Kripto Para

Kripto para piyasasında sert düzeltme

  Bu hafta inanılmaz yükselişlere sahne olan kripto para piyasasında sert düşüşler meydana geldi. Başta lider kripto para birimi Bitcoin olmak üzere piyasa genelinde ciddi fiyat gerilemeleri yaşandı. Kripto sektöründe yaşanan gerileme ile ilgili analistler uyarıda bulunmuştu.

  Bu hafta kripto paralarda ciddi fiyat yükselişler yaşanmıştı. Dev kripto para borsası Coinbase hisselerinin borsada listelenmesi ile kripto paralar yukarı yönlü ivme kazandı. Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesi ve yüksek değerlere ulaşması ile Bitcoin ve diğer kripto paralar yeni fiyat rekorları yaşadı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in 64 bin doları aşarak yeni bir fiyat rekoru kırmasının ardından piyasada sert bir düzeltme meydana geldi. Bitcoin ve altcoinler ciddi fiyat düşüşleri ile karşı karşıya kaldı.

  Kripto para sektöründe yaşanan bu fiyat gerilemesi üzerinde ABD Hazine Bakanlığı’nın finansal kuruluşlara ceza verdiği iddialarının etkili olduğu düşünülüyor. ABD Hazine Bakanlığı’nın kara para aklama gerekçesi ile kripto para hizmeti sağlayan kuruluşlara yüksek meblağlarda paea cezası verdiği iddiaları kripto paralardaki düzeltmeyi tetikledi.

  Bitcoin yüzde 10 gerilerken altcoinlerde düşüş yüzde 13’ü buldu

  Hafta içinde yaşanan dev fiyat yükselişlerinin ardından finansal kuruluşlara ceza kesileceği iddiaları ile 65 bin dolara yaklaşarak yeni fiyat rekoru kıran Bitcoin’in yüzde 10 civarında düşüş yaşamasına neden oldu. Bitcoin yeniden 60 bin doların altına gerilerken Ethereum, Binance Coin gibi kripto paralarda da sert düşüşler yaşandı.

  Bitcoin yüzde 10 oranında gerileme yaşarken, piyasanın en büyük hacimli altcoini olan Ethereum ise yüzde 13’ten fazla gerileme yaşadı. Yaşadığı düşüş ile 2 bin dolar seviyesini test eden Ethereum 2 bin doların üzerinde konsolide oldu. Piyasanın en büyük 3. kripto parası Binance Coin’deki düşüş ile yüzde 11’i buldu.

  Analistler kripto paralarda düşüş bekliyordu

  Coinbase’in borsada listelenmesinin yarattığı olumlu hava ile sadece Bitcoin, Ethereum ve Binace Coin gibi yüksek hacimli kripto paralar değil, aynı zamanda XRP, DOGE, Chiliz gibi kripto paralarda da devasa yükselişler yaşanmıştı. Analistler bu yükselişlerle ilgili değerlendirmelerinde yakın zamanda sert bir düzeltme beklediklerini açıklamıştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle