Kriptopara

2021 Sonu Bitcoin Tahminleri: Bomba Hedef Fiyatlar

  Bitcoin’in son aylarda fiyat oynaklığını yüksek seviyeye alması ardından yatırımcılar lider kripto paranın geleceğini daha fazla merak etmeye başladılar. Her hareketi ile piyasayı da etkileyen Bitcoin’in sene sonunda kayda alabileceği olası fiyatlar merak konusu. Bu yazımızda analistlerin sunduğu 2021 sonuna yönelik Bitcoin fiyat tahminlerini, bomba hedefleri ve grafik yorumu sizlerle paylaşacağız.

  BTC İçin Bomba Hedef Fiyatlar

  Bitcoin için kripto para gündemine yansıyan bomba hedef fiyatlar arasında 70 bin dolar seviyesi yer alıyor. Kripto para dünyasına ses getiren isimlerden biri olan Fred Schebesta Bitcoin için hedef fiyatı 70 bin dolar olarak açıkladı ve bu fiyata ulaşılabileceği yönünde bir tahmin gerçekleştirdi. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin Grafik Analizi

  Bitcoin grafik analizini yaparak yorumlarını sunan anonim analistler tarihin tekrarlaması halinde büyük bir artışın sene sonunda gelebileceğini açıkladılar. Anonim analistler grafikte düşen kama formasyonun bulunduğunu ve bu formasyon ardından tarihte çok kez beklenmedik artışların geldiğini ifade ettiler.

  Anonim analistler Bitcoin’in kısa vadede 30 bin dolar ile 32.500 dolar seviyeleri arasında dalgalanabileceğini açıkladılar. 2021 Ağustos’ta kamanın sonuna doğru son çekilme ardından yükseliş trendinin işaretlerini göreceklerini iddia ediyorlar. Pozitif dirençte ilk olarak 34.716 doların kırılabileceğini açıklayan analistler, boğaların gelişi ardından 65 bin dolar seviyesi için yeni bir sürece gidilebileceğini belirtiler. 

  2021 Sonu Bitcoin Tahminleri

  2021 sonu Bitcoin tahminleri Fred Schebesta, PlanB, Rekt Capital, John Bollinger gibi kripto para dünyası için son derece önemli isimler tarafından yapıldı. Yazımızın bu bölümünde önemli analistlerin BTC fiyat tahminlerini bir araya getirdik. İşte önemli analistlerin 2021 sene sonuna yönelik Bitcoin fiyat tahminleri:

  Fred Schebesta 2021 Sonu Bitcoin Tahmini

  Finansal karşılaştırma platformu Finder.com’un kurucusu Fred Schesta Bitcoin fiyat tahmini gündeme sundu. Ünlü isim, geçen yıl Bitcoin fiyatlarını balon olarak nitelendirirken bu sene sonunda artışın gelebileceğini düşünüyor. 

  Fred Schebesta, Amazon hisselerinin yapmış olduğu ani fiyat düşüşü ardından hızlı yükselişe geçiş modelini bu sene Bitcoin’in uygulayabileceğini açıkladı. Bitcoin’in geride bıraktığımız aylarda da düşüşlere rağmen 64 bin dolarlık seviyeyi aşabildiğini işaret eden ünlü isim, sene sonunda 70 bin dolarlık fiyatın tabloda olabileceğini tahmin ediyor.

  Fred Schebesta, Bitcoin için aynı zamanda uzun vadeli bir tahminde gerçekleştirdi. 2021 sene sonunda 70 bin dolarlık BTC tahmini ile dikkatleri yorumlarına çeken analist, 2023 senesinde BTC fiyatının 250 bin dolara ulaşabileceğini düşünüyor. 

  PlanB 2021 Sonu Bitcoin Tahmini

  Kripto yatırımcılarının yakın takibindeki ve isabetli tahminleri ile tanınan PlanB, Bitcoin tahmini gündeme sundu. Son açıklamasında Bitcoin’in 2021 yıl sonunda 47 bin dolar seviyesine çıkış yapabileceğini belirtti. PlanB, BTC boğa koşusunun henüz bitmemiş olduğuna inanıyor. Boğaların bir sonraki hamleleri için hazırlandıklarını savunan analist, düşüşlerin avantajlı fiyattan alım yapmak isteyen büyük yatırımcılarca oluşturulduğunu iddia ediyor.

  Aynı zamanda stok akış modelinin yaratıcısı olan önemli analist PlanB, boğa koşusunun en büyük etkilerinin 2021 senesi Ağustos ayında ortaya çıkabileceğini belirtti. Bu yüzden Ağustos ardından BTC için %40’ın üzerinde değer kazanımının tabloda olabileceğini aktardı. 

  Rekt Capital 2021 Sonu Bitcon Fiyat Tahmini

  Rekt Capital takma adı ile tanınan ünlü anonim analist, Bitcoin’in 2021 sene sonu gelmeden Ağustos başında 34.500 dolar seviyesini tekrar kırabileceğine inanıyor. Kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip edilen Rekt Capital’a göre 2021 sene sonunda BTC fiyatı, 100 bin dolar düzeyine ani bir sıçrayış gerçekleştirebilir. Daha öncede beklenmedik hamleleri yapan Bitcoin’in sıcak günlerin bitmesi ardından iş temposuna geri dönecek kurumsal yatırımcıların alımları ile karşılaşabileceğini düşünüyor. 

  Rekt Capital, Bitcoin’in 2021 sonunda ve 2022 ikinci yarısında tarihinin en yüksek fiyat seviyelerini görebileceğini savunuyor. Analiste göre, S2F adlı umut vadeden model bu sene Bitcoin için grafiğe gelebilir. Analist açıklamasında 37.400 dolarlık fiyat üzerinde bir kapanışın ilerleyen dönemde gelebileceğini, bunun üç aylık düşüş ihtimalini ortadan kaldırarak yükseliş trendini başlatabileceğini açıkladı.

  John Bollinger 2021 Bitcoin Tahmini

  Bollinger bantlarının mucidi olarak bilinen analist John Bollinger Bitcoin fiyat tahmini tüm takipçileri ile paylaştı. Analiste göre BTC grafiğinde geleceğe yönelik artışı vadeden sinyaller hala mevcut. Uzman analist, 2021 yılında 31 bin dolar ve 35 bin dolar seviyelerinin son derece önemli olduğunu her şeyin bu iki fiyata göre şekillenebileceğini belirtti. 

  Analist BTC’nin 35 bin doları tekrar aşabileceğini ve 2021 sene sonunda 41 bin dolar üstü fiyatın tabloya gelebileceğini düşünüyor. 36 bin doların hızlı yükseliş için önemli bir destek olduğunu açıkladı. 

  Sonuç

  Bitcoin 2021 senesi dalgalanmalarına rağmen hala sene sonunda artış yapabileceği düşünülen kripto paralar arasında yer alıyor. Analistler lider kripto paranın fiyat düşüşlerinin kurumsal şirketlerin kasıtlı hareketlerinden kaynaklanabileceğini düşünüyorlar.

  Analistlerin hedefi olan 70 bin dolarlık fiyat tabloya yıl sonunda gelirse, BTC bir kez daha yatırımcıları şaşırtabilir. Tabi bu gelecek yeni spekülasyon konularına da bağlı. Yaşadığı ciddi düşüşün ardından Elon Musk ve Jack Dorsey gibi isimlerin desteği ile tekrar toplanan BTC’nin yeni hareketleri merak konusu.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle