Kriptopara

Hangi kripto paralar alınmalı? Hangileri kazandırabilir?

  Kripto para yatırımları sağladığı kazanç ile herkesin ilgi odağı oldu. Haliyle hangi kripto paraya yatırım yapmalı sorusu da akılları kurcalar hale geldi. 2021 yılında BTC’nin yanı sıra BNB, DOT, ETH, LINK, EOS, DOGE, BHC, LTC gibi altcoinlerin yatırımcılarına kazanç sunacakları analistlerce belirtiliyor.

  Analistlerin Gözünden 2021'de Yatırım Yapılabilecek Kripto Paralar

  Bu yazımızda, Analistlerin bu kripto para birimlerini 2021’de yatırıma neden uygun görüldüklerini açıklayacağız. Her bir kripto para hakkında detaylı bilgiye ve fiyat tahminlerine yazımızda yer vereceğiz.  

  Bitcoin (BTC)

  Bitocoin sert düşüşleri ve yükselişleri ile gündeme gelse de lider kripto para birimi olarak 2021 yılında da analistlerce yatırıma değer görülen kripto para birimleri arasında gösteriliyor. Morgan Creek CEO’su Marj Yusko ve diğer birçok kripto para analistli BTC’nin 2021 sonunda 100 bin dolarlık bir fiyatı gündeme getirebileceğini ifade ediyorlar.

  Bu yorumun ilk yapıldığı dönemden buyana, yaşadığı düşüşlere rağmen iki kattan fazla değer kazanımını gündeme taşıyan BTC’nin önümüzdeki 12 aylık süre içinde %300’e varan değer kazanımına sahne olacağı analistlerce aktarılıyor. Marj Yusko aynı zamanda 2021 yılı içinde BTC’nin yine bir arz kıtlığı yaşayacağını ve buna bağlı olarak 50 bin dolar fiyat düzeyinin yeniden aşılacağını ifade etti.

  Citibank analistleri ise BTC’nin hala 2021 içinde yatırım gerçekleştirilebilecek en uygun kripto para birimi olduğunu düşünüyorlar. BTC için 2022 yılı başında 318 bin dolarlık fiyat rakamın görülebileceğini ifade ederken, BTC’nin beklenmedik hareketleri yapmayı sevdiğini ifade ettiler.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Binance (BNB) Coin

  2021 yılında kripto para birimleri listelerinde sıralamayı değiştireceği ve değer kazanımı ile adından söz ettireceği düşünülen altcoin Binance BNB Coin oldu. Analistler Binance Coin’in uzun vadeli yatırım yapmak için 2021’de alınabilecek en iyi seçenek olduğunu ve 2022’de ortamla 270 dolarlık değeri göreceğini açıkladılar.

  Analistler Binance Coin için 2023 yılında ise 290 dolarlık rakamın üzerinde bir fiyatın hakim olacağını öngörüyorlar. Uzun vadede dalgalanmalara da şahit olacak bu kripto para biriminin Binance kripto para borsasının gücünden yararlanarak değer kazanacağı ön görülüyor. 2021 yılı 8 Mart tarihinde gündemde olan 231 dolar düzeyindeki rakamın ise uzun vadeli yatırım için alımda avantaj sunduğu ifade edildi.

  Borsalardan alınan anlık verilere göre 1 BNB Coin fiyatı %binancecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %binancecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, BNB Coin 24 saatte %binancecoin+yuzde%.

  Polkadot (DOT) Coin

  Polkadot (DOT) Coin 2021 senesinde yatırıma uygun kripto para birimleri arasında yer alan ve analistlerin sürpriz değer kazanımı bekledikleri altcoindir. Kripto Analitik şirketinin CEO’su BTC ve ETH kripto para birimlerinin tahtlarında kalmaya devam edeceklerini ancak LINK ve DOT gibi altcoinlerin ise yeni değer kazanımlarına şahit olacaklarını ifade etti.

  Analistler özellikle merkeziyetsiz finansal işlemlerden yararlanmak isteyen ve bu alanı yeni keşfe çıkan yatırımcıların 2021 yılı ortasında DOT alımına yöneleceklerini bu kapsamda DOT ve ETH arasında bir fiyat rekabetinin oluşacağını ön görüyorlar. Tüm bilgiler üzerine, DOT’un 2021 yılı sonunda 40 dolarlık fiyat düzeyine ulaşacağı hakkında tahminin birden fazla analistten gelmesi onu yatırıma değer kripto para birimleri içine taşıdı.

  Son gelen verilere göre 1 DOT fiyatı %polkadot+try% TL. Döviz cinsinden ise %polkadot+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Polkadot 24 saatte %polkadot+yuzde%.

  Ethereum (ETH)

  ETH analistlerin 2021’de alıma uygun gördükleri en güçlü kripto para birimleri arasında yer alıyor. Birden fazla uzamanın ETH için gerçekleştirdikleri analiz sonuçlarında ETH’nin 2021 içinde 1,5 kat fiyat artışını yaşadıktan sonra seneyi kapatacağına yer verildi.

  ETH için 2021 yılı ikinci yarısı için 1.700,60 dolarlık fiyat tahmini yapılırken, bu fiyat öncesinde ise 1.660 dolarlık seviyede düşük bir değerin gündeme geleceği açıklanıyor. 2022 senesine gelindiğinde ETH fiyatının yeni rekor seviye olan 3.000 dolar düzeyine ilerlemesi bekleniyor. Analistler bir dönem 80 dolarlık rakamdan ani yükseliş ile 1.800 dolara çıkan ETH’nin her an her şeyi yapabileceğini belirtiyor ve orta vadede yatırım için Ethereum’u uygun buluyorlar.

  Güncel durumda 1 ETH fiyatı %ethereum+try% TL. Döviz cinsinden ise %ethereum+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ethereum 24 saatte %ethereum+yuzde%.

  Chainlink (LINK)

  Değer kazanımı ile yatırımcılarına kar sunacağı öngörülen diğer bir kripto para birimi ise LINK oldu. LINK’in DOT ve ETH yanında güçlü bir fiyat ile yer alacağından söz edilirken, 2021 sonu için 40 dolarlık fiyat tahmini gerçekleştirildi.

  8 Mart 2021 tarihinde 28,60 dolarlık fiyatını tablolara yansıtan LIKN’in 2021 ikinci yarısı içinde ilk olarak 30 dolarlık fiyat düzeyini aşarak rekoru listeye geçireceği ve ardından 40 dolar ile sene kapanışını yapacağı öngörülüyor. Bu kapsamda LINK güçlü imaj ile 2021’de alım taleplerine konu olarak atcoinler arasına girdi.

  Anlık verilere göre 1 LINK fiyatı %chainlink+try% TL. Döviz cinsinden ise %chainlink+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Chainlink fiyatı 24 saatte %chainlink+yuzde%.

  EOS (EOS)

  EOS Coin hiç beklenmedik bir şekilde altcoinlere olan talebe bağlı bir şekilde 2021’de alınabilecek kripto para birimleri arasına girmeyi başardı. Analistler onu daha yakın bir takibe alarak 2021 yılı için fiyat tahminlerini gerçekleştirdiler.

  EOS’un 2021 ikinci yarısında 6.55 dolarlık bir fiyat değerine ulaşması ön görülüyor. Birden fazla uzman tarafından aktarılan bu yorum ardından yatırımcılar orta vadede kar için gözlerini EOS’a yönelttiler. 2021 senesi 8 Mart tarihinde tablolara yansıyan 3,76 dolarlık EOS değeri bu konumda avantajlı bir fiyattan alım yapmayı mümkün kılabilir.

  Eğer analistlerin 6,75 dolarlık ilk tahminleri gerçekleşirse Mart’ta EOS alımı yapanlar uzun ve orta vadeli EOS kitleme işlemi ardından kar elde edebilecekler. 

  Kripto para borsaların an itibari ile 1 EOS fiyatı %eos+try% TL. Döviz cinsinden ise %eos+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, EOS fiyatı 24 saatte %eos+yuzde%.

  Litecoin (LTC)

  2021’de yatırıma değer görülen LTC krpto para birimi için başarılı bir imaj uzmanların analizleri ardından çizildi. Özellikle ETH ve BTC alımını yeterli ölçüde yapan ve cüzdanında 3. bir birime yer vermek isteyenlerin LTC alımına yönelecekleri ve LTC için 2021 yılı ikinci yarısı içinde 244 dolarlık fiyatın gündeme geleceği uzman analistlerce belirtiliyor.

  Bu kapsamda orta vadede LTC ile kar edecek olan yatırımcı kitlesinin, uzun vadede karı ise 2023 yılında beklenen 410 dolarlık fiyat üzerinden yakalayabilecekleri ifade edildi. Analistler 2022 ve 2023 yılları arasından bir fiyat düşünün de 100 dolar fiyat değerine yakın konumda gerçekleşeceğini ancak öncesinde 244 dolarlık fiyatın gündemde olduğunu belirttiler. 

  LTC’ye bu fiyat tahminleri çerçevesinde yatırım yapmak isteyenler için ise 8 Mart 2021’de tablolara gelen 181,54 dolarlık fiyatın avantaj taşıdığı belirtiliyor. 

  Kripto para borsalarında güncel 1 LTC fiyatı %litecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %litecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Litecoin 24 saatte %litecoin+yuzde%.

  Bitcoin Cash (BHC)

  2021’de etkili bir kar elde etmek için yatırıma uygun görülen en popüler kripto para birimi Bitcoin Cash oldu. Çünkü Roger Ver yaptığı son açıklama ile bu sene sonu yıldızlarının ETH ve BCH olacağını, BHC’nin ise 2030 yılında bu günkü fiyatının neredeyse 229 katına ulaşacağını ifade etti.

  Yatırımcıları BHC alımına yönlendirebilecek bu çarpıcı açıklamaya ek olan uzman analistler ise Bitcoin Cash’in 2021 yılı ikinci yarısında 582 dolarlık fiyat düzeyine çıkabileceğini öngörüyorlar. Kar elde etme amacı olan yatırımcılar için gerekli sinyalleri veren BHC şuanda orta vadeli yatırımlar için popüler seçenekler arasındadır. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BHC fiyatı %bitcoin-cash+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin-cash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin Cash fiyatı 24 saatte %bitcoin-cash+yuzde%.

  Dogecoin (DOGE)

  2021 senesinde alınabilecek kripto paralar listesine son olarak yaşadığı gelişmeler ardından DOGE’de dahil oldu. Bir gün içinde kayda geçirdiği etkili fiyat artışı ve geliştiricilerin artık piyasada daha güçlü olma fikri yönündeki açıklamaları ona ivme kazandırıyor.

  Analistler son gelişmeler ardından DOGE Coin fiyat analizleri sonunda 2021 yılı kapanışında artık 1 dolarlık düzeye ulaşılabileceğini belirttiler. 2022 başında 2 dolarlık fiyatı aşması beklenen DOGE Coin yatırım için uygun bir seçenek olarak gösteriliyor. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 DOGE fiyatı %dogecoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %dogecoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Dogecoin fiyatı 24 saatte %dogecoin+yuzde%.

  Sonuç: 2021, Parlak Bir Kripto Para Yılı Olabilir

  Analistler 2021 yılı kripto para yatırımları açısından parlak bir döneme işaret ediyor. Özellikle bu listede yer verdiğimiz kripto paralar için piyasada beklentilerin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça kazançlı yatırım imkanları sunan kripto para piyasalarında işlerin her an terse dönebileceği ihtimalini de her zaman için değerlendirmek gerekir. Bu açıdan yatırımcılar gerekli bilgi ve yorumları kendi içlerinde değerlendirmesinde yarar var. 2021 yılının kripto para takipçileri için fırsatlarla dolu olmasını temenni ediyoruz.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle