Kripto Para

Visa ile USDC ortaklığı bomba etkisi yaptı

  Kripto para dünyasında gündeme bomba gibi düşen haberler arasında Visa öne çıktı. Dünyaca ünlü ödeme şirketinin kripto para hamlesi, Bitcoin (BTC) fiyatına da olumlu yansıdı…

  2021 yılında kurumsal firmalardan ve ana akımdan büyük destek gören kripto para sektörüne olan ilgi hız kesmeden devam ediyor. Ödeme sektörünün en büyük isimlerinden Visa şirketi de kripto para dünyasına adımını attığını açıkladı. Visa şirketinden yapılan açıklamada, ödemeleri tamamen kripto para ile gerçekleştirme kararı alındığı belirtildi.

  Kripto para basınında geniş yankı bulan habere göre Visa, bundan sonra Ethereum blockchain ağı üzerinde geliştirilen stablecoin USD Coin (USDC) ile ödeme kabul edecek. Dünyanın dört bir yanında kullanılan ev finans dünyasının en önemli aktörlerinden biri olan Visa’nın bu kripto para duyurusu, sektörde büyük ilgiyle karşılandı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da bu gelişmelerden olumlu etkilenerek hızlı bir yükseliş başlattı.

  Visa USDC ile Ödeme Kabul Edecek

  Ethereum ağı üzerinden işlem göreceği belirtilen bu ödeme sistemi, kripto para topluluğu tarafından olumlu karşılandı. Daha önceden ödeme yapmak isteyen kripto para kullanıcıları, Crypto.com Visa gibi kartlarla ödeme gerçekleştirdiklerinde bunu kripto paradan itibari paraya dönüştürüyordu.  

  Alınan son karar ile birlikte bu dönüştürme işlemine gerek kalmadan tamamen kripto para ile ödeme yapılabilecek. Visa Baş Ürün Sorumlusu Jack Forestell’ın yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullanması dikkatlerden kaçmadı: “Bugünkü duyuru, işlerini stablecoin veya kripto paralar ile yürütmek isteyen fintech'lerin ihtiyaçlarına yanıt verme kapasitemizde büyük bir dönüm noktasını temsil ediyor.”

  “Dijital Varlıkların Benimsenmesinde Devasa Adım”

  Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden Visa, yeni hizmeti kendileri için küçük ancak dijital varlıkları entegre etme konusunda ise devasa bir adım olarak görüyor. Bu gelişmeler Bitcoin fiyatına da olumlu yansıyor. Son aylarda büyük bir ralli yaşayan BTC, piyasa değeri bakımından Visa ve rakibi MasterCard’ın toplam piyasa değerini geçmeyi başardı

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle