Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 2 Haziran 2023

  ABD Tarım Dışı İstihdam verileri sonrası piyasalar bir miktar geriledi. Verilerin hemen ardından yeniden toparlanan Bitcoin ve altcoin’lerde nispeten yükseliş isteği dikkat çekiyor.

  2 Haziran 2023 Cuma günü kripto para piyasalarının en sıcak gelişmelerini gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Bitcoin (BTC) madencilik gelirleri Mayıs ayında arttı. Bir önceki aya göre yüzde 13,7 artan BTC madencilik geliri Mayıs ayında 916,9 milyon dolar olarak kaydedildi.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, iki altcoin’in Tether (USDT) entegrasyonunu tamamladığını açıkladı. Yapılan açıklamada Arbitrum One ve Optimism Networks’te USDT entegrasyonunun tamamlandığı ve her iki ağda Tether yatırımı yapılabileceği duyuruldu.

  Tether’in USDT’si piyasa değeri anlamında rekor kırdı! Daralan stablecoin piyasasına karşın tüm zamanların en yüksek piyasa değerine ulaşan USDT, Mayıs 2022’de Terra’nın kaybettirdiği 18 milyar doları telafi etti.

  Anonim kripto para analisti Altcoin Sherpa, paylaştığı son analiz ile herkesi şaşkına çevirdi. Popüler analist Solana’da (SOL) yüzde 30’luk bir artış beklerken, lider kripto para biriminin 23 bin dolara geri çekilmesini bekliyor!

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) onayı alamayan Bitcoin ETF’si için Hong Kong’a başvuru yapıldı! Sanal varlık yönetim firması VSFG tarafından yapılan görüşmeler ile Hong Kong’dan SEC onayı alamayan BTC ETF’sinin onay alabileceği konuşuluyor.

  Tron (TRX) kurucusu Justin Sun, Hong Kong’da yaşanan pozitif gelişmeler doğrultusunda Çin’den büyük bir kripto para adımı beklediğini söyledi! Konu ile ilgili Sun, “Bunun Çin’de kripto için çok büyük bir adım olduğunu düşünüyorum, çünkü bu Çin’de kripto ticaretini yasallaştıran ilk yargı bölgesidir.” dedi.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasalarındaki yükseliş isteği, ABD Tarım Dışı İstihdam verileri sonrası bir miktar törpülendi! 27 bin altına gelen BTC biraz toparlayarak %bitcoin+usd% dolara yükseldi. Altcoin piyasasında ise açıklanan veriler ardından oluşan fiyatlama şu şekilde:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle