Uzman, BTC ETF’sini değerlendirdi: 2022’yi işaret etti!

  Bitcoin fonu şirketi Osprey Funds kurucusu Greg King, kripto para sektöründe son dönemde tartışılan konulara açıklık getirdi. Uzman isim, Bitcoin ETF’lerinin onaylanma sürecinin en erken 2022 yılında tamamlanabileceğini söyledi…

  2021 yılında devasa büyüklüğe ulaşan kripto para sektörü, kurumsal yatırımcıların da dikkatini çekti. Uzmanlar, Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) onayının 2021 veya 2022 yıllarında tamamlanmasını beklerken, çok sayıda ünlü isim de bu tartışmaya dahil oldu. SEC’in onay vermesi beklenen BTC ETF’leri tartışılıyor.

  Bu tartışmalara dahil olan isimler arasında Bitcoin fonu şirketi Osprey Funds kurucusu Greg King de yer aldı. Bu sene içinde söz konusu ETF’lere onay verilmeyeceğini düşündüğünü belirten King, ABD’nin bu konuda geride kaldığını ve şu an hazırlıksız olduğunu söyledi. Greg King, BTC ETF’lerinin onayı için en erken tarih olarak 2022 yılını işaret etti.

  BTC Balinalarına Dikkat Çekti

  Piyasadaki Bitcoin balinalarının hareketlerine dikkat çeken Greg King, şu açıklamayı yaptı: “Açıkçası bugün de dahil olmak üzere son düşüşler tabii ki iyi değil ancak biz şirket olarak uzun vadeli düşünüyoruz. Bitcoin burada kalacak. Bir yere gitmeyecek. Kurumsal yatırımcılar da aslında sağlam şekilde bekliyorlar. Bitcoin balinalarının da özellikle 30 bin dolar civarında yeniden coin toplamaya başladıklarını görüyoruz.”

  Bitcoin fonu şirketi Osprey Funds kurucusu, şirket olarak uzun vadeli Bitcoin hareketlerine odaklandıklarını belirtirken şunları söyledi: “Uzun vadede size getiri sağlayacak fonları almak her zaman mantıklıdır. Bazen düşüşlerle baş edebilmek, kripto para yatırımının en önemli durumlarından bir tanesidir. Yatırımcılar kendi risk toleranslarının farkında olmalıdırlar.”

  BTC ETF’leri İçin 2022’yi İşaret Etti

  En büyük kripto para birimi Bitcoin’in artık kendini kanıtladığını belirten Osprey kurucusu, son dönemde çok tartışılan ETF’ler konusundaki görüşlerini açıkladı: “Bazen volatilite canımızı acıtsa da artık BTC kendini kanıtladı. Sene başında Gary Gensler’in SEC’in başkanı olacağı ve Bitcoin ETF’lerine olumlu baktığı konusunda çok fazla beklenti yaratıldı. SEC’in Önlerinde çok fazla iş var. Birçok konuyu halletmeleri gerekiyor. O yüzden ben bu sene ETF kabulü görmüyorum. Bence en erken 2022’de kabul edilecektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle