ATH gören ADA coin fiyatının yükselişi devam edecek mi?

  Kripto para piyasasının en çok dikkat çeken projelerinden biri olan Cardano (ADA) fiyatı bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Altcoin yatırımcılarını sevindiren kripto para biriminin Bitcoin karşısında hala gidecek yolu olduğuna dikkat çekiliyor…

  Kripto para piyasasında nefesleri kesen bir altcoin sezonu yaşanıyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının uzun bir süre konsolide olmasından sonra popüler altcoin projeleri yükseliş hareketine başladı. BTC hakimiyetinin kripto para piyasası üzerindeki etkisinin giderek azalması altcoin sezonunu tetikledi.

  Popüler altcoinlerin hemen hemen hepsinde tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaşılırken bunlardan biri de Cardano (ADA) oldu. Kripto para uzmanları, bu hafta yeni bir ATH (all time high) seviyesi gören Cardano için yükseliş beklentilerini yineledi. Usta analistler, rekor kıran Cardano’nun rakibi Bitcoin karşısında hala büyük bir başarıya sahip olmadığına dikkat çekti.

  ADA Fiyatı Hızlı Yükseldi

  Akıllı sözleşme platformu olan Cardano’nun yerel kripto para birimi ADA, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyesini gören altcoinler furyasına dahil oldu. Kripto para borsalarından gelen verilere göre ADA/USD paritesinde yeni bir ATH seviyesi görüldü. Pek çok altcoin fiyatında olduğu gibi ADA, son günlerde hızlı bir yükseliş ivmesi gösterdi. 

  Satış baskısını kıran ADA fiyatı rekora koştu. Popüler analistler Bitcoin fiyatındaki dalgalanmanın devam etmesi durumunda kısa vadeli hedeflere ulaşabileceğini belirtti. Ünlü trader Scott Melker, altcoin projelerini değerlendirdiği paylaşımında, “Şu anda ADA'da sevmediğim tek şey: önceden olan yüksek hacim şimdi yok” dedi.

  ADA/BTC Kıyaslaması Dikkat Çekti

  Popüler analist ADA fiyatının pozitif göründüğünü ancak paritenin kısa vadeli al saçtılar yerine yatırımcılar için daha uygun olduğunu söyledi. BTC’ye karşı ADA fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesinin çok altında olması da dikkat çekti. ABD doları performansında yeni rekorlar kırmasına rağmen birçok altcoin gibi Cardano da BTC karşısında çok güçlü değil. Kripto para uzmanları ADA fiyatının BTC karşısında gidilecek çok yolu olduğunu söylüyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle