Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 19 Eylül 2023

  En büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC) 27 bin dolar seviyesi üzerinde fiyatlanırken piyasadaki belirsizlik sürüyor. Altcoin fiyatlarındaki oynaklığın arttığı bu dönemde yatırımcılar öne çıkan haberleri takip ediyor.

  19 Eylül 2023 Salı günü Bitcoin ve altcoin piyasasında yaşanan en sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Popüler kripto para analisti Rekt Capital, 2024 Nisan’da gerçekleşmesi beklenen yarılanma sonrasına dair fiyat tahmininde bulundu. Usta analist, üçgen formasyonunu kırması muhtemel BTC fiyatının 80 bin dolar seviyesine yükselmesini bekliyor.

  Dev kripto para borsası Binance, Horizen (ZEN) projesinin ağ yükseltmesine ve hard forkuna destek verileceğini duyurdu. İki aşamalı gerçekleşecek destekle ilgili duyuru sonrası ZEN fiyatındaki yükseliş dikkat çekti.

  Bir süredir heyecanla beklenen Binance ve SEC davasının ilk aşaması sonuçlandı. ABD Columbia Bölge İdare Mahkemesi Hakimi Zia Faruqui, tarafları uzlaşmaya çağırsa da Binance ve kripto para sektörü üzerindeki baskılar henüz geçmedi. SEC, Binance borsasından müşteri varlıkları hakkında bazı bilgiler talep ediyor.

  Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, güncel fiyatıyla yaklaşık 56,3 milyon dolar eden BTC transferini duyurdu. En son 2017’de 11,8 milyon dolarlık BTC alımı yapan balina yıllardır hareketsiz kaldıktan sonra ilk kez varlıklarını taşıdı.

  Dev Japon bankası Nomura'nın dijital varlıklar iştiraki Laser Digital kurumsal yatırımcılara özel BTC Benimseme Fonu başlattı: “Bitcoin, bu uzun süreli dönüşümsel değişimin kolaylaştırıcılarından biri ve Bitcoin’e uzun vadeli maruz kalmak, yatırımcılara bu makro trendi yakalamaları için bir çözüm sunuyor.”

  CoinShares’in haftalık dijital yatırım ürünleri raporu açıklandı. Son verilere göre kripto para fonlarından 5. haftada da üst üste çıkışlar görüldü. Bunların yüzde 85’i BTC odaklıyken 45 milyon dolarlık net çıkış yaşandı. Raporda sadece Solana fonlarına 700 bin dolarlık giriş olması dikkatlerden kaçmadı.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  BTC fiyatında belirsizlik genel olarak altcoin fiyatlarına da olumsuz yansıdı. Güncel fiyatlara bakıldığında BTC %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken altcoinlerde son durum şöyle:

  • ETH - %ethereum+usd% dolar
  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle