Analist BTC in altcoin out dedi ve ekledi: Önce zirve!

  Yakın dönemin takip edilen ünlü analisti InvestAnswers sunucusu, Bitcoin ve altcoin’lerle ilgili öngörülerini paylaştı. İbrenin altcoin’lerden BTC’ye kaydığını belirten analist, bununla yetinmedi ve 100 bin dolarlık Bitcoin tahminini değerlendirdi.

  440 binden fazla abonesi bulunan YouTube üzerinden analizlerini paylaşan InvestAnswers sunucusu, kripto para piyasalarının genel görünümüne ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. BTC dominance grafiğini ele alan popüler analist, ibrenin altcoin’lerden Bircoin’e kayacağını belirtti.

  BTC Hakimiyeti Yükselişe Geçecek!

  Bitcoin’in piyasa hakimiyetini gösteren BTC Dominance (BTC Hakimiyeti) grafiğini ele alan analist, altcoin’lerin %94’ünün Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini söyledi. Analist bu grafiğe göre BTC’nin yükselişe hazır olduğunu, “En büyük 50 kripto paranın %75’i son 90 günde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinde, altcoin sezonu olur ve %75’in çok üzerindeyiz. Bu oldukça şaşırtıcı, oldukça etkileyici, ancak ne olursa olsun aşağı düşüyor. Bu nedenle Bitcoin Hakimiyetinin yakında tekrar yükselişe geçmesini bekleyin. Şu anda konuştuğumuz gibi bunun olduğunu zaten görüyoruz. Bu yüzden ilerlerken her şeyin bir dalgasının olmasını bekleyin.” ifadeleri ile kullandı.

  100 Bin Dolarlık Bitcoin Tahminini Değerlendirdi

  Analist BTC Dominance grafiğini yorumlamanın ardından geçtiğimiz günlerde Bloomberg Intelligence’nin kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından paylaşılan 100 bin dolar BTC fiyat hedefini değerlendirdi. McGlone dünya çapındaki deflasyonist baskının artarak ons altının 2 bin dolar üzerine ve BTC’nin 100 bin dolar üzerine çıkacağını savunmuştu.

  Analist ise 100 bin dolar öncesinde ATH vurgusu yaparak, “Burada, olası yolun BTC’yi nasıl 100 bin dolara götürebileceğine dair bazı uzatma satırları ekledim. Oraya ne zaman gidebiliriz? Belki 2023 yazına kadar, kim bilir? Ama olursa böyle bir şeye benzeyecektir. Ama önce tüm zamanların en yüksek seviyesine dönmeliyiz.” dedi.

  BTC Dominance Ne Anlama Geliyor?

  BTC’nin altcoin’lere olan hakimiyetini gösteren BTC Dominance grafiği, toplam kripto para piyasa değerinin Bitcoin’in ne kadarına karşılık geldiğini gösteriyor. Grafik yükseldiğinde BTC’nin diğer kripto para birimlerine karşı değer kazandığı, düştüğünde ise BTC’nin kripto piyasası geneline göre değer kaybettiği bu grafik üzerinden takip edilebiliyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle