Kripto Para

Bu sahte Bitcoin kampanyalarına dikkat!

  Bitcoin veya Ethereum hediyesi gibi sahte ödül kampanyaları, kripto para topluluğunda uzun süredir bilinen konular arasında yer alıyor. Son olarak Elon Musk’ın Bitcoin hediye ettiği sahte kampanya dikkat çekti…

  Sosyal medyada özellikle kripto para topluluğunda düzenli şekillerde reklam olarak da verilen bu tür sahte ödül kampanyaları son dönemde hız kazandı. Video tuzakları ile kripto para kullanıcılarını ağlarına düşüren bu sahtekarların sayısında artış olduğu görüldü. Bu tuzaklara düşenlerin sayısının da hiç azımsanmayacak seviyelere geldiği bilgisi paylaşıldı.

  Bitcoin veya Ethereum hediyesi şeklinde duyurulan bu sahte ödül kampanyalarına bir yenisi daha eklendi. Son olarak Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın kripto para kullanıcılarına Bitcoin hediye ettiği söylentisi üzerinden sahte ödül kampanyası başlatıldığı görüldü. Sahte kampanyaya tam 5 Bitcoin gönderilmesi de dikkatlerden kaçmadı.

  Bitcoin Sahte Ödül Kampanyalarına Dikkat

  Son dönemde sosyal medyada giderek artan sahte ödül kampanyaları genellikle “1 BTC gönder, doğrulama yap ve 2 BTC ödül kazan” şeklinde kullanıcıları hedefliyor. Sahte hesap ve web siteleri, toplanan gönderilerden fon yükseldikte hediye edilecek kripto paranın arttığını söylüyor. Bu sayede kripto para kullanıcıları daha fazla kazanç umuduyla bu sahte ödül etkinliklerinin ve kampanyalarının tuzağına düşmüş oluyor.

  Son olarak bir sahte Bitcoin ödül sitesinin Elon Musk adını kullanarak 5 Bitcoin topladığı öğrenildi. Genellikle teknolojik konulara vakıf ve bu tür tuzakları yemeyen yatırımcıların yer aldığı kripto para topluluğunda bile dolandırılan kişilerin sayısı giderek artıyor. Yaklaşık 250 bin dolar değerinde 5 BTC, sahte bir Elon Musk web sitesinin hesabına transfer edildi.

  Airdrop Kampanyaları İle Karıştırılıyor

  Kripto para uzmanlarına göre pek çok kişinin bu tür tuzaklara düşmesinin ana sebeplerinden biri de genellikle airdorp etkinlikleri olarak gösterildi. Son dönemde kripto para evreninde sürekli olarak airdrop kampanyalarının düzenlenmesi yatırımcıları ücretsiz token kazanmaya teşvik ediyor. Bunun yanı sıra çabuk zengin olma hevesi ve saflığı da bu tür sahte ödül kampanyalarının işe yaramasına sebep oluyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle