Kripto Para

Visa yeni bir kripto para adımı atıyor!

  Kripto para sektöründe, geleneksel finansal kuruluşlar tarafından atılan adımlar hızlanmaya devam ediyor. Elde edilen bilgilere göre dev ödeme platformu Visa, kripto para adımı atmaya hazırlanıyor. Visa’nın kripto para birimi kullanıcılarına yönelik bir danışmanlık hizmeti sunmaya hazırlandığı öğrenildi.

  Kripto para piyasaları 2021 yılında çok ciddi bir büyüme kaydetti ve bu büyümenin arkasında birçok faktör rol oynadı. Ağustos 2020 döneminde MicroStrategy’nin Bitcoin (BTC) yatırımlarına başlaması ve Eylül 2020’de de PayPal’ın kripto para sektörüne adım atması, kripto para endüstrisinin devasa büyümelerindeki en önemli gelişmeler arasında kaydedildi. Kripto para sektörü, geleneksel finansal piyasalarda hizmet veren kuruluşların hamleleri ile büyümeye devam ederken bu yönde bir adım da şimdi Visa’dan geldi. Visa, kripto para kullanıcılarına danışmanlık hizmeti vermeye hazırlanıyor.

  Visa Bir Danışmanlık Uygulaması Başlatacak

  Elde edilen son bilgilere göre Visa, kripto para sektörüne girmek isteyen müşterilerine yardımcı olmak için kripto para danışmanlık uygulaması başlatmaya hazırlanıyor. Dev ödeme platformu Visa’nın kripto para alanındaki hamlelerini hızlandırması, kripto para sektöründe adının daha fazla duyulmasını istediğine işaret ediyor. Gelen son açıklamalara göre Visa, müşterilerinin kripto para sektörünü doğru şekilde anlayabilmelerine yardımcı olmak için bir danışmanlık uygulaması başlatacak.

  Visa ve Kripto Paralar

  Yeni hamlesi ile sektörde ses getiren Visa, kısa bir süre önce gelen açıklamalarda stablecoin’ler ve merkez bankası dijital paraları (CBDC) alanlarında da bir Layer 2 ödeme kanalı oluşturacağını belirtmişti. Bir diğer yandan Visa ayrıca NFT’lerin (non fungible token) oluşturulmasına yardımcı olacak bir program başlatma planları olduğunu da duyurmuştu. Kripto para alanında peş peşe adımlar atan ve yeni çalışma planlarını açıklayan Visa, uzun süredir bu alandaki varlığını sürdürüyor.

  Visa ve Dijital Varlık İşlemleri

  CNBC’nin haberine göre Visa’nın danışma kolunun, ABD merkezli UMB bankasında halihazırda müşterisi bulunuyor. Ayrıca Visa’nın Avrupa kripto para lideri Nikola Plecas’ın açıklamalarına göre ödeme işlemcisi, kripto para bağlantılı kart ağları ile 5 milyar dolardan fazla kripto varlık işlemi gerçekleştirdi. Plecas yaptığı açıklamasında, küresel çapta 80 milyondan fazla işletme ağında kripto para birimlerinin kullanımına imkan sağladıklarını belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle