Kripto Para

Uniswap kullanıcılarını uyardı: Mailler bize ait değil

  Ethereum (ETH) ağı tabanlı olan ve dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto para borsalarından Uniswap, kullanıcılarını önemli bir konuya karşı uyardı. Twitter üzerinden yapılan açıklamada Uniswap, kullanıcılarına Uniswap odaklı bir mail gönderildiğini ve bu maillerin kesinlikle kendileri ile ilgili olmadığını ifade etti.

  Ethereum (ETH) ağı tabanlı, dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto para borsalarından biri olan Uniswap, kullanıcılarını önemli bir konuya karşı uyardı. Uniswap Labs resmi Twitter hesabından yapılan uyarı açıklamasında, kullanıcılara Uniswap odaklı bir mail gönderildiği ifade edildi. Paylaşımda, Uniswap Labs, söz konusu maillerin kesinlikle kendileri ile ilgili olmadığını belirtti. Söz konusu maillerde “UNI token ile ilgili bir güncelleme yapıldığı” belirtiliyor ve v3 likidite programında özel madencilik çalışmalarının başlatıldığı bildiriliyor.

  Uniswap Labs Konuyu Twitter’dan Duyurdu

  Uniswap Labs tarafından yapılan açıklamada, bu girişimin bir oltalama girişimi olduğu ifade edildi. Oltalama girişimleri genelde kötü niyetli kimselerin e-mail yoluyla kullanıcılara ulaşıp, kullanıcıların bilgilerini kendilerinin girmesini sağladığı bir saldırı sistemidir. Girişimin temelinde, bir projenin ya da sitenin sahte bir versiyonu geliştiriliyor ve kullanıcıların o projeyi gerçek zannedip bilgilerini girmesi sağlanıyor. Uniswap Labs, söz konusu maillerin kesinlikle kendileri ile ilgili olmadığını açıkladı ve bir de tavsiyede bulundu.

  Bir Kullanıcı Mailin Ekran Görüntüsünü Paylaştı

  Uniswap Labs tarafından yapılan paylaşımda, e-mail alan kullanıcılara bu maillerin anında silinmesi tavsiye edildi. Zira kullanıcılara gönderilen bu maillerde yer alan linklere tıklamak, geri dönüşü olmayan zararlar verebilir. Twitter’da bir kullanıcı, ilgili oltalama mailinin bir ekran görüntüsünü paylaştı. Kullanıcının paylaşımına bakıldığında mailin “uniswapupgrade72@substack.com” isimli hesaptan gönderildiği görülebiliyor. Kullanıcının paylaştığı görsel incelendiğinde, mailin çok gerçekçi şekilde dizayn edilmiş olması da dikkat çekiyor.

  Unsiwap Geliştiricileri Bu Tarz Gönderi Yapmayacaklarını Teyit Ediyor

  Uniswap borsası tamamıyla merkezsiz olarak çalışıyor ve borsanın geliştiricileri, bu gibi gönderilerin asla yapılmayacağını teyit ediyor. Kullanıcıların, özellikle de Uniswap borsası ya da MateMask cüzdanı gibi aktif destek hattı bulunmayan projeler ve platformlar konusunda çok daha dikkatli olması gerekiyor. Kullanıcıların hesap açarken kendilerine verilen kelimeleri kimseyle paylaşmamaları gerekiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle