Kripto Para

Dev ödeme platformu Visa, ilk NFT ürünün satın aldı!

  Dijital ödeme platformu Visa, ilk kez NFT (non-fungible-token) satın aldı. Twitter üzerinden haberi duyuran Visa, CryptoPunk koleksiyonundan 7610 numaraları NFT ürünü yaklaşık 150 bin dolar değerindeki 49,5 Ethereum (ETH) karşılığında satın aldığını duyurdu.

  Kripto para sektörüyle birlikte paralel olarak 2021 yılında ciddi bir büyüme kaydeden NFT (non-fungible-token) sektörü, gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Büyük ölçekli kuruluşlardan dev şirketlere, sanat camiasından spor camiasına kadar birçok kişi ve kuruluş tarafından satın alınan NFT’ler bu kez de dev dijital ödeme platformu Visa’nın radarına girdi.

  Visa, 18 Ağustos tarihinde bir NFT ürün satın aldığını açıkladı. Söz konusu ürün CryptoPunk koleksiyonundaki 3 bin 840 kadın punk’tan biri olan Mohawk, yeşil gözlü ve kırmızı rujlu bir karakterin avatarı oldu. Visa bu ürün için toplamda 49,5 Ethereum (yaklaşık 150 bin dolar) ödeme yaptı.

  Visa Tarafından Yapılan Açıklamaları

  NFT sektörüne girerek dikkatleri üzerine çeken Visa’nın ilk NFT ürünü “CryptoPunk 7610” isimli ürün oldu. Visa söz konusu ilk NFT ürününü dijital varlık bankası Anchorage Digital aracılığıyla satın aldı. Bununla birlikte Visa, sanal ekonomiye destek sinyallerini de yinelemiş oldu. NFT ürünü satın aldığını Twitter üzerinden duyuran Visa, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

  “Son 60 yılda Visa, eski kağıt kredi kartlarından zip-zap makinesine kadar tarihi ticaret eserlerinden oluşan bir koleksiyon oluşturdu. Bugün, yeni bir NFT-ticaret çağına girerken, Visa koleksiyonumuza CryptoPunk #7610’u ekliyoruz.

  NFT-ticaretin geleceğini yönlendiren yaratıcıları, koleksiyoncuları ve sanatçıları destekliyoruz. NFT’lere bakış açımız hakkında daha fazla bilgi edinin. NFT’leri ve bunları marka stratejinize nasıl entegre edeceğinizi biliyor musunuz? Kripto sanatını değerlendirme ve ölçeklendirme konusunda Visa’nın en son haberlerine göz atabilirsiniz.”

  Visa Kripto Departmanı Lideri Sheffield’in Açıklamaları

  Visa’nın Twitter üzerinden yaptığı açıklamaların ardından şirketin kripto departmanı lideri olan Cuy Sheffield da bir açıklamada bulundu. Sheffield açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

  NFT’lerin perakende ticaretin, sosyal medyanın, eğlence ve ticaret dünyalarının geleceğinde önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Müşterilerimizin ve ortaklarımızın bu alana girmesine yardımcı olabilmemiz için önce global bir markanın NFT alabilmesi için gereken altyapı koşullarını birinci elden görmemiz gerekiyor.”

   

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle