Kriptopara

2 Uzmandan Firo Coin Geleceği, 2022 Tahminleri

  Geleceğin finans dünyasında birçok yenilik sunması beklenen Firo, bir süredir uzmanların da takibinde yer alan kripto varlıklar arasında yer almaya devam ediyor. Eskiden Zcoin olarak bilinen proje, dijital para birimlerinin yaygınlaşmasının ardından iyi bir konuma yükselmiştir. Kripto yatırımcısı ve kripto uzmanlarının takibine giren Firo hakkında merak edilenleri ve geleceğine ilişkin tahminleri sizler için bir araya getirdik. 

  Firo (FIRO) Coin Geleceği

  Gizlilik odaklı çalışması ile dikkat çeken ve gelecekte daha yaygın biçimde kullanılması beklenen dijital para birimlerinin verimliliğine odaklanan Firo, gizliliği koruyan bir kripto para birimi ve ekosistemidir. 2021 sonu ve 2022 yılının ilk yarısında takip edilen birçok belirsizlikler ve risk faktörü nedeniyle FIRO projesi de negatif yönde etkilenmiştir. Projenin gelecek hedeflerine yer verilen yol haritasında yer verilen detaylar ise gelecek 5 – 10 yıllık süreçler için nasıl bir pozisyon alacağı hakkında bilgi vermektedir. 

  Firo (FIRO) projesinin yol haritası (roadmap) metninde yer verilen başlıca gelecek hedefleri ve süreçler ise kısaca şunlardır:

  • Elysiu, Firo’nun gizlilik teknolojisinden yararlanacak tokenların Firo ağında yayınlanmasına izin verecektir. Testnet’te olan bu gelişme, 2022 yılı itibariyle devam etmektedir. 
  • Lelntus Spark geliştirmesi de devam etmektedir. Doğrudan anonim ödemlere izin vererek, kullanıcıların miktarları, kaynağı ve alıcıyı ifşa etmeden birbirleri ile işlem yapmasını sağlayacaktır. 
  • Araştırma kısmında ise geleceğine yön verecek; hızlı senkronizasyon istemcileri, karma ağlar, çapraz zincir köprüler, çığ ve Elysium v2 geliştirmeleri 2022, 2023 ve takip eden sonraki dönemde hayata geçecektir.  

  Firo (FIRO) Coin Geleceğine İlişkin Grafik Analizi

  Yükselen grafiğinde bir süredir görülen riskli düşüş eğilimi, piyasa genelinde hakim sisli havaya rağmen uzun vade için yeni bir pencere açmıştır. Gelecek dönemde grafiğinde duruşunu güçlendirmesi beklenen Firo (FIRO), eskiden Zcoin olarak işlem görüyordu. Tamamen anonim olarak işlemler gerçekleştirmek için sıfır bilgi kanıtları kullanan bir proje olması ilgiyi artırmaktadır. Gelecekte de bu özelliği onunun ön sıralara taşınmasında en büyük yardımcısı olması beklenmektedir. 

  Firo (FIRO) Coin Nedir, Nasıl Çalışır?

  Firo, eskiden Zcoin olarak bilinen, gizliliği koruyan bir kripto para birimi ve ekosistemidir. Dijital nakit olmaya odaklanan bir kripto para birimi olarak öne çıkmaktadır. Kullanıcılarının madeni paralarını yakmalarını ve sonrasında herhangi bir işlem geçmişi olmayan yenileri için kullanmalarına izin veren Lelantus gizlilik protokolüne sahip bir platformdur. 

  Gizliliği daima odak noktası haline getiren projenin gizlilik mekanizmasına baktığımızda ise farklı bir çalışma prensibi ile karşılaşılmaktadır. Bitcoin gibi mahremiyeti olmayan blok zincirlerin sözde sunduğu anonimlik dışında, Lelantus protokolü ile Firo, madeni paraların yakılması ve onları yok etmeyi sağlayarak, var olmalarını ortadan kaldırmalara ve işlem geçmişi olmayan yenilerin kullanılmasına izin vermektedir. Teknik altyapısına baktığımızda yakma işlemi ile madeni para ortadan kalkmaktadır, bu sayede işlem geçmişleri de ortadan kaldırılmaktadır. Bu unsur tamamen güvenlik ve gizlilik sunmaktadır. 

  Firo (FIRO) Kullanım Alanları Nelerdir?

  Firo projesinin kripto para birimi olan FIRO, birçok işlem için kullanılmaktadır. Zcoin olduğu dönemde de benzer amaçlarla kullanılan FIRO, kullanıcıların Bitcoin gibi diğer kripto para birimlerine nazaran daha yüksek gizlilik sunması için kriptografiyi kullanmayı amaçlayan bir kripto para birimidir. İşlevselliği açısından Firo üzerinde gerçekleştirilecek birçok işlem için ücretlerin ödenmesi ve işlem yapılmasını sağlamak için kullanılmaktadır. Piyasalarda ise yatırım amaçlı olarak tercih edilmesi mümkündür.  

  Firo (FIRO) Coin Fiyatı Kaç Dolar?

  Güncel verilere göre şu anda 1 FIRO fiyatı %zcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %zcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Firo Coin fiyatı 24 saatte %zcoin+yuzde%.

  Firo (FIRO) Coin Ne Olur, Beklentileri Ne?

  Firo, yüksek düzeyde anonimlik setleri ile güvenli bir yapı sunmaktadır. Bu güvenli yapısı mahremiyeti destekler. Firo aynı zamanda adil tedarik dağıtımına sahip hibrit bir PoW ve LLMQ Chainlocks sistemini kullanmaktadır. Bu tür teknik detayları projenin gelecekte de güvenli işlemler için uygun ortamı sağlayacağına yönelik beklentileri güçlendirmiştir.

  Piyasalarda ise FIRO beklentisi uzun vade için daha pozitif bir seyir takip etmektedir. Orta ve kısa vadede ise yatırımcısının doğru bir pozisyon alması gerektiği aktarılmaktadır. Fiyatında 2022, 2023, 2024 dönemlerinde çok daha yüksek bir dalgalanma riski bulunduğuna dair beklentiler öne çıkmaktadır.  

  Firo (FIRO) Coin Projesi Güvenilir mi, Alınır mı? 

  Firo, adil tedarik dağıtımını %51 saldırılara karşı korumaktadır. Blok zincirinin teknik detaylarında yer verildiği üzere aynı zamanda blokların işlemlerin hızlı sonlanmasını birleştiren PoW ve LLMQ Chainlocks sistemi kullanmaktadır. Yüksek anonimlik setleri ile güvenilir, zincir üzerinde gizliliği sağlayan Lelantus ve Lelatus Spark sayesinde kripto para gizliliğini ön saflara çıkarmaktadır. Dandelion++ teknolojisi ise teknik açıdan ağ katmanı gizliliğini sunmaktadır. 

  Geliştirme kısmında ise projeye olan güvenin artmasında kurucu ekip dikkat çekmektedir. 2014 yılında John Hopkins Üniversitesi Güvenlik Bilişiminde master öğrencisi olan Poramin Insom ve aynı fakülteden Matthew Green ile "zerocoin" protokolünün kripto para birimine uyarlanmasına yönelik yayımlanan makale ile ortaya çıkmıştır. Köklü bir tarihe sahip proje, ortaya çıkaran ekibiyle de güven vermektedir. 

  Firo (FIRO) Coin'i Benzersiz Yapan Nedir?

  Firo, en basit haliyle sahip olduğu gizlilik odaklı işlemleri ve güvenli teknik altyapısı ile benzersiz bir yapı sunmaktadır. Firo (FIRO) projesinin benzersiz olmasını sağlayan başlıca özelliklerden bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Firo’nun Lelantus gizlilik protokolü ve öncülü Sigma yapısının bir parçası, diğer zk yapılarının aksine, güvenli kurulum ve kriptografik varsayımlara ihtiyaç duyulmayan birçok kanıttan biri olarak adlandırılan özel bir sıfır bilgi kanıtına dayanmaktadır. 
  • Üçüncü tarafların IP adresinin işleme bağlamayı engelleyen Dadelion++ sistemini dağıtan ilk proje olarak özeldir. 
  • Sigma, Lelantus, Lelantus Spark ve MTP gibi blok zincir gizlilik ve ademi merkeziyetçilik teknolojilerinden bağımsız araştırmalara katkıda bulunan nadir projeler arasında yer almaktadır. 

  Firo (FIRO) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir? 

  Firo (FIRO) avantajlarından bazıları kısaca şunlardır:

  • Gizlilik odaklı bir kripto para birimidir. 
  • Anonimlik seti ve güvenilir kuruluma sahiptir. 
  • Masternode’ları, sahiplerinin fırsatlardan istifade etmesi ve bu süreçte ödüller kazanmalarını sağlar. 

  Firo (FIRO) dezavantajlarından bazıları ise şunlardır:

  • FIRO fiyatında sert dalgalanmalar görülmektedir. 
  • Piyasa beklentisinin altında kalabilir. 

  Firo (FIRO) Coin Hangi Borsalarda Listeleniyor?

  Firo (FIRO) listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

  • Binance
  • Gate.io
  • Huobi Global 

  Firo (FIRO) Coin Fiyat Tahminleri ve Hedef Fiyat 

  Firo (FIRO) hakkında 2 uzmanın 2022 yılı ve sonrası için tahminleri ise şöyle:

  • Price Prediction analistleri 2022 yılı için 1,86 dolar beklentisini sürdürmektedir. 3 yıl sonunda ise fiyat hedefi 5,43 dolar olarak beklenmektedir.  
  • Digital Coin Price uzmanları ise 2022 yılı için 3,44 dolar hedeflerken, 5 yıl sonunda fiyatının 4,89 dolar seviyelerinde kalmasını beklediği aktarılmaktadır. 

  Sonuç 

  Firo (FIRO) projesi, gizlilik odaklı olması sayesinde kripto piyasalar için önemli bir konumdadır. Kökü bir proje ve gelecek vizyonu da güçlüdür. Fiyatında yaşanacak oynaklıklara karşı temkinli olmak gerekmektedir. Ancak uzun vadede çok daha pozitif bir görünüm çizmektedir. 2022, 2023 döneminde riskli piyasa havası sezilirken, mevcut formasyonda kısa ve orta vadeli riskler ve ani geri çekilmeler görülmektedir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle