BTC boğa piyasasında ve gidilecek çok yol var – Willy Woo

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği ünlü analist Willy Woo, son dönemdeki “Boğa sezonu bitti mi?” tartışmalarına açıklık getirdi. Başarılı analist Bitcoin’de mevcut boğa piyasasının henüz sadece yarısına gelinebildi…

  Bitcoin (BTC) fiyatında çalkantılı bir dönemden geçilirken, son düzeltmenin ardından pek çok analist kripto para piyasalarında boğa sezonunun sonlandığını söyledi. Analistler ve yatırımcılar arasındaki tartışmalara bir değerlendirme de zincir üstü analist Willy Woo’dan geldi

  Kripto para topluluğunun en tanınmış isimlerinden biri olan ünlü analist Willy Woo’ya göre mevcut boğa piyasasının henüz ancak yarısına gelindi. Popüler istatistik uzmanına göre Bitcoin boğa piyasasının daha çok devam edecek yolu bulunuyor. Bu açıklamalar kripto para yatırımcılarının beğenisini toplarken bazı kesimlerden tepki geldi. 

  “Bitcoin Fiyatı Henüz Pik Yapmadı”

  Ünlü analiste göre Bitcoin fiyatında henüz tepe noktaya ulaşılmadı. BTC/USD paritesi son dönemde 30 bin dolar seviyesine kadar geriledikten sonra tarihin en başarılı toparlanmalarından birine imza attı. Woo, uzun vadeli makro göstergelere göre son derece sağlıklı ve değişmemiş bir fiyat dalgalanması yaşandığını kaydetti.

  Kripto para dünyasının popüler istatistik uzmanı, sosyal medyadan kendisine yöneltilen “Boğa piyasasında mıyız?” sorusuna şu şekilde yanıt verdi: “Yani evet, BTC boğa piyasalarının sona erdiği pik noktayı görmedik, fiyat ise esasların altında, üstünde değil. Henüz yolun yarısındayız.”

  Yüksek Kaldıraç Kullanan Yatırımcılar Saf Dışı Kaldı

  Kripto para biriktirenlerin karlılık oranını ölçmeye yarayan popüler bir gösterge NVT değerlerine bakan Willy Woo, buna göre sağlıklı bir değerlendirmede bulunduğunu söyledi. NVT seviyesi, Bitcoin fiyatı çakılmadan önce 42 bin dolar civarında bile alım fırsatı sinyalleri vermekteydi.

  Lider kripto para biriminin fiyatındaki son düşüş hareketi, yüksek kaldıraç kullanan yatırımcıların piyasadan tasfiye olmasına yol açtı. Öte yandan piyasayı etkileyen Elon Musk’ın olumsuz paylaşımlarının artık etkisini kaybetmesinden sonra BTC fiyatındaki toparlanma hızlı oldu. Popüler analist BTC fiyatındaki son değişimi, “Daha yeni balinalar satış yaptı, bireysel yatırımcılar dipten topladı, kripto paralar dağılmış oldu” şeklinde özetledi. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle