Kripto Para

Binance rotayı Orta Asya’ya kırdı: Kazakistan’da açılıyor

  ABD, Nijerya ve İngiltere’de pazarlarında zorluk yaşayan dünyanın en büyük kripto para borsası Binance rotayı değiştirdi. Borsa yaptığı yeni açıklamada Kazakistan’da bir dijital varlık platformu başlattığını duyurdu!

  Dünyanın en yüksek günlük ticaret hacmine sahip kripto para borsası olan Binance Orta Asya’ya açılıyor! Amerika Birleşik Devletleri (ABD), Nijerya ve İngiltere düzenleyicileri ile başı derde giren borsa çareyi Orta Asya’da buldu. Binance, yaptığı son açıklamada Kazakistan’da bir dijital varlık platformunu hayata geçirdiğini duyurdu!

  “Binance Kazakistan’da Dijital Varlık Platformu Başlatıyor”

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) davası ile karşı karşıya kalan Binance, bu kapsamda sorun yaşadığı ülkeler yerine daha sorunsuz ülkelerde genişleme planını hayata geçirdi. Bu kapsamda geçtiğimiz yıl lisans aldığı Kazakistan’a yönelen borsa, “2022 yılında Kazakistan’ın AIFC Finansal Hizmetler Otoritesi (AFSA) tarafından kalıcı bir lisans alan Binance, şimdi ülkede yerel bir dijital varlık platformu başlatıyor” ifadeleri ile yeni girişimini duyurdu.

  Binance, Kazakistan’da başlattığı yeni dijital platformu zaman içinde çeşitlendirecek. “Yeni platform, Kazakistanlı kullanıcılara takas ve dönüştürme hizmetleri, itibari para yatırma ve çekme ve kripto varlıkların saklanması hizmetlerini sunacak” diyen Binance, yıl sonuna kadar sunulan hizmetleri çoğaltacağını açıkladı. En az 100 dijital varlığa sahip olacağı planlandığı söylenen platformla ilgili borsa, “Platform üzerindeki ticaret yelpazesi ileriye doğru genişleyecektir. Bu bağlamda Binance Kazakistan, yılsonuna kadar ürün yelpazesini önemli ölçüde genişletmenin yanı sıra platformda onaylanmış ve kullanıma sunulan en az 100 dijital varlığa sahip olmayı planlıyor.” dedi.

  “Binance Kazakistan’a Katkı Sunuyor”

  Son girişimi değerlendiren Binance Kazakistan Genel Müdürü Zhaslan Madiyev, borsanın ülkede kripto endüstrisini ilerletmek için katkı sunduğunu söyledi. Açıklamasında ülkede düzenleyici çerçeve ihtiyacına da değinen Madiyev, “Binance, ülkenin kripto endüstrisini ilerletmek ve dijital varlıklar için sağlam bir düzenleyici çerçevenin geliştirilmesine katkıda bulunmaya devam ediyor” sözleri ile borsanın üstlendiği misyona değindi.

  Binance ABD ve İngiltere’den Veto Yedi!

  Binance, SEC davası sonrası zor günler yaşıyor. Binance.US konusunda SEC’e bazı tavizler vererek varlıkların dondurulmasından korunan Binance, İngiltere’deki lisansını da geri çekti. Nijerya da SEC kararı nedeniyle Binance’a ülkesindeki faaliyetleri durdurmasını söyledi. Borsa ise son attığı adım ile faaliyetlerini “daha yumuşak” ülkelerde genişletmeyi tercih etti.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle