Şüpheli XRP işlemleri tartışılıyor: Fiyatı nasıl etkiler?

  Kripto para dünyasının en büyük borsalarından biri olan ABD merkezli Coinbase, yeni iddialarla çalkalanıyor. Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre borsada çok yüklü ve şüpheli XRP işlemleri yapıldı…

  Kripto para piyasasını ve özellikle XRP altcoin yatırımcısını yakından ilgilendiren açıklama, kripto para basınının gündemine bomba gibi düştü. Piyasadaki büyük çaplı coin transferi hareketlerini takip eden ve sosyal medyada paylaşan Whale Alert, son paylaşımı ile dikkatleri üzerine çekti. Bilgilere göre, Ripple ve Coinbase borsası arasında çok yüklü XRP işlemleri gerçekleştirildi.

  Coinbase ve Ripple şirketinin gerçekleştirdiği açıklanan XRP transferinin toplam değerinin 108 milyon dolara denk geldiği açıklandı. Kripto para basınında geniş yankı bulan işleme göre, 237 milyon XRP transferi gerçekleşti. Whale Alert, bu transferlerin büyük bir kısmının son 15 saat içinde gerçekleştiğini gözler önüne serdi.

  Coinbase Borsasında Şüpheli XRP İşlemleri

  Ripple şirketi ilk olarak 37.4 milyon XRP yani 16.5 milyon doları, Coinbase borsası üzerinde bulunan kendi cüzdanları arasında transfer etti. Şirketin bu fonları RL18-VN isimli cüzdana göndermesi, kripto para dünyasında büyük tepki ile karşılandı. Dev firmanın bu cüzdanı genellikle nakit para ihtiyaçlarında kripto para satışı yaparken kullandığı biliniyor.

  Coinbase borsası ise tek bir transfer gerçekleştirerek iki cüzdan arasında 200 milyon XRP aktarımı yaptı. Dünyanın en popüler kripto para borsalarından ABD merkezli Coinbase’in Ripple aleyhinde açılan davadan dolayı XRP işlemlerini 30 Aralık’tan bu yana dondurduğu biliniyor

  XRP Fiyatını Olumsuz Etkiler Mi?

  Hem XRP alım satım işlemini askıya aldığını açıklaması hem de son 15 saat içindeki yüklü XRP işlemleri sebebi ile Coinbase borası kripto para topluluğunun tepkisini çekti. Alım satım işlemlerini durdurmuş olmasına rağmen ABD merkezli borsanın yatırımcıların XRP’lerini Coinbase üzerinde tutmaya devam ettiği görülüyor. 

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 XRP fiyatı %ripple+try% TL. Döviz cinsinden ise %ripple+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ripple 24 saatte %ripple+yuzde%.

  Popüler kripto para borsasının Ripple davasından sonraki kararına rağmen hala yüklü miktarda XRP tutması şüpheyle karşılanıyor. XRP yatırımcıları dışında kripto para topluluğu da yüklü transferlerin yapılmasına şüpheli bir şekilde yaklaştı. Son 7 gün içinde yaklaşık yüzde 7 oranında değer kaybeden XRP’nin bu hareketten nasıl etkileneceği merak konusu oldu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle