Reserve Rights (RSR) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Son dönemde yerli kripto para yatırımcılarının dikkatinden kaçmayan Reserve Rights (RSR) coin, altcoin piyasasında başarılı bir grafik çizmektedir. RSR coin satın almadan önce bu altcoin hakkında araştırma yapmak gerekir. Bu yüzden Reserve Rights (RSR) coin nedir, avantajları nelerdir, hangi borsalarda var gibi en çok merak edilen soruların yanıtlarını bu rehberimizde bulabilirsiniz. 

  Reserve Rights (RSR) Coin Nedir?

  Reserve Rights, Mayıs 2019'da hayata geçen çift tokenli bir stablecoin platformudur. Huobi Prime platformu üzerinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen ilk borsa arzı (IEO) ile kripto para yatırımcılarının kullanımına sunulmuştur. Reserve Rights kripto para birimi, Reserve Rights projesi için yönetişim ve yardımcı program belirtecidir. Varlık, Rezerve tokenin (RSV) istikrarını sağlamak amacıyla kripto para piyasasına sürülmüştür. 

  Reserve Rights Projesi ve Whitepaper

  RSR coinin temel amacı 1 dolara sabitlenen RSV için dengeleme piyasası yapmaktır. RSV coin ise, onu destekleyen çeşitli teminat biçimleriyle istikrarlı bir itibari para birimi olarak işlev gören bir stablecoin’dir. Bu bakımdan RSR coin, Reserve Rights platformunun sabit parası RSV’yi istikrarlı bir hale getirmek amacıyla üretilmiştir. Reserve Rights (RSR) coin Whitepaper’ı hakkında detaylı bilgilere ulaşmak için https://reserve.org/ bağlantı adresine göz atmanız yeterli olacaktır. 

  RSR Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Reserve Rights, Nevin Freeman ve Matt Elder tarafından kurulmuştur. Freeman, Reserve'in CEO'su ve aynı zamanda deneyimli bir girişimcidir. “İnsanlığın gerçek potansiyeline ulaşmasını engelleyen koordinasyon sorunlarını çözmek" amacıyla harekete geçen Freeman ile ortak olan Matt Elder ise tecrübeli bir yazılım mühendisidir. 2019'da faaliyete geçmesinden bu yana Reserve ekibi hızla büyürken RSR coin de piyasada yoğun bir şekilde talep görmeye başlamıştır. Reserve Rights projesi merkeziyetsiz finansa odaklandığı için arkasında herhangi bir ülkenin desteği bulunmamaktadır. 

  Kullanım Alanları Neler?

  Reserve Rights (RSR) coin, özellikle enflasyonun yüksek olduğu ülke ekonomilerinde ilgi görmektedir. Reserve Rights tarafından sunulan ikili token sistemi, akıllı sözleşmelerle yönetilen değer varlığı sepeti destekli Reserve stablecoin (RSV) olarak bilinen fiyatı sabit coin içeriyor. İkinci token olan Reserve Rights (RSR) ise, arbitraj fırsatlarını değerlendirerek, RSV fiyatını 1,00 dolar hedefinde sabit tutmak için kullanılmaktadır. RSR coin ayrıca, yönetim önerilerini oylamak için de kullanılmaktadır.

  RSR Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  RSR coin, piyasadaki diğer Stablecoin destekleme ve dengeleme sistemlerine göre çok farklı özelliklere sahiptir. Bilindiği üzere kripto para piyasasındaki stablecoin’ler güvenilir saklama hizmeti sunan düzenlemelere uygun banka hesabında tutulan ABD doları (USD) ile desteklenir. Bu çalışma prensiplerinin aksine Reserve stablecoin, akıllı sözleşmelerle yönetilen kripto para birimlerinden oluşan sepet kur ile desteklenmektedir.  İlk başta USD Coin (USDC), True USD (TUSD) ve Paxos (PAX) dahil olmak üzere Ethereum stablecoin varlıklarından oluşan bu sepete daha sonra fiat (itibari) para birimleri, menkul kıymetler ve emtialar da eklenmiştir.

  Güncel RSR Coin Fiyatı

  Kripto para borsalarında güncel olarak 1 RSR fiyatı %reserve-rights-token+try% TL. Döviz cinsinden ise %reserve-rights-token+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Reserve Rights 24 saatte %reserve-rights-token+yuzde%.

  Kripto para piyasasını yakından etkileyen gelişmeler RSR coin fiyatı üzerinde de etkili olmaktadır. Bu nedenle deneyimli kripto para uzmanları RSR coin yatırımı yapmadan önce, güncel piyasa trendlerine dikkat edilmesi konusunda önemli açıklamalar yapmaktadır. RSR coin teknik analizinde yer alan destek-direnç noktalarına göre alım satım işlemleri yapıldığında bu altcoinden maksimum kazanç elde edilebileceği unutulmamalıdır. 

  RSR Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  RSR coin avantajları şunlardır:

  • RSR coin sahipleri Reserve Rights ekosisteminin geleceğinin şekillendirmesine yardımcı olmak için platform kararlarında oy kullanabilirler.
  • Reserve Rights, kullanılan stablecoin para birimini çeşitlilik gösteren bir varlık sepeti ile desteklemektedir.
  • Standart stablecoinlerin aksine USD Coin (USDC), True USD (TUSD) ve Paxos (PAX), itibari paralar, menkul kıymetler ve emtialardan oluşan sepet tarafından desteklenmektedir.
  • Kripto para piyasasında arbitraj işlemi yapanlar, RSV değeri 1,00 doların üzerine çıktığında, RSR kullanarak Reserve akıllı sözleşmesinden 1,00 dolardan satın alıp, ardından farkı kâra dönüştürmek için RSV coini mevcut piyasa fiyatından satarak bu mekanizmadan yararlanabilirler.

  RSR coin dezavantajları şunlardır:

  • Ethereum altyapısını kullanan stablecoinler tarafından desteklendiği için bu ağda yaşanabilecek problemler RSR coin istikrarını olumsuz etkileyebilir. 
  • RSR coin riskli bir yatırım tercihidir. 
  • Kripto paralara ve sabit coinlere yapılacak regülasyonlar RSR coin talebinde azalmalara yol açabilir. 

  RSR Coin Hangi Borsalarda Var?

  Yerli yatırımcılar kripto para cüzdanlarına RSR coin eklemek için araştırmalarına ara vermeden devam etmektedir. En büyük kripto para borsalarında da listelenen RSR coin alabilmek için şu borsalardan birinde hesabınızın olması yeterlidir:

  • Binance
  • Gate.io
  • KuCoin
  • Poloniex
  • Huobi Global
  • Bithumb
  • OKX
  • MEXC
  • Phemex
  • Crypto.com Exchange
  • Bithumb
  • Tokocrypto
  • Probit Global
  • WazirX
  • XT.com
  • Upbit

  RSR Coin Piyasa Bilgileri

  Kripto para birimlerine dair detaylı bilgiler paylaşan Coinmarketcap platformu RSR coin güncel piyasa bilgilerini de yatırımcılar ile buluşturmaktadır. RSR coin yatırımı yapmadan önce mutlaka bu tür piyasa bilgilerine göz gezdirmekte fayda vardır. Platformdan gelen son verilere göre RSR coin piyasa değeri 141,644,928 dolar seviyesindeyken tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ise 956,986,038 dolardır. Toplam arzı adet 100,000,000,000 olan RSR coin dolaşımdaki arzı 14.80B RSR olarak gözükmektedir. Bu veriler, kripto para piyasasını sarsacak büyük çaplı hareketlerin ardından zamanla değişiklik gösterebilir.

  RSR Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  • RSR coin satın almak için öncelikle bu altcoini listeleyen borsalardan birinin web sitesine giriş yapın.
  • KYC bilgileriniz ile borsada ücretsiz hesap açın.
  • Hesabınıza para transferi yapın.
  • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra borsanın kripto para satın al menüsünü kullanarak RSR coini seçin ve alım emri girin. 
  • Hesabınıza geçen RSR coinleri borsada veya soğuk cüzdanlarda tutabilirsiniz. 

  Özet Olarak

  Reserve Rights (RSR) kripto para projesi, Reserve tokeni istikrarlı hale getirmek amacıyla kullanılan bir yönetim belirtecidir. Piyasada Reserve protokolüne ait Reserve Rights (RSR) ve Reserve Token (RSV) olmak üzere iki tane kripto para birimi bulunmaktadır. 1 ABD dolarına sabitlenen RSV token fiyatında istikrar sağlamak için RSR coin kullanılmaktadır.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle