Kripto Para

Kore’deki kripto para borsalarından sert önlemler

  Güney Kore’de bulunan popüler kripto para borsaları, hükümetten gelen tedbirleri sıkı bir şekilde uygulamaya devam ediyor. Önde gelen borsalar bu sefer de kendi çalışanlarına büyük yaptırımlar uygulamaya başladı…

  Çin’de kripto para madencilerine yönelik başlatılan düşmanca tavır ve sıkı önlemler, kripto para piyasası üzerinde olumsuz etkiye neden olmuştu. Bu hamlenin bir benzeri de Güney Kore hükümeti tarafından başlatıldı. Güney Kore’de faaliyet gösteren popüler kripto para borsaları, sıkı denetim altında tutuluyor.

  Güney Koreli kripto para borsaları, bir süre önce yüksek risk barındıran altcoin projelerini delist etmesiyle gündeme gelmişti. Sektörde önde gelen popüler borsalar bu hamleden sonra şimdi de kendi çalışanlarına yönelik yaptırımlar uygulamaya başladı. Güney Kore’nin en büyük 3 kripto para borsası, hükümetin aldığı tedbirleri sıkı sıkıya uyguluyor.

  Borsalardan Kendi Çalışanlarına Kripto Para Yasağı

  Güney Kore’de faaliyet gösteren 3 popüler kripto para borsası, hükümetin belirttiği düzenlemelere uyarak kendi çalışanlarının hareketlerini kısıtlamaya başladı. Bu borsalarda çalışanların kripto para ticaretine yönelik sert önlemler almaları dikkatlerden kaçmadı. Bithumb, Korbit ve Upbit borsalarında kripto para ticaret yasakları hemen başlatıldı.

  Önde gelen borsalar, kendi çalışanların bir dizi yaptırım uygulayarak, hükümetin almış olduğu tedbir kararlarını resmen hayata geçirdi. Bithumb borsası, çalışanlarının Bithumb hesaplarını kullanarak kripto para alım satım işlemlerini tamamen yasakladı. Bu yasağa uymak için personele sözleşme imzalattırıldı.

  Çalışanlar Kripto Para Ticareti Yapamayacak

  Popüler kripto para borsası Korbit de bu aydan itibaren çalışanlarının kripto para ticaretini yasaklayıcı hamleler attı. Upbit borsası ise uzun bir süredir çalışanlarının kripto para alım satımını engelliyor. Popüler borsalardan Upbit, çalışanlarının BTC, ETH ve Tether haricinde kripto para kullanmalarını yasaklamıştı.

  Kore Finansal Hizmetler Komisyonu tarafından başlatılan kripto para borsası yasakları 24 Eylül tarihinden bu yana konuşuluyordu. Tüm borsa çalışanları bu yasaklar neticesinde kripto para ticareti yapamayacak duruma geldi. Komisyonun ileride daha geniş kripto para yasakları yönünde karar alması bekleniyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle