Binance (BNB) Coin nedir? Nasıl alınır?

  Kripto para piyasalarının lider borsası Binance’ın yerel kripto parası Binance Coin’i bu yazımızda ayrıntılı şekilde ele alacağız. BNB nasıl alınır, fiyatı nedir, geleceği nasıl görünüyor, avantajları ve dezavantajları neler sorularına yanıt arayacağız. 

  Binance Coin Nedir?

  Binance Coin (BNB), Binance kripto para borsası tarafından piyasaya çıkarılmış kripto para birimidir. BNB aynı zamanda ERC-20 tabanlı bir altcoin olarak geliştirilmiştir. Hemen ardından Binance kendi zincirini kurarak, Binance Coin için BEP2 tabanlı altyapıya geçişi sağlamıştır. 

  Binance hacmi ele alındığında dünyanın en geniş kripto para borsalarından biri olarak görülür. Buna bağlı olarak yerel kripto para birimi olan BNB’de reel para karşılığında sahip olduğu değer yüksek olan ve hacmi bakımından başarılı rakamları yansıtan bir kripto para birimi olmuştur. İlk olarak 2017 senesinde işlemlere dahil olan BNB, 2,154,530 ADB doları üzerinde bir market hacmi ile gündeme gelirken, Binance kripto para borsasında alım-satım ve takas işlemlerinde kullanır.

  Binance Coin Yorum

  Binance Coin, Binance kripto para borsasının yüksek işlem hacminden destek olan ve buna paralel olarak yükselişleri gündeme taşıyan fiyatı ile yatırımcıların tercih ettiği bir kripto para birimidir. 

  Türk Lirası ile satın alınabilmesi açısından Türk kripto para yatırımcıları tarafından da sıklıkla tercih edilir. BNB fiyatı, onun kripto para yatırımlarında BTC ve ETH gibi güçlü kripto para birimleri ile yarışabilmesine ve yatırımcılarca tercih edilmesine sebep olur.

  BNB Coin'in Geleceği

  BNB, geleceği parlak olarak görülen kripto para birimleri arasında yer alır. Piyasaya ilk çıkış döneminde, 1 BNB yaklaşık olarak 0,11 dolar değerine karşılık geliyordu. Bu fiyat değeri ile piyasaya giriş yaptıktan sonra Binance kripto para borsasının yüksek işlem hacmine ve başarısına bağlı olarak, alım taleplerine tabi olan BNB hızla fiyatını yükselterek, diğer altcoinler yanında güçlü duruş sergiledi.

  Gelişimine bakıldığında market hacmini başarı ile genişlettiği ve ilk çıkış fiyatına göre çok yüksek olan 250 dolar seviyene kadar ulaştığı görülür. Analistler onu yatırıma değer olan kripto para birimleri arasında görürken, alım-satım işlemlerinde açığa çıkan düşük işlem ücretlerinin geleceğini sağlamlaştırdığını düşünüyorlar.

  Binance Coin Fiyatı

  Borsalardan alınan güncel bilgiye göre 1 BNB fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Binance Coin hacmi ise 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  BNB fiyatlarının kripto para borsalarında anlık şekilde değişebileceği bilinmelidir. BNB ve tüm diğer kripto para birimleri ile alım-satım yaparken anlık değişen fiyatlar takip edilmelidir.

  Binance Coin Nasıl Alınır?

  Binance Coin (BNB) almak amacıyla, internet aracılığı ile Binance kripto para borsası platformuna girilip, ulaşılan ana sayfa bölümünden "kayıt ol" sekmesine tıklanır. İşlem ardından ekrana bir hesap açılış tablosu gelir. Bu tablo kimlik ve e-posta bilgileri ile doldurulup, altında bulunan "kaydet" kutucuğuna tıklanır.

  Kaydet komutuna onay verilmesi ile hesap sağlıklı şekilde açılır. Bu işlem ardından gelen yeni sayfadan "para yatırma işlemleri" sekmesine girilerek, hesaba bağlı olan sanal cüzdana, kişisel banka hesabından veya kredi kartından para transferi gerçekleştirilir. Bir sonraki adımda gelen sayfa üzerinden "kripto para alım işlemleri" sekmesine tıklanıp, burada BNB kripto para birimi ve miktarı belirlenerek, satın alma emri verilir. İşlem sonunda alınan BNB miktarı sanal hesabın sanal cüzdanına yansır.

  Avantajları Nelerdir?

  BNB ile Binance gibi işlem hacmi yüksek bir kripto para borsasındaki yerel kripto para birimi ile alım-satım yapabilme ve ana kripto para birimlerinin fiyat kriterleri ile rekabet sağlayabilen bir altcoin alternatifini bulma avantajları kazanılır. 

  BNB’yi kendi yazılımı ile uyumlu olan kripto para cüzdanlarında şifre altında saklama ve düşük masraf ile kıtalar arası transfer etme, bunu zaman ve mekan kısıtlaması olmadan yapma avantajları elde edilir. Diğer yandan Binance’de BNB ile alım-satım ve takas işlemlerinde yerel kripto para birimi olmasına bağlı olarak hızlı işlem onayından ve düşük işlem ücreti karşılama avantajlarından yararlanılır.

  Dezavantajı Nedir?

  BNB dezavantajı her kripto para birimi gibi kötü yazılımlara ve virüslere karşı hassas olmasıdır. Bu yüzden onun saklamadığı kripto para cüzdanları virüslü cihazlara indirilmemelidir. Diğer bir dezavantaj ise her kripto para biriminde olduğu gibi anlık fiyat değişimlerini gündeme getirmesidir. Bunun için yatırımda anlık fiyat takibi önem kazanır.

  Sonuç olarak BNB'nin Geleceği Parlak Görünüyor

  BNB, Binance kripto para borsanın piyasaya çıkardığı ve analistlerin geleceğini parlak gördüğü bir kripto para birimidir. Binance borsasında alım-satım ve takas işlemlerinde kullanılabilir, kripto para cüzdanlarında saklanır ve düşük masraf ile transferi yapılır. Bütün bu özellikleri ile birlikte Binance borsası ayakta durduğu sürece değerli bir kripto para olacağına kesin gözüyle bakabiliriz. Elbette değişken olan bu piyasada bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığı unutulmamalıdır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle