Kriptopara

3 Uzmandan Bitcoin Cash (BCH) Geleceği, 2022 Fiyat Tahmini

  Kripto para piyasasında uzun zamandır varlığını sürdüren Bitcoin Cash (BCH) coin, yerli yatırımcıların da radarına takılmaktadır. Son dönemde hızlı fiyat hareketleriyle dikkatleri üzerine çeken BCH coin geleceği merak edilmektedir. Önde gelen 3 uzmanın 2022 yılı BCH coin fiyat tahminleri ve BCH coin beklentileri hakkında güncel raporları bu yazımızda bulabilirsiniz. 

  Bitcoin Cash (BCH) Coin Geleceği 

  Kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan BCH coin geleceği hakkında uzmanların önemli açıklamaları mevcuttur. BCH coin geleceğinden umutlu yorumlarda bulunan uzmanlar şu değerlendirmeleri yapmaktadır:

  • Bitcoin Cash'in artan blok boyutu, bu teknolojiyi daha ölçeklenebilir hale getirerek, her saniye daha fazla işlemi doğrulamayı hedeflediği için geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşabilir. 
  • BCH coin sayesinde kripto paranın bir değer saklama aracı yerine ödeme yöntemi olarak kullanımı desteklenmektedir. Bu özelliği ile BCH coin gelecekte çok daha yüksek fiyat seviyelerine tırmanabilir. 
  • Genel olarak, Bitcoin Cash ile yapılan işlemlerin ücreti Bitcoin ile yapılanlardan daha düşük olması önemli bir avantaj yaratmaktadır. Bu sayede kripto para ve blockchain sektöründe BCH coin talebi her geçen gün artmaya devam etmektedir. 

  BCH Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Anonim kripto para analistleri BCH coin grafiğinde sert fiyat hareketlerini takip etmektedir. Popüler analistlere göre BCH coin gelecekte hızlı yükseliş hareketleri ile gündeme gelebilir. Yükselen kanal içindeki konsolidasyon sürecine devam eden BCH coinde Fibonacci destek seviyesinden gelecek bir ivme ile yeniden yüksek fiyatlar telaffuz edilebilir. 

  Bitcoin Cash (BCH) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Bitcoin Cash (BCH) kripto para projesi, orijinal Bitcoin blockchain'i üzerinde yapılmış hard fork olarak bilinen bir sert çatallanmadır. Hard fork, blockchain protokolüne veya koduna kullanıcı topluluğu tarafından yapılan ve geriye dönük uyumluluğu olmayan güncelleme demektir. Bu kapsamda Bitcoin’de blok boyutunu 8 MB’a yükseltme amacıyla 1 Ağustos 2017 yılında gerçekleştirilen Bitcoin çatallanması sonrası Bitcoin Cash (BCH) coin piyasaya sürülmüştür. 

  Bitcoin Cash Kullanım Alanları Nelerdir?

  Bitcoin Cash kullanıcıları, Bitcoin'in Visa ve PayPal gibi geleneksel ödeme sistemleriyle rekabet edebilmesi için gerekli değişiklikleri yapabilmektedir. Ayrıca, bu maliyetleri ağın diğer bölümlerine kaydırmayı tercih ederek, kullanıcıların işlem göndermek için ödedikleri ücretleri düşürmek amaçlanmaktadır. Düşük işlem ücretleri sayesinde Bitcoin ile yapılabilen tüm ödeme ve blockchain işlemleri rahatlıkla BCH kullanım alanı içinde yer almaktadır. 

  BCH Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 BCH fiyatı %bitcoin-cash+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin-cash+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin Cash Coin 24 saatte %bitcoin-cash+yuzde%.

  Kripto para topluluğunda geniş bir yatırımcı kitlesi bulunan BCH coin fiyatı da yakından takip edilmektedir. Piyasa genelinde yaşanan sert düzeltme hareketleri ve parabolik yükselişler BCH coin fiyatını etkilemektedir. Bu yüzden uzmanlar BCH coin yatırımı yapmadan önce güncel piyasa trendlerine ve teknik analizdeki destek-direnç noktalarına dikkat edilmesi gerektiğini söylemektedir. BCH coin yatırımı bu şekilde yapıldığında maksimum kazanç elde edilebilir. 

  BCH Coin Ne Olur, Beklentiler Ne?

  Bitcoin Cash (BCH), dünyanın en eski ve en çok işlem gören kripto para birimi Bitcoin'e (BTC) bir alternatif sunmayı amaçlayan bir kripto para birimidir. 2017 yılında piyasaya sürülen Bitcoin Cash, projenin ana geliştirici grubu Bitcoin Core tarafından önerilen yol haritasına katılmayan ve Bitcoin'i küresel bir izleyici kitlesine getirmek için farklı teknik kararların gerekli olduğuna inanan bir grup Bitcoin kullanıcısı tarafından oluşturuldu. Bu projenin Bitcoin’in olumsuz yanlarına yararlı çözümler getirmesi sebebiyle gelecekte daha yüksek seviyelere ulaşması beklenmektedir. Bu nedenle BCH coin gelecek vaat eden bir yatırım tercihi olarak görülmektedir. 

  Bitcoin Cash Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Bitcoin’den hard fork ile ayrılarak piyasaya sürülen Bitcoin Cash, son derece güvenilir bir altyapıya sahiptir. 2017 yılından bu yana piyasada bulunan BCH coin dünyanın en popüler kripto para borsalarında sorunsuz bir şekilde listelenmektedir. BCH coin, kripto para uzmanları tarafından da onaylanmaktadır. Sahip olduğu avantajlar ve özellikler sayesinde geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşan BCH coin yatırımı yapmak isteyen yatırımcılar gönül rahatlığı ile alım yapabilir. 

  BCH Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Bitcoin ve Bitcoin Cash, genel tasarım felsefesine yaklaşımlarında en keskin şekilde farklılık göstermektedir. Bitcoin Cash geliştiricileri genellikle tüketici ödemelerini kısa vadede BCH coinin değerini artırmak için daha gerekli görmektedir. Bu nedenle kullanıcılar çevrimiçi harcama için BCH coini tercih etmektedir. Bitcoin Cash'in en dikkate değer özelliği, blok zincirindeki blokların daha büyük olabilmesi ve her eklendiğinde daha fazla işlem gerçekleştirmesine izin vermesidir. Ek alan, kullanıcıların yoğun talep zamanlarında önceliği belirlemek için Bitcoin'de kullanılan ücretlerden kaçınmasını sağladığı için diğer projelerden farklılaşmaktadır. 

  BCH Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  BCH coin avantajları şunlardır:

  • İki Bitcoin Cash çatalı genellikle Bitcoin ABC (Bitcoin Ayarlanabilir Blok Boyutu Kapağı) ve Bitcoin SV (Satoshi'nin Vizyonu) olarak kullanılabilir.
  • Bitcoin Cash'in en dikkate değer özelliği, blok zincirindeki blokların daha büyük olabilmesi ve her eklendiğinde daha fazla işlem gerçekleştirmesine izin vermesidir.
  • Bitcoin Cash geliştiricileri genellikle tüketici ödemelerini kısa vadede BCH coinin değerini artırmaya odaklanmaktadır. 
  • Sürekli güncellenmesi sayesinde kullanıcılar çevrimiçi harcama için daha uygun bulabilirler.

  BCH coin dezavantajları şunlardır:

  • BCH coin yüksek volatilitesi sebebiyle riskli bir yatırım tercihidir. 
  • BCH coin Bitcoin’in gölgesinde kaldığı için az sayıda kurumsal yatırımcı tarafından ilgi görmektedir. 
  • Rekabet ortamında BCH coin talebinde zaman zaman düşüşler meydana gelebilir. 

  BCH Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  BCH coin listeleyen kripto para borsaları sayesinde her zaman al-sat işlemleri yapılabilir. Yerli yatırımcıların da portföylerinde yer vermek istedikleri BCH coin satın alabilecekleri popüler borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance 
  • FTX 
  • Huobi Global
  • Gate.io
  • Coinbase Exchange
  • Bithumb
  • Kraken 
  • KuCoin
  • Bitstamp 
  • Bybit
  • Bitfinex
  • Zaif
  • Bittrex

  BCH Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği kripto para uzmanları, BCH coin geleceği hakkında önemli tahminlerde bulunmaktadır. En güncel raporlara göre 3 popüler analistin BCH coin fiyat tahminleri şu şekilde sıralanmaktadır: 

  • Long Forecast ekibinin BCH coin temel analiz ve fiyat tahminine göre, benimsenmesine bakılmaksızın, BCH coin fiyatının Ocak 2023'e kadar yükselişş hareketi devam edecek. Boğaların geri dönebileceğine dair Bitcoin Cash fiyat tahminlerine göre, para birimi 2023'e kadar en az 378 dolar seviyesinde fiyatlanabilir. 
  • Yatırımcıların yakından takip ettiği Crypto Ground analistlerine göre Bitcoin Cash tahmini için daha olumlu sinyaller takip edilmektedir. Önümüzdeki beş yıl içinde 2.863,71 dolar olan en yüksek fiyatı aşacağını söylemek abartı olmaz. Bu performans, her yıl üç kat fiyat artışının iyi bir yatırım varlığı olduğu anlamına gelmektedir.
  • Gov Capital analistlerine göre Bitcoin Cash tahmini olumsuz bir sinyal göstermektedir. Gelecek 1 yıl içinde 2022'nin sonuna kadar BCH coin fiyatında minimum fiyat olarak 421.3912 dolardan zar zor seyreden yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratabilir.

  Sonuç

  Bitcoin Cash (BCH), popüler Bitcoin kripto para biriminin bir altcoin versiyonudur. Bitcoin Cash, blockchain teknolojisindeki bir hard fork'un sonucudur. Bitcoin'den Bitcoin Cash'e yapılan en önemli değişiklikler ile Bitcoin Cash, daha fazla sayıda işlem sağlamak için potansiyel blok boyutunu artırmıştır. Bu sayede BCH coin büyüdükçe kripto para biriminin piyasadaki popülerliği artmıştır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle