Binance (BNB) Coin nedir? Nasıl alınır?

  Bu yazımızda Binance borsası içinde yatırımcılara farklı fırsatlar sunan BNB Coin’i detaylı bir şekilde işliyor olacağız. Stake edilebilen ve türlü avantajları bulunan BNB Coin nasıl alınır, analistler onun için nasıl yorumlar yapıyor, avantajları, dezavantajları neler sorularına yanıt arayacağız. 

  Binance Coin Nedir?

  Binance Coin (BNB), Binance kripto para borsasının çıkarmış olduğu kripto para birimidir. ERC-20 tabanlı altcoinler arasından yer alan BNB Coin, ardından kendi ağı olan BEP2 tabanlı altyapıya geçiş sağlamıştır. Binance kripto para borsasının kendi karının %20’si ile her sene sonunda BNB Coin satın alır. BNB Coin’in Binance ağı içinde yer alan Binance Pool üzerinden madenciliği yapılabilir. BNB Coin ayrıca hızlı ve ucuz transfer işlemlerinin yapılabildiği bir altcoindir.

  Projenin Amacı ve White Paper

  Binance Coin projesinin amacı Binance kripto para borsasında daha hızlı işlemleri sunacak olan bir altcoin’i yaratmaktır. Bu yüzden Ethereum ağının yavaşlığını BNB Coin üzerinden kaldırmak amacı ile yeni bir altyapıya geçilmiştir.

  BNB Coin sayesinde Binance borsası ve DEX merkezsiz borsa içinde diğer kripto paralar ile takas hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Bir kripto para biriminin cüzdanına, bakiyesine, alım satım işlemine madencilik havuzuna tek adres üzerinden erişebilme avantajı bu projede var edilmiştir. Binance Coin projesi hakkında daha detaylı bir bilgiyi edinmek isterseniz, şu linkten Whitepaper’a ulaşabilirsiniz.

  BNB Coin Yorum

  Binance Coin hakkında analist yorumlarına bakıldığında olumlu ifadeleri öne çıkıyor. Analistler BNB Coin’in işlem hacmi en geniş kripto para borsalarından biri olan Binance’den yüksek güç aldığını ifade ediyorlar. Binance’ye olan yatırımcı güveninin BNB Coin’i etkilediği belirtiliyor. Diğer yandan sunduğu yüksek işlem hızı sayesinden çektiği dikkati, kendi içinde staking modelini yaratarak pekiştirdiğini açıkladılar. 

  Binance Coin Geleceği Ne Olur?

  Aayush Jindal, Credible Crypto gibi analistler BNB Coin’in 2021 ilk yarı sonunda değer kaybedebileceğini. İkinci yarıda ise yükselişe geçebileceğini açıklıyorlar. BNB Coin’in yakın geleceği olan 2021 ilk yarı sonunda 470 dolar 465 dolar bandı arasında olabileceğini açıkladılar. 2021 ikinci yarı ortasında ise BNB Coin’in 470 dolar ile 475 dolar bandı arasında olabileceğini düşünüyorlar. 

  Fiyatı Ne Kadar?

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance Coin 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  BNB Coin fiyatı tüm kripto paralar gibi fiyat oynaklığına sahiptir. Kripto para piyasasının volatiliteli yapısından etkilenen bu altcoin ile işlem yapmadan önce anlık fiyat takip edilmelidir. 

  Binance Coin Nasıl Alınır?

  Binance (BNB) Coin almak için yapılması gerekenler:

  • 1. Adım: BNB Coin Binance, FTX gibi borsalarda listelen bir altcoindir. İlk olarak bu kripto para borsalarından tercih edilene giriş yapılmalı.
  • 2. Adım: Ardından hesap açılması ve KYC işlemlerinin tamamlanması gerekir.
  • 3. Adım: Ulaşılan ana sayfadan ise “para yatır“ sekmesine giriş yapılmalıdır.
  • 4. Adım: Para transferi ardından bu adımda BNB Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına erişilmesi gerekir.
  • 5. Adım: Bu bölümde ideal fiyat üzerinden veya o anda işlemde hangi fiyat varsa onun üzerinden BNB Coin alım emri verilir.
  • 6. Adım: Alınan BNB Coin miktarı tercih edilmesi halinde sanal cüzdanda saklanır. Güvenliği daha yüksek tutmak isteyenler ise donanım cüzdanda BNB Coin saklayabilirler. 

  Avantajları Neler?

  Binance Coin avantajları şöyledir:

  • Yüksek Hız: BNB Coin ile Binance kripto para borsası ve DEX merkezsiz borsası içinde alım satım yapılırken, yüksek hızda onay alma şansı bulunur. Bu sayede yatırım pozisyonu için uygun olan fiyat değişmeden onay alınabilir.
  • Pasif Gelir İmkanı: Binance kripto para borsasındaki cüzdanlarından BNB Coin kilitleyenler, alım-satım riskine girmeden pasif gelir elde ederler. Belirli bir vade sonunda etkili oranda coin kazanılır.
  • Hızlı Takas: BNB Coin ile Binance borsasında diğer kripto paralar ile takas yapılırken en yüksek hız sunulur.

  Dezavantajları Ne?

  Binance Coin’in dezavantajları şu şekildedir:

  • Düşük Erişilirlik: BNB Coin sadece Binance, KuCoin ve FTX borsalarında listeleniyor. Bu açıdan erişilebilirlik düzeyi düşüktür. 
  • Saldırı Riski: BNB Coin Binance borsasında sanal cüzdanda saklanırken borsaya gelebilecek saldırıların riski altındadır. Bu riski azaltmak için donanım cüzdanda saklanması tercih edilebilir. 
  • Merkezi Kuruma Bağlılık: BNB her ne kadar bağımsız bir ağda bulunsada, onun Binance borsasına olan yakın ilişkisi bağımlı kılar. Binance borsasında yaşanabilecek olası kötü senaryolarda BNB fiyatı da ciddi oranda etkilenebilir.

  Sonuç: BNB Coin'in Geleceği Oldukça Parlak Gözüküyor!

  BNB Coin 2021 yılı ikinci periyodunda önemli miktarda fiyat artışı yaşayabilecek bir altcoin olarak ifade ediliyor. Binance kripto para borsasının çıkardığı BNB Coin pek çok önemli avantajı ile öne çıkıyor. Geleceği parlak görünen BNB Coin, uzun bir süre yatırımcıların da ilgisini çekmeye devam edeceği anlaşılıyor. Zaten kripto para sektöründe hedeflerini doğru biçimde yerine getirebilmiş sayılı projelerden birisi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle