Kripto Para

Güncellemeyi destekleyen ADA cüzdanı ilk sürümü çıktı!

  Cardano’da (ADA) artık sayılı saatlerin kaldığı Alonzo güncellemesi için kalan hazırlıklar hız kesmeden devam ediyor. ADA’nın arkasındaki mühendislik firması IOG ekibi, Cardano cüzdanı Daedalus’un, söz konusu güncellemeyi destekleyen ilk sürümünün faaliyete geçirildiğini duyurdu.

  Kripto para piyasaları TSİ 12 Eylül tarihine odaklanmış durumda. Zira bu tarihte Cardano (ADA) ana ağında Alonzo Purple güncellemesi gerçekleştirilecek. Bu güncelleme ile birlikte ADA ağı, merkezi olmayan finans (DeFi) ve merkezi olmayan uygulamalarla (DApp) tanışacak. Cardano’nun arkasındaki mühendislik firması olan ve CEO’sunun da ADA kurucusu Charles Hoskinson’un olduğu IOG tarafından yapılan açıklamada, Cardano cüzdanı Daedalus’un güncellemeyi destekleyen ilk sürümünün faaliyete geçirildiği duyuruldu.

  IOG Ekibinin Açıklamaları

  Eski adıyla IOHK, şimdiki adıyla IOG ekibi, konuya ilişkin olarak Twitter üzerinden bir açıklamada bulundu. IOG ekibi tarafından yapılan açıklamaya göre, Cardano’nun cüzdan yazılımı Daedalus’un, ADA ağına akıllı sözleşmeleri getirecek olan Alonzo güncellemesini destekleyen ilk sürümü çıktı. IOG ekibi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  Daedlus 4.3.1 Alonzo’ya destek getiriyor ve Alonzo HFC yükseltmesi için de bir geri sayım içeriyor. Ayrıca iyileştirilmiş pencere sunumu, işlem yönetiminde iyileştirmeler ve yaklaşmakta olan Trezor donanım cüzdanı ürün yazılımı için Cardano’ya destek verecek.

  Kesintisiz cüzdan çalışmasını sağlamak için Daedlus’u 12 Eylül Pazar günü 21.44 UTC’deki (TSİ 13 Eylül 00.44) HFC etkinliğinden önce yükselttiğinizden emin olun. Biraz eğlenmek için geri sayımı da etkinleştirdik…”

  IOG Ekibi Ne Anlatmak İstedi?

  IOG ekibinin duyurduğu bu sürüm, Alonzo güncellemesi desteğinin yanı sıra UX(UI iyileştirmeleri ve Trezor cüzdanı güncellemesini de kapsıyor. IOG ekibi, söz konusu açıklamasında sorunsuz bir erişim için kullanıcıları Alonzo güncellemesi öncesinde sürümü edinmeye çağırdı. Sürüme, ekibin de belirttiği gibi sadece eğlence amaçlı olarak bir de geri sayım sayacı eklendi.

  Yükseltme Öncesi ADA’da Son Durum

  ADA ağındaki Alonzo Purple güncellemesinin, TSİ 13 Eylül 00.44’te gerçekleştirilmesi planlanıyor. Bu güncelleme, ağı tam anlamıyla bir DeFi platformuna dönüştürecek. Güncelleme öncesi ADA, 78,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük 3. kripto para birimi konumunda bulunuyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle