BTC'de yeni ralli mi? İşte destek ve direnç seviyeleri

  Lider kripto para birimi Bitcoin, ABD senatosunda teşvik paketi ile ilgili yaşanan olumlu gelişmelerin de etkisi ile kritik seviye olan 50 bin doları aşmayı başardı. 

  52 bin dolara doğru işlem gören Bitcoin ile ilgili değerlendirme yapan analistler BTC’den yükseliş beklediklerini belirterek, destek ve direnç seviyelerini açıkladı.

  Kripto para piyasasının en çok talep gören para birimi Bitcoin, 50 bin dolar seviyesinin üzerinde yeniden yükseliş ivmesi kazandı. 50 bin dolar direnç seviyesini aşmayı başaran BTC ile ilgili yeni destek ve direnç seviyeleri ortaya kondu. 

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Bitcoin İçin İlk Destek Seviyesi 50 Bin Doların Üzerinde

  Bitcoin 48 bin dolar seviyesinin üzerindeyken yaşadığı düşüş tehlikesini aşmayı başardı. Global piyasalardaki gelişmelerin de etkisi ile 51 bin dolara ulaşan Bitcoin için yeni destek seviyeleri belli oldu. Lider kripto para birimini ilk destek seviyesinin 50 bin 750 dolar olduğunu açıklayan ünlü analist Aayush Jindal, ardından ise 50 bin 500 ve 50 bin destek seviyelerinin izleneceğini belirterek, 48 bin dolar seviyesinin ise ana destek konumu olduğunu açıkladı.

  50 Bin Doların Üzerinde Direnç Başlayabilir

  Aayush Jindal Bitcoin’in 48 bin dolar ve 50 bin dolar seviyeleri üzerinde kalması durumunda yeni bir yükseliş başlayacağını belirtti. Lider kripto para birimi için ilk direnç seviyesi ise 51 bin 500 dolarda konumlanıyor. Bu seviyenin da aşılması durumunda direnç seviyeleri 52 bin dolar ve 53 bin 500 dolar olarak devam edecek. Bitcoin’in 54 bin dolara ulaşması bekleniyor.

  Teknik Olarak Yükseliş Bölgesinde 

  Bitcoin’in teknik göstergeleri ise pozitif. Yükseliş bölgesinde yer alan BTC’nin göreceli güç endeksi de 50 seviyesinin üzerinde konumlanıyor. Analist Aayush Jindal, Bitcoin’in 50 bin dolar seviyesi üzerinden yukarı yönlü ivme kazandığını açıklayarak, boğaların 50 bin dolar seviyesinin koruyacağını belirtti. 50 bin dolar seviyesinin üzerinde işlem gören Bitcoin’in yeni destek ve direnç seviyelerini açıklayan analist 50 bin dolar seviyesinin kritik noktada konumlanmaya devam ettiğini belirtti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle