Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 27 Mayıs 2023

  Kripto para piyasalarında bugün yükseliş isteği dikkat çekiyor. Lider kripto para birimi bugün yeniden yönünü 27 bin dolara çevirdi. 

  27 Mayıs 2023 Cumartesi günü Bitcoin (BTC) ve altcoin piyasalarında yaşanan sıcak gelişmeleri gün sonu özetimizden takip edebilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  “Bitcoin düşmanı” olarak nam salan altın maksimalisti Peter Schiff, yaptığı son paylaşımla kendisi hakkında “U dönüşü yaptı” dedirtti! Schiff şahsi Twitter hesabından en sevdiği sanatçılardan birisi olarak gösterdiği Market Price ile Bitcoin blok zincirini içeren bir sanat projesini duyurarak kafaları karıştırdı.

  Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in kurucusu ve CEO’su Changpeng Zhao, son paylaşımı ile ilginç bir detaya dikkat çekti. Resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda CZ, Pekin Hükümeti Teknoloji Komitesince kısa süre önce yayınlanan Web 3.0 Whitepaper’ının 1 Haziran’da Hong Kong’da yapılacak olan toplantıyla aynı zamana gelmesini,” İlginç zamanlama” sözleri ile değerlendirdi.

  Zincir üstü veri sağlayıcısı Look-On-Chain, bir altcoin’de manipülasyon yapıldığı iddiasını ortaya attı! Binance’ta listelenen ARPA için paylaşımda bulunan Look-on-Chain, “0X7EFF isimli adres ARPA fiyatını manipüle ediyor” sözleri ile yaşananları özetledi.

  Kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, Bitcoin ile ilgili bir değerlendirme paylaştı. Bu yıl BTC’de eski zirvenin görülmeyeceğini söyleyen Hayes, “Bu yıl 70 bin dolara ulaşacağımızı sanmıyorum, sanırım gelecek yıl bu engeli aştığımızda, sonra zirveye ulaştığımızda ve ardından Kıyamet geliyor” dedi.

  Zincir üstü veri analitik şirketi Santiment, Ripple (XRP) için bir rapor yayımladı. Santiment raporuna göre son 3 haftada balinalar portföylerine 52 milyonu aşan sayıda XRP ekledi. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Kripto para piyasaları bugün nispeten yükseliş isteği gösteriyor. Bitcoin fiyatı %bitcoin+usd% dolardan işlem görürken en büyük altcoin Ethereum (ETH) fiyatı %ethereum+usd% dolardan el değiştiriyor. Bazı önemli kripto para birimlerindeyse son dakika fiyatlamaları şu şekilde gerçekleşiyor:

  • XRP - %ripple+usd% dolar
  • ADA - %cardano+usd% dolar
  • SOL - %solana+usd% dolar
  • DOGE - %dogecoin+usd% dolar
  • LTC - %litecoin+usd% dolar

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle