Kriptopara

Başarılı 7 Analistten Bitcoin Fiyat Tahminleri 2021, 2025

  Bitcoin son yıllarda tüm dünya ekonomilerini derinden etkiledi. Yatırımcıların da gözü kulağı burada. Kısa ve uzun vadeli yatırım yapmak isteyen kullanıcılar BTC fiyatının geleceğini merak ediyor. Yatırımcılar özellikle 2021 ve 2025 yılına kadar farklı yatırım portföyleri düşünüyor.

  Analistler, bu zaman aralığı içinde BTC fiyatının artabileceği noktalara ve fiyat artışının hangi konuma kadar gidebileceğine değindiler. 2021 ve 2025 senesi aralığı için yapılan uzman ve anonim analist tahminlerini, fiyat değerlerini, analistlerin verdikleri  önemli detayları bu yazımızda sizlere sunuyoruz. 

  Başarılı Analistlerin 2021 BTC Fiyat Tahminleri

  Başarılı analistlerin 2021 BTC fiyat tahminlerine baktığımızda ağırlıklı olarak 75 bin dolar ile 80 bin dolar bandını işaret eden değerleri görüyoruz. Çünkü analistler ortak görüşlerinde bir ralli beklentisi içindeler. Bu fiyat bandı tahmini ise 2021 senesi ikinci yarı ortası için yapılıyor. 2020 ile başlayan rallinin bazı düzeltmeler yaşasa da 2021 de devam edeceği tahmin ediliyor.

  2025 BTC Fiyat Tahminleri

  Başarılı analistlerin ortak paydada buluştukları bir nokta BTC 2025 fiyat tahminleri oldu. Uzman analistlerin ve traderların çoğu 2025 yılında BTC’nin 100 bin dolar ile 110 bin dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini öngörüyorlar. 

  Tom Lee Bitcoin Fiyat Tahmini

  Fundast’ın kurucusu olan yaptığı analizleri yatırımcılar ile paylaştığında yakından takibe alınan Tom Lee BTC hakkında konuştu. Tom Lee, geçmiş dönemlerde BTC’nin 4 kat değer kazanacağına yönelik tahmin ile nokta atışını yapmıştı.

  Ünlü isim, 2021 senesi ikinci periyot ortasında Bitcoin’in 75 bin dolar ile 80 bin dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini düşünüyor. Bu tahmini yaparken yatırımcıların ikinci periyotta ralliye hazır olmaları gerektiğini açıklıyor. Tom Lee, Bitcoin’in 2022 senesi ikinci yarısında ise 85 bin dolar ile 90 bin dolar bandı arasına çıkabileceğini, gelecekte rekor fiyatın olabileceğini açıklıyor. 

  Tim Drapper BTC Tahmini

  Tim Drapper, Bitcoin’i tanımlarken onun lider kripto para birimi olma niteliğinin önümüzdeki 5 yıl içinde sarsılamaz güçte olduğunu belirtiyor. Tim Drapper, Bitcoin’in 2021 senesi ikinci yarsında 70 bin dolar ile 75 bin dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladı.

  Ünlü isim 2022 senesi Mayıs ayına en yakın dönemde ise Bitcoin’in 85 bin dolar ile 90 bin dolar arasında fiyatlanabileceğini açıklıyor. Uzun vadeli BTC tahmininde ise 100 bin dolarlık rekor fiyatı gündeme aldı. Ona göre BTC, 2025 senesine geldiğimizde 100 bin dolarlık rekor fiyatı tabloya alabilir.

  Tone Vays Bitcoin Fiyat Tahminleri

  Hem bir trader hemde analiz sonuçları ile dikkat çeken bir isim olan Tone Vays, BTC’nin 2021 senesi içinde değer kazanabileceğini belirtti. Dünyanın içinde olduğu kötü ekonomik şartlarda BTC’nin dikkat çekici bir varlık haline geldiğinin altını çizdi. Tone Vays BTC’nin 2021 sene sonunda 80 bin dolar ile 85 bin dolar bandı arasında fiyatlanabileceğini açıkladı.

  2023 senesi başında Bitcoin’in 90 bin dolar ile 95 bin dolar bandı arasına, 2025 senesi ikinci periyodunda ise 110 bin dolar düzeyine ulaşabileceğini ifade etti. 

  Flex Yang Bitcoin Fiyat Tahminleri

  FlexYang Bitcoin için en çarpıcı açıklamaları yapan isinler arasında yer alıyor. Hatta açıklamalarını bir ekonomi dergisine ve gazetesine verdiği röportajlarında da sundu. Fex Yang 2021 senesinde Glassnode tarafından yapılan ölçüm projesine işaret ediyor. Bu araştırma ardından gelen sonuçların büyük bir rallinin habercisi olabileceğini belirtti.

  Flex Yang, Glassnode’un 2021 senesinde Bitcoin madencilerinin adreslerini incelemeye aldığını belirtti. Bu işlem bir araştırma için gerçekleştirildi. Adresler incelendiğinde, madencilerin her zamankinden daha fazla Bitcoin’i biriktirmek için cüzdanlarında tutukları görüldü. Hatta 2 haftalık bir periyot ölçümünde madencilerin 4.435 BTC daha fazla biriktirmeye çalıştıkları araştırmada tespit edildi.

  Flex Yang ikinci bir araştırmanın ise Glassnode tarafından en çok BTC sahibi olan cüzdanlar için yapıldığını açıklıyor. Bu araştırmada ise normal şartlarda maksimum 1.000 BTC tutan cüzdanların 2021 Mart ayından buyana 2.000 BTC tutmaya başladıkları tespit edildi ve basına duyuruldu. Flex Yang tüm bu noktalara dikkat çekerek, cüzdanlarında yüklü BTC sahiplerinin bu sene 2021 ikinci yarısına 85 bin dolar ile 95 bin dolar arası bahis tanımladıklarını ifade etti. 

  Tam bu noktada “Bu kadar BTC depolanması bir tesadüf mü?“ sorusunu soruyor. Flex Yang’a göre BTC 2021 senesi ikinci yarısında muhteşem bir ralli görebilir. Bu noktada ise fiyatı 80 ile 85 bin dolar bandı arasında konumlanabilir. Ona tüm bu BTC istifleme tercihleri birer tesadüf değiller. 

  Rafael Schultze Kraft Ne Diyor?

  Rafael Schultze Kraft, BTC’nin 2021 senesi sonunda 75 bin dolar ile 80 bin dolar bandı arasında yer alabileceğini açıkladı. 2022 senesinde BTC Coin’in 95 bin dolar değerine sene sonunda ulaşabileceğini düşünüyor. BTC için fiyat oynaklığını önde olabileceği senenin ise 2023 olduğunu belirtiyor. Ona göre 100 bin dolar ile 110 bin dolar arasında bir rekor fiyat ise 2025 senesinin ilk yarısı içinde gelebilir. 

  Aayush Jindal Bitcoin Fiyat Tahmini

  Aayush Jidal’da 2021 senesinde Bitcoin rallisi olabileceğine dikkat çeken analistler arasında yer alıyor. Hatta yorumlarının genelinde bundan söz ediyor. Çünkü olası BTC rallisinin altcoin fiyatlarını da önemli oranda yükseltebileceğini açıklıyor.

  Analist 2021 ikinci yarısının ortasında kripto para piyasasında iyimser bir havanın hakim olabileceğini açıklıyor. Çünkü bu süreçte BTC’nin 80 bin dolar fiyatına ilerleyebileceğini düşünüyor. 2023 senesi ilk yarsında BTC fiyatının 90 bin dolar ile 95 bin dolar bandı arasında olabileceğini ifade ediyor. 2025 senesinde ise BTC Coin’in 100 bin dolar ile 110 bin dolar arasında konumlanabileceğini açıkladı.

  Cactus Bitcoin Fiyat Tahmini

  Cactus Bitcoin için tarihsel bir fiyat analizini gündeme taşıyor. Ona göre Bitcoin önümüzdeki 5 sene içinde fiyat çıtasını yükselterek ilerleyebileceği bir yola girebilir. Tahminleri ise şu yönde;

  • Bitcon 2021 İkinci Yarı Tahmini: 70 bin dolar ile 80 bin dolar bandı arasında bir fiyatlanma,
  • Bitcoin 2022 İkinci Yarı Tahmini: 90 bin dolar ile 95 bin dolar arasında bir fiyatlanma,
  • Bitcoin 2023 Sene Sonu Tahmini: 100 bin dolar ve 110 bin dolar arasında fiyat tahmini,
  • Bitcoin 2025 İlk Yarı Tahmini: 110 bin dolar ile 120 bin dolar arasında fiyat tahmini,

  Bu tahminleri yapan analist BTC’nin gelecekte güçlenebileceğini açıkladı.

  Sonuç

  Bitcoin hem yatırımcıların hem de analistlerin gündeminden düşmeyen lider bir kripto para. Analistler 2025 senesinde 110 bin dolar düzeyine ulaşan bir rekor fiyattan söz ediyorlar. Analistlere göre BTC liderliği daha uzun yıllar boyunca elinden düşürmeyebilir.

  2021 yılından 2025 yılına kadar geçecek süreçte BTC için çok ciddi fiyat beklentileri var. Bu süreç içerisinde yatırım yapan kullanıcıların güncel Bitcoin haberlerini de takip etmesinde yarar var. Zira dönemsel olarak olumlu, olumsuz haberlerden BTC fiyatı da etkilenebiliyor.  Bu düşüş ve yükselişlerde al sat yaparak daha büyük karlar elde edilebilir.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle