Analist uyardı: BTC’de yaz rallisi kısa sürebilir!

  Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son günlerde yeniden yukarı yönlü hareketlilikler yaşamaya başladı. Bu hareketlilikler piyasalarda, yeni bir olası boğa koşusunun sinyalleri olarak yorumlanmaya başladı. NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich, yaz dönemlerindeki boğa koşularının kısa koşular olduğunu söyleyerek yatırımcıları uyardı.

  Bitcoin (BTC) uzunca bir süredir düşüş ve yatay eğilimde seyrediyordu. 2021 yılının özellikle ilk 4 ayını oldukça verimli geçiren Bitcoin için o dönemlerde yapılan fiyat tahminleri de buna bağlı olarak oldukça yüksek seviyelerdeydi. Ancak Mayıs ayında Bitcoin, birçok gelişmeye bağlı olarak sert düşüşler yaşadı. Bu da gelen tahminlerin genellikle aşağı yönlü güncellenmesine yol açtı. Fakat bu eğilim Temmuz ayında terse dönme sinyalleri verince, piyasada bir kez daha yukarı yönlü tahminler ve boğa koşusu tahminleri gündeme gelmeye başladı.

  Bitcoin’in yukarı yönlü hareketliliği, birçok yatırımcının boğa koşusu umutlarını tekrar alevlendirdi. Buna paralel olarak birçok analist de piyasada yeni bir ralli görülebileceğini belirtmeye başladı. Bu umutlu bekleyiş devam ederken, NorthmanTrader’ın kurucusu Sven Henrich, farklı bir açıdan bakarak yatırımcıları bu olası boğa koşularına karşı uyardı. Twitter üzerinden fikirlerini dile getiren Henrixh, yaz dönemi boğa koşularının kısa ömürlü olma eğiliminde olduklarını vurguladı.

  Sven Henrich’in Açıklamaları

  Sven Henrich paylaşımında doğrudan somut bir tahminde bulunmadı. Fiyat aralığına dair net bir grafik paylaşımında bulunmayan Henrich, daha çok yaz rallisi konusu üzerinde durdu. Henrcih’e göre BTC’nin performansına bağlı olarak piyasada daha fazla düşüş dönemi de görülebilir. Konuya ilişkin olarak Sven Henrich’in açıklamaları şöyle:

  “Bu bir tahmin değil ama Bitcoin’in mevsimsel geçmişine dayanarak, aralıklı yaz rallilerini bazı zayıflıklar takip etme eğiliminde. Bazıları küçük, bazıları ise oldukça belirgin.”

  Henrich’in İşaret Ettiği Fiyat Hareketlilikleri

  Henrich’in işaret ettiğine benzer bir grafik, Ağustos 2020’de görülmüştü. 7 Ağustos 2020’de BTC 12 bin 470 dolara kadar yükselmiş, ardından Eylül ayı başlarında da neredeyse %20 oranında bir düşüşle karşılaşmıştı. Öte yandan BTC 7 Ağustos 2019’da da 12 bin 357 dolar ile zirve seviyesine çıkmadan önceki 2 hafta boyunca totalde %24’lük bir fiyat düzeltmesi yaşamıştı.

  Güncel verilere göre şu anda 1 BTC fiyatı %bitcoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %bitcoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Bitcoin fiyatı 24 saatte %bitcoin+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle