek yorumu yapmaktadır. Analistlere göre ZEC coin 2022'de 130 dolardan 2024'te 145 dolara yükselecektir. 

  Sonuç

  ZCash, orijinal Bitcoin kod tabanından çatallanmış blockchain projesidir. 2014 yılında Eli Ben-Sasson, Alessandro Chiesa, Christina Garman, Matthew Green, Ian Miers, Eran Tromer ve Madars Virza, Bitcoin'in blok zinciri aracılığıyla işlemlerin takip edilme biçiminde güvenlik açıklarını gidermek için Zerocash projesini başlatmaya karar vermiştir. Daha sonra Zcash adını alan projenin yerel kripto para birimi ZEC coindir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle