TomoChain Coin Nedir? TOMO Coin Nasıl ve Nereden Alınır?

  Bu yazımızda merkeziyetsiz finansal sektörüne ilgi duyan ve onların yakın takibindeki TOMO Coin hakkında bilgileri sunacağız. TOMO Coin nedir, nereden, nasıl alınır, gelecek fiyat tahmini, proje amacı, avantajları, dezavantajları ne sorularına yanıt bulmaya çalışacağız.

  TomoChain (TOMO) Coin Nedir?

  TomoChain (TOMO) Coin, Ethereum gibi projelerde ortaya çıkan ölçeklendirilebilirlik sorununun ortadan kaldırmaya yarayan TomoChain ağının yerel kripto para birimidir. TOMO Coin merkeziyetsiz finansal işlemlerde kullanılabilir. TOMO Coin yatırımcılarına staking edilen miktarının %7’si kadar faiz geliri sunan kripto paradır. TOMO Coin sahipliği, dakikalar içinde DEX başlatma, çift doğrulmalı randomizasyon hesaplarda token saklama imkanlarından yararlanmayı sağlar.

  Projenin Amacı ve Whitepaper

  TomoChain (TOMO) Coin projesinin amacı Ethereum’un 100 katı hızda işlemi neredeyse 0 işlem ücreti ile yapabilmeyi sağlamaktır. Bu amacına ulaşan proje, pasif gelir ve verimli miktarda token ödül sunmayı da hedefler. Masternode altında staking yapabilme imkanı veren proje sayesinde daha yüksek pasif gelir ve faiz kazancı elde edilir. Masternode model sayesinde proje, kendi gelişimine yönelik adımlar atar. Çünkü yatırımcılar masternode olmak için ağda 50.000 TOMO Coin sahibi olmalıdırlar ve %30 oranında yüksek pasif getirisi elde edilebilir. Projenin bir diğer amacı, ağ içindeki bir dizi protokol üzerinden gizliliğin önde olduğu TomoP Protokolü sunarak takip edilemez işlemleri mümkün kılmaktır. Proje hakkında diğer bilgileri resmi sitesinden öğrenebilirsiniz.

  TomoChain Yorum

  TOMO Coin hakkında yorum yapan yatırımcılar, gerçek dünya kullanımına odaklanan geniş bir ürün setinden yararlanabildiklerini, masternode’lar inşa edebildiklerini açıklıyorlar. Masternode’lara katılım sayesinde ise kendi operatörlerine, seçmenlerine ve oy sistemlerine sahip olduklarını ifade ediyorlar. Ölçeklendirme ve özelleştirme yanlarının projede oldukça gelişmiş düzeyde olduğuna değiniyorlar. 

  TOMO Coin Geleceği

  TOMO Coin geleceği hakkında yorum yapan analistler, TOMO Coin 2021’de değerlenebileceğini belirtiler. Analistlere göre TOMO Coin 2021 senesi Eylül ayında 2.75 dolar ile 2.85 dolar bandı arasında dalgalanabilir. 2022 sene başında ise 3.25 dolarlık fiyatın tabloda olabileceğini belirttiler. 

  TomoChain Fiyatı - 1 TOMO Coin Ne Kadar?

  Güncel durumda 1 TOMO Coin fiyatı %tomochain+try% TL. Döviz cinsinden ise %tomochain+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, TomoChain 24 saatte %tomochain+yuzde%.

  TOMO Coin fiyatı, piyasanın volatilitesine karşıladığı alım taleplerine göre değişen arz miktarına bağlı olarak anlık değişime uğrar. Yanlış bir yatırım kararı vermeyi önlemek amacıyla anlık fiyat kontrolü ardından alım-satım hakkında değerlendirme yapılmalıdır.

  TOMO Coin Nereden Alınır?

  TOMO Coin satın alınan yerler, Binance, KuCoin, FTX gibi kripto para borsalarıdır. Web’den rahatlıkla erişim sağlanan bur borsalarda hesaba sahip olan kişiler, TOMO Coin ile alım-satım işlemi yapabilirler.

  TomoChain (TOMO) Coin Nasıl Alınır?

  TOMO Coin satın almak için uygulananlar şu şekildedir:

  • 1. Adım: TOMO Coin’in işlemde olduğu Binance, KuCoin, FTX gibi kripto para borsalarına erişim sağlanır.
  • 2. Adım: Borsalarından hesap açılış işlem menülerine giriş ardından gelen KYC işlem adımları tamamlanarak hesap oluşturulur.
  • 3. Adım: Açılan hesaba yine borsada yer alan para yatırma sekmesine giriş sonrasından para yatırma yöntem seçilerek, para transfer edilir.
  • 4. Adım: Borsadan TOMO Coin paritesinin yer aldığı satın alma sayfasına, “kripto al“ menüsü seçilerek giriş yapılır.
  • 5. Adım: Bu sayfada güncel fiyat üzerinden veya daha uygun fiyat girişinden tercih edilen miktarda TOMO Coin alım emri girilir.
  • 6. Adım: Satın alınan TOMO Coinler hesaba bağlı sanal cüzdanda veya daha güvenli olan donanım cüzdanda saklanabilir.

  Adımların doğru izlenmesi ardından satın alma kolaylıkla tamamlanır.

  Avantajları Neler?

  TOMO Coin avantajları:

  • Düşük İşlem Ücreti: TOMO Coin ile işlem yapan yatırımcılar neredeyse sıfıra yakın işlem ücreti öderler ve bu ücretleri ise sadece TOMO Coin olarak değil tercih ettikleri bir altcoini kullanarak yapabilirler.
  • Pasif Gelir: TOMO Coin staking yapanlar %30 oranında pasif gelir elde etme ve %7 faiz kazancını cüzdanlarına alma şansı elde ederler.
  • Hız: TOMO Coin hem takasta hem de cüzdanlar arası transferde dakikalık işlem yapabilmeyi ve onay gecikmesi olmamasını sağlar.

  Dezavantajları Ne?

  TOMO Coin dezavantajları:

  • Staking Alt Limiti: TOMO Coin projesinin en çok odaklandığı nokta yüksek pasif gelir sunmak. Ancak bu şansı elde edebilmek için en az 50 bin TOMO Coin stake etmek şarttır. Altında yapılan birikimde pasif gelir kazanılamaz.
  • Saldırı Riski: TOMO Coin her kripto para gibi sanal cüzdanlarda saklanırken, ağda oluşabilecek saldırı riskleri altındadırlar. Donanım cüzdanda saklanan coinler ise çevrimdışı modda bu riskten uzak şekilde muhafaza edilebilirler.

  Sonuç Olarak

  TOMO Coin daha çok merkeziyetsiz finansal işlemlerde rol alan ve ETH’den daha hızlı işlemler sunmak için üretilen kripto paradır. 2021 senesinde değerlenmesi beklenen TOMO Coin’in tahmini fiyatları alması halinde yatırımcılarına kar sunabileceği söylenebilir.

  Hem ETH hemde BSC ağında yayınlanan TOMO, iki ağ arasında köprü vazifesi görür. Merkezsiz olan Binance DEX’ten ana borsaya taşınması ile birlikte ciddi bir fiyat yükselişi yakaladı. Tomochain, 100 milyonluk toplam arzı ile de yatırımcıların takibinde olan önemli bir kripto para projesi.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle