Kripto Para

Milyarder isim neden BTC yerine bu altcoini alıyor?

  Ripple ile SEC arasında devam eden davada Hinman belgelerine ilişkin yaşanan kritik gelişme, XRP fiyatına yansıdı. XRP fiyatında yükselişler öne çıkarken, eski ABD Kongre adayı ve Gokhstein Media’nın kurucusu David Gokhstein de yaptığı açıklamada Bitcoin (BTC) yerine XRP yatırımı yaptığını açıkladı.

  Kripto para piyasası son haftalarda durgun seyrini bozmadan ilerliyor. Bitcoin (BTC) öncülüğünde yatay ve düşüş yönlü fiyat hareketleri öne çıkmaya devam ederken, kimi önde gelen altcoinlerin bu süreçte zaman zaman piyasadan ve Bitcoin’den ayrık fiyat hareketleri ortaya koyduğu görülüyor. Son dönemlerde bu konumda yer alan XRP, son olarak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki kritik gelişme sonrası yükselişler elde etti. XRP adına bir kritik açıklama da David Gokhstein’den geldi.

  Ripple - SEC Davasında Kritik Gelişme

  Eski ABD Kongre adayı ve Gokhstein Media’nın kurucusu David Gokhstein, Bitcoin (BTC) yerine XRP’ye yatırım yaptığını açıkladı. Ünlü girişimci bunun sebebinin ise SEC ile Ripple davasında yaşanan Hinman belgeleri gelişmesi olduğunu söyledi. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde mahkeme, SEC’nin Hinman belgelerini Ripple’a devretmesine hükmetmişti. Ünlü girişimciye göre eğer Ripple bu davayı kazanırsa, XRP fiyatında parabolik bir yükseliş yaşanacak. Gokhstein bunun yanında, yatırım yaptığı diğer altcoinleri de açıkladı.

  Ripple Kanadı Zaferden Neredeyse Emin

  Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin yerine XRP yatırımı yaptığını dile getiren David Gokhstein, Ripple’ın davayı kazanması halinde XRP’nin parabolik bir yükseliş yaşayacağına inandığını söyledi. Öte yandan Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ve XRP topluluğu genel olarak Hinman belgelerinin “XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını” göstermek için yeterli bir kanıt olduğunu düşünüyor. Bu nedenle şimdilerde Ripple tarafı davayı kazanacağına neredeyse emin.

  Gokhstein Portföyündeki Altcoinleri Açıkladı

  Ripple davasında yaşanan gelişme sonrası açıklamada bulunan Gokhstein, “Eğer bugün Bitcoin satın almayı düşünüyor olsaydım, kararımı değiştirip XRP’ye bakardım” sözlerini dile getirdi. David Gokhstein XRP’nin yanı sıra ayrıca portföyünde Shiba Inu (SHIB), Dogecoin (DOGE) ve Terra Classic (LUNC) tuttuğunu da dile getirdi. Ünlü girişimcinin bu 3 varlık adına da bir süredir olumlu düşündüğü biliniyordu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle