Kripto Para

Binance’tan büyük jest! Terra mağdurlarına yardım edecek!

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla müjdeyi patlattı! Borsa attığı tweet ile Terra kazasından etkilenen kullanıcılara yardım etmeyi amaçladığını söyledi. Binance tarafından yapılan paylaşım ise Terra topluluğunun kurtarılması lehine oy kullanılmasının hemen ardından geldi.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası, Terra mağdurlarına yardım elini uzatıyor! Terra topluluğunun kurtarılmasına yönelik yapılan oylamanın hemen ardından tweet atan Binance, Terra çöküşünden etkilenen kullanıcılara yardım etmeyi amaçladığını söyledi.

  LUNA ve UST’yi Listeden Çıkarmıştı!

  Terra kazası sonrası dev kripto para borsası Binance, radikal bir karar almış ve LUNA ile UST’yi delist ederek listeden çıkarmıştı. 1 dolar sabit fiyatından adete çöküş yaşayan UST ise beraberinde LUNA’yı da taşımış ve LUNA’da değer kaybı %99’a ulaşmıştı.

  Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaşanan kazada Terra’yı ağır eleştirmiş ve Terra’nın kusurunu “en aptalı” olarak değerlendirmişti. Ekibin olası hamlesi ile bu kazanın önlenebileceğini belirten Zhao, şimdi mağdur olan kullanıcılara yardım elini uzatıyor.

  “Kurtarma Planı Üzerinde Terra Ekibiyle Yakın Çalışıyoruz”

  Binance her ne kadar iki token’i delist etse de kurtarma planına ve mağdur Terra kullanıcılarına yardım etmek istediğini attığı tweet ile söyledi. Atılan tweet’te, “Binance’dan etkilenen kullanıcılara mümkün olan en iyi tedaviyi sunmayı amaçlayan kurtarma planı üzerinde Terra ekibiyle yakın bir şekilde çalışıyoruz”  ifadeleri kullanıldı. Henüz UST ve LUNA için Binance’ın yeniden listeleme yapıp yapmayacağı ile ilgili bir karar bulunmazken, kullanıcılar kendilerine uzatılan ele rağmen listeleme için Binance’ı eleştirmeyi tercih etti.

  Kullanıcılar Terra Kurtarma Oylamasında Evet Dedi

  Binance’ın da yakından takip ettiği Terra topluluğunun kurtarma önerisinde “evet” yanıtı çıktı. Evet oyu %65,5’e ulaşırken, kullanıcıların %13’den fazlası aleyhte oy kullandı. Kurtarma planına göre Terra 2.0’ı piyasaya sürecek ve eski zincirdeki sahiplerine yeni bir LUNA jetonu gönderecek. Eski Terra ise Terra Classic olarak yeniden isimlendirilerek LUNC simgesi ile işlem görecek.

  Terra 2.0 her ne kadar kurtarma planı olarak öne çıksa da halen borsalar, bu token’i listeleyip listelemeyeceklerini açıklamadılar. Güney Kore’de devam eden büyük borsa soruşturmalarının yaşanan tereddütte etkili olduğu öne sürüldü. Şu ana kadar ise Upbit ve HitBTC, yeni jetonu destekleyeceğini söyledi. Gözler ise Binance, Huobi Global, Gate.io ve Coinbase gibi önde gelen borsalarda!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle