ETH kurucusu Vitalik Buterin’den BTC tavsiyesi

  Lider altcoin Ethereum (ETH) kurucusu Vitalik Buterin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündeme geldi. Twitter Spaces yayınında Bitcoin (BTC) hakkında görüşlerini paylaşan Kanadalı yazılımcı yorumları dikkat çekti. BTC hakkında “durağan ve garip” yorumları tepki topladı.

  Kripto para topluluğunun yakından tanıdığı isimlerden ERic Wall ve Udi Wertheimer ile röportaj veren Buterin önemli açıklamalar yaptı. Son dönemde NFT ve BRC-20 token’ların çıkarıldığı Ordinals protokolü hakkında övgü dolu ifadeler kullanan Buterin “Ordinals, Bitcoin’de geliştirici ruhu geri getirdi” dedi.

  BTC topluluğunun sembolü olan lazer göz hareketi ile ilgili yorumlar yapan Buterin “Bitcoin’de garip ve durağan bir politika var. Bu bana göre değil. Ordinals, geliştirme ve üretme kültürünü geri getirdi. Lazer göz hareketi bu anlamda geri itildi.” değerlendirmesinde bulundu. ETH kurucusu, Twitter Spaces odasında 2 saati aşan konuşmada dikkat çeken ifadeler kullandı.

  BTC Gelişimini Destekleyici Tavsiyeler Verdi

  BTC geleceği hakkında Eric Wall, Lightning Ağı’nın kalabalık ve kulalnıcı sayısını kaldırmadığı gibi bir yandan da orta ölçekli ödemelerde bile takıldığını belirtti. Buterin bu sorunlar hakkında “Burada rollup’lara odaklanmak daha iyi olabilir. Dolayısıyla ZK-snark tabanlı ölçeklendirme çözümlerine açık olmak gerekir. Bitcoin’in ödeme konusundaki özelliğinden daha ileri gitmesini istiyorsak, bu çözüme odaklanılmalı” yanıtını verdi.

  BTC Destekçilerinin Gönlünü Aldı

  Bitcoin’in geleceğine dair önemli tavsiyelerde bulunan Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, kendi projesi ile ufak bir karşılaştırma yaptı. Bitcoin hakkındaki görüşleriyle zaman zaman BTC topluluğunu kızdıran Buterin bu sefer ılımlı konuştu. Her iki zincirin de çok iyi yanlarının olduğunu kaydeden Kanadalı yazılımcı “Bu iki iyi zincirin hiç olmamasındansa bir tanesinin olmasını tercih ederim” diyerek BTC destekçilerinin gönlünü aldı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle