Veteran BTC analistinden ilginç BTC anketi!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldukça verimsiz geçen Mayıs ve Haziran aylarından sonra Temmuz ayına yükseliş beklentileri ile giriş yapmıştı. Ancak devam eden düşüş sinyalleri ile birlikte usta analist Peter Brandt, daha fazla düşüş görülebileceğini öne sürdü.

  Bitcoin (BTC) 2021 yılına 29 bin dolar seviyesinde giriş yaptı. Ardından BTC Ocak ayında 42 bin dolar, Şubat ayında 58 bin dolar, Mart ayında 62 bin dolar ve Nisan ayında da 64 bin dolar seviyelerinin üzerinde fiyat rekorları kırdı. Bu durum, Mayıs ayında da yeni rekor beklentilerini oluşturmuştu ancak Bitcoin ve beraberinde piyasalar, tepetaklak tersine döndü. 19 Mayıs’ta 30 bin doları gören BTC, 22 Haziran’da da 28 bin 800 doları gördü. Temmuz için yükseliş umutlarını da beraberinde getiren BTC, şimdi yeniden düşüş eğilimleri ile anılmaya başlandı.

  Brandt Düşüş Beklentili Anketini Takipçilerine Sundu

  Kripto para piyasalarının “veteran” olarak tanımlanan usta analistlerinden Peter Brandt, daha önce Bitcoin’in birçok adımını önceden doğru tahmin ederek dikkatleri çekmişti. Brandt, bir kez daha BTC analizleri ile takipçilerinin karşısına çıktı. Peter Brandt, Twitter üzerinden düzenlediği ankette takipçilerine Bitcoin’in 30 bin dolar altına inip inmeyeceği beklentilerini sordu. Brandt aslında bu soruyu sorarak, BTC’nin 30 bin dolar altına düşme beklentisi olabileceğini de göstermiş oldu.

  Katılımcıların Çoğunluğu BTC’nin 30 Bin Dolar Atlına Düşmesini Beklemiyor

  Peter Brandt, takipçilerine sunduğu ankette BTC’nin 30 bin dolar altına sarkma ihtimali üzerinde durdu. Brandt, söz konusu ankette seçenekler arasına “25 bin doların altı”, “20 bin doların altı” ve “Bu seçeneklerin çok daha altı” gibi seçenekler koydu. Brandt, bu seçeneklerden sonra bir de BTC’nin 30 bin dolar altına sarkmayacağını belirten bir seçenek koydu. Brandt’in anketine 26 bin kişi katıldı ve katılımcıların %31’i, BTC’nin 30 bin dolar altına sarkmayacağını düşündüğünü belirtti.

  Peter Schiff’in Beklentisi: 10 Bin Doların Altı

  Brandt’in paylaşımına benzer şekilde düşüş eğilimli bir fikir ile bir paylaşım da Peter Schiff’ten geldi. Euro Pacific Capital CEO’su Peter Schiff, “BTC düşmanı” olarak da tanınıyor. Schiff ise paylaşımında BTC’nin 10 bin doların altına düşmesini beklediğini dile getirdi. Schiff’e göre BTC, baş ve omuz modeli oluşturarak bu seviyeye kadar gerileyecek.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle