Ünlü analistten yeni BTC tahmini

  Kripto para piyasası hakkında başarılı tahminleri ile adından söz ettiren efsanevi analist Peter Brandt, yine gündeme geldi. Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği analist Bitcoin fiyatındaki tahminleri ile yatırımcıları uyardı…

  Kripto para piyasasında hareketli bir dönemden geçilirken, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının geleceği de merak konusu olmaya devam ediyor. BTC fiyatında yaşanan 2018 Ocak ayındaki büyük çöküşü doğru tahmin eden analist Peter Brandt, son açıklamasıyla yine gündem oldu. Popüler analist Bitcoin tahminleri ile tüm dikkatleri üzerine çekti. 

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analist Peter Brandt, Bitcoin fiyatının dibe vurmadan önce değerinin yüzde 40’ını kaybetmesini ihtimaller dahilinden görüyor. Fakat deneyimli analist, Bitcoin fiyatının 100 bin dolar ve daha üzerine çıkma ihtimalinin, şu anda 3 yıl öncesine göre daha yüksek şans olduğunu düşünüyor.

  BTC Fiyatında En Kötü Senaryo 21 Bin Dolar

  Başarılı tahminleri ile ünlü kripto para analisti Peter Brandt yeni paylaşımında, Bitcoin fiyatının en kötü senaryoda 21 bin dolara kadar düşeceğini söyledi: “Kaybetmeyi göze alabileceğiniz parayla uygun boyutta BTC’ye sahip olma konusunda büyük resim perspektifi. Piyasa 64 bin 700 doları aştı. Piyasa 30 bin dolar seviyesine doğru düzeltildi. Hayal edebileceğim en kötü şey 21 bin dolar. W pazar zaten kötü bir durum…”

  20 Mayıs tarihinde gerçekleşen büyük düzeltmeden birkaç hafta önce Bitcoin piyasası için “come to Jesus” olayı öngören tecrübeli analist yine dikkatleri üzerine çekti. Efsanevi analist Peter Brandt, Bitcoin fiyatının düşüş eğiliminde gibi görünse de yükseliş potansiyelinin fazla olduğuna vurgu yapıyor. 

  Bitcoin Fiyatında 100 Bin Dolar İhtimali

  Kripto para topluluğunun büyük bir ilgiyle takip ettiği analistlerden biri olan Peter Brandt, BTC fiyatında 100 bin dolarlı seviyelerin görülme ihtimaline de parantez açtı. Uzmana göre BTC fiyatında bu seviyelere çıkılması, 3 sene önceki piyasa koşullarına göre çok daha kolay: “BTC’nin 100 bin dolar, 1 milyon dolar, her neyse ve %50 sıfır şansı için %50 şansı olduğunu düşündüm. Artık çok daha yapıcıyım. Buna %70 ve %30 deyin, ancak boğanın işi FOMO alıcılarını sarsmaktır.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle