Kripto Para

Cardano en büyüklerden biri olabilir!

  Kripto para piyasasında son dönemin en çok dikkat çeken kripto para projelerinden olan Cardano, ağ üzerinde gelişmeler yapmaya devam ediyor. Uzmanlar, Cardano’nun en büyüklerden biri olma potansiyelini değerlendirdi…

  Kripto para topluluğunun yakından takip ettiği projelerden Cardano (ADA) fiyatını olumlu etkileyen gelişmeler peş peşe geliyor. Son dönemde Cardano’nun dezavantajlarına yönelik yapılan konuşmalar, ağın kurucusu Charles Hoskinson tarafından karalama kampanyası olarak değerlendirildi. 

  Hoskinson, bu eleştirilerin önümüzdeki aylarda daha da artacağını ifade ederek bunların hepsine cevap vereceklerini söyledi: “Cardano’nun nihayet statükoya yönelik bir tehdit olarak algılandığı ve doğru yolda olduğumuz anlamına gelmeli.” Kripto para uzmanları da Cardano ağının en büyük akıllı sözleşme blok zinciri olabileceği ihtimalini masaya yatırdı.

  Cardano Ağının Geleceği Ne Durumda?

  Kripto para uzmanı Ran Neuner, kurucunun yorumlarını değerlendirerek Cardano’nun en büyük akıllı kontrat blok zinciri olabileceğini iddia etti. Gelecek zamanda ağ sunumlarının sayısına bakıldığında her iki taraf da Cardano için yükseliş odaklı bir yol görüyor. Cardano destekçileri, güncellemeler sonucunda ağın güçlü bir Ethereum rakibi olma yolunda avantaj sağlayacağını vurguluyor.

  IOHK CEO’su Charles Hoskinson, görünüşe göre Cardano blok zinciri oluşturmaya kendini adamış durumda. Popüler yönetici son açıklamasında Alonzo Testnet’in Cardano’yu akıllı bir sözleşme ağı yapacağını vurguladı. Önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi beklenen bu güncelleme ile test işlemleri başlatılacak.

  Cardano Akıllı Sözleşme Lansmanı

  Ağdaki akıllı sözleşmelerin tanıtımından bahseden Hoskinson, “Şimdiye kadar ilk kez, halka açık olarak, insanlar akıllı sözleşmeler yazabilecek ve bunları Cardano’da dağıtabilecek” dedi. Geliştiriciler, Cardano ağına işlevsel açıdan büyük katkı sağlayan ve çok varlık getiren son güncelleme Mary hamlesi ile büyük bir sıçrama yapmayı hedefliyor. 

  Kripto para uzmanlarına göre Cardano Mary güncellemesi ardından ağ, rakibi Ethereum’dan çok daha ucuz ve daha hızlı bir potansiyel kazanacak. Böylelikle ağın kısa sürede ETH ile başa baş mücadele edebilecek seviyeye çıkması bekleniyor. Öte yandan Cardano kullanıcıları, Cardano ağında dApp’lerin piyasaya sürülmesini bekliyor.

  Kripto para borsalarındaki en son güncel verilerde 1 ADA fiyatı %cardano+try% TL. Döviz cinsinden ise %cardano+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Cardano fiyatı 24 saatte %cardano+yuzde%.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle