Kripto Para

Visa merakla beklenen NFT programını sonunda başlattı!

  Dünyanın en büyük ödeme şirketleri arasında yer alan Visa, NFT’ler (non fungible token) ile ilgili önemli bir hamlesini duyurdu. Şirketten gelen açıklamalara göre Visa; moda, müzik ve film gibi alanlarda var olan küçük şirketlere NFT yolu ile destek vereceği bir program başlatacak.

  Dünya genelinde NFT (non fungible token) ilgisi artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kripto para piyasalarının hızla büyümesi ile birlikte popülarite yakalayan NFT’ler, ünlü isimlerin radarına girdiği kadar, büyük şirketlerin de radarına giriyor. Bu alanda yeni bir hamle hazırlığında olan ödeme devi Visa, yeni programına ilişkin açıklamalarda bulundu. Dünyanın en büyük ödeme şirketlerinden olan Visa; moda, müzik ve film gibi alanlarda var olan küçük işletmelere NFT ile destek verebileceği bir program başlatacağını açıkladı.

  Visa, Sanatçılar İçin NFT Programını Başlattı

  Moda, müzik ve film gibi kültürel alanlarda var olan küçük işletmelerin büyümesine yardımcı olma amacıyla NFT hamlesini duyuran Visa, bir içerik oluşturucu programı başlattı. Bununla birlikte Visa, Ekim ayında duyurduğu bu içerik oluşturucu programın resmen hayata geçirildiğini açıkladı. Visa tarafından başlatılan söz konusu program 1 yıl boyunca gruplar halinde yürütülecek. Şirketten gelen açıklamalara göre moda tasarımcıları, film yapımcıları, müzisyenler ve sanatçılar da dahil olmak üzere içerik oluşturucularına NFT’ler konusunda eğitimler verilecek.

  Visa’dan Gelen Açıklamalar

  Visa’nın Ekim ayında duyurduğu ve bu kez de resmen başlattığını açıkladığı program ile ilgili olarak Visa’nın Kripto Departmanı Başkanı Cuy Sheffield birtakım açıklamalarda bulundu. Sheffield açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “İçerik oluşturucuları bu ortama daha fazla yatırım yaptıkça NFT’ler birçok şekli alabilir. NFT’leri yeni kitleler, ürünler ve hizmetler için bir köprü olarak kullanan içerik oluşturucularını desteklemek ve etkilemek istiyoruz. Bu sadece başlangıç. Visa’da müşterilerimiz için sürekli olarak yeni ürünler ve çözümler geliştiriyoruz.

  Visa, Programda Micah Johnson ile Çalışacak

  Visa, NFT içerik oluşturucu programının geliştirilmesi konusunda eski bir profesyonel beyzbol oyuncusu olan ve şimdilerde NFT sanatçısı olan Micah Johnson ile birlikte çalıştı. Johnson kısa bir süre önce “Aku” isminde bir NFT koleksiyonu oluşturmuştu. Johnson, Visa’nın içerik oluşturucu programı ile kendi NFT serüvenini başlatmak isteyen sanatçılara akıl hocalığı yapacak. Ancak program dahilinde henüz kaç sanatçıya eğitim verileceği ise bilinmiyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle