Kriptopara

Oyun Sektörü İçin Geliştirilmiş En İyi 5 Kripto Para

  Oyun sektörü için geliştirilmiş 5 kripto para denildiğinde akla AXS, ALICE, SAND, TLM, ENJ Token gibi yatırımcıların yakın takibinde olan gaming tokenlar gelir. Öne çıkan 5 farklı gaming token hakkında bilgileri ise yazımızın alt başlıklarından detaylı olarak öğrenebilirsiniz.

  AXS Token

  AXS Token, Axie Infinity adlı savaş oyununun yerel kripto para birimidir. Kısa sürede büyük ilgi gören AXS Token, oyun içinde çeşitli görevleri tamamlamak, karakterli yükseltmek için kullanılır. AXS Token, ek olarak Axie Infınity oyunundaki savaş organizasyonlarına güçlü şekilde katılmak ve dijital ürün takası yapmak için tercih edilir. Oyuncular Pokemon’dan ilham alan Axie evreninde AXS Token üretimi yapabilirler.

  AXS Token dikkatleri üzerine ilk olarak 2021 Mayıs ayında çekti. Çünkü Mayıs’ta genel bir piyasa düşüşü yaşanırken AXS Token’ın değerlendiği ve oyunculardan büyük ilgi gördüğü gözlemlendi. 2021 Mayıs ayında Baby Doge, BTC, ETH, DOGE gibi kripto paralarda dalgalanmalar oluşurken, AXS Token için %100 üzeri artışın geldiği anda yatırımcılar bu kripto parayı incelemeye aldılar. Fiyatı sadece bir ayda %800 artışa tabi olmuştur ve AXS geleceği parlak görülen token'lardandır.

  MyNeighborAlice (ALICE) Token

  ALICE Token, kullanıcılarına dikkat çekici sanal eşyalar, sanal ada satın alma imkanı sunan ve MyNeighbourAlice oyununda güç kazanma olanağı sunan kripto paradır. Oyunda online arkadaşlar ile sohbet başlatmak için de kullanılır. Avatarlar üzerinden diğer kullanıcılar ile iletişim kurmak ve ekosisteme katılmak için ALICE Token sahipliği gerekir.

  Ek olarak oyunda görevleri tamamlayan oyuncular ALICE Token ödülleri kazanırlar. Hacim açısından gaming tokenlar arasından dikkat çeken ALICE Token, Temmuz ve Ağustos 2021’deki artışları ile yatırımcılarını sevindirdi. Temmuz’da 4 dolardan işlem görürken, 2021 Ağustos’ta ise 17 dolar üzerini gördü. Analistler Alice Token'ın geleceğine unutlu bakmaktadırlar.

  The Sandbox (SAND) Token

  SAND Token, dünyanın işlem hacmi en geniş ve en popüler borsası Binance’den destek gören oyun tokenları arasında yer alır. Oyun içindeki tecrübeleri paraya çevirmek için kullanılan SAND Token, gerçeklik ve oyun arasında bağlantıyı bu yol ile sağlar. Oyuncu, The Sandbox’ta kendi sanal ekosistemini oluşturup daha sonra bu ekosistemdeki her şeyi SAND Token ile tokenlaştırabilir ve nakit karşılıklarını gerçek dünyada alabilir. SAND Token diğer gaming tokenlardan farklı olarak, tarihsel bazda yavaş ve istikrarlı bir yükselişi izledi. SAND token geleceği, umut vadeden projeler arasında yer almaktadır.

  Alien Worlds (TLM) Token

  Alien World oyununda, oyuncular arası ekonomik rekabeti ve işbirliğini simüle eden TLM Token, gezegenleri yönetirken güç kazanabilmeyi sağlar. Alien Worlds oyunu gezegen yönetim oyunu olarak bilinir. Oyun içinde TLM Token kazanmak için görevleri tamamlamak gerekir. Aynı zamanda oyunda TLM Token sahibi olanlar, gezegen yönetimi sırasında diğer potansiyel TLM Token ödüllerini kazanmak, pek çok farklı kullanıcıya için gezegenlerinden pay verirler. TLM Geleceği parlak olarak görülen token'lar arasında yer alır. 2021 Mayıs’ta 0.07 dolarlık alanda işlem gören TLM Coin, Ağustos 2021 içinde ise 0.33 dolarlık fiyatı gördü.

  Enjin Coin (ENJ)

  Ethereum bazlı altyapıya sahip ENJ Token, Enjin oyununun ekosisteminde oyuncu topluluklarında kullanılır. Enjin oyunu içinde teknoloji şirketleri veya dijital öğe yaratıcıları ENJ Token satın alabilirler. Bu satın alımlar ise diğer oyuncu topluluklarına karşı avantaj kazanıp, kendi projelerini öne çıkarabilirler. Uzmanların ENJ Coin yorum ve gelecek tahminlerine baktığımızda, önünün açık olduğu söylenebilir.

  Sonuç

  Oyun sektörü için geliştirilmiş olan kripto paralar hem projelerin oyunları içinde kullanılabilirler hem de kripto para borsalarından satın alınabilirler. Değerleri 2021 Mayıs ayındaki fiyatlarına göre 2021 Ağustos’ta daha yüksek olan gaming token’lar, analistlerin tahminlerinde bakıldığında gelecekte daha fazla güç kazanması beklenilen kripto paralar arasında yer alırlar.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle