İngiliz vekil ETH’ye daha iyimser bakıyor

  Haftalardır yaşanan fiyat hareketliliklerinde Ethereum (ETH) yükselişleri ile dikkat çekerken, Bitcoin (BTC) ise düşüşleri ile dikkat çekiyordu. Bu durum insanların BTC ve ETH’ye yaklaşımlarında etkili oldu. Bir Birleşik Krallık Parlamento üyesi, kesin olarak bir neden belirtmeden, Bitcoin’den çok Ethereum konusunda daha fazla iyimser olduğunu söyledi.

  Kripto para piyasalarında son yaşanan çöküşte, neredeyse tüm kripto para birimleri çok ciddi değer kayıpları yaşadı. Ancak bu düşüşlerden önceki haftalarda Ethereum değer artışları ve kırdığı rekorlar ile dikkat çekerken, Bitcoin ise düşüş eğiliminde ve yatay seyirde olmasıyla dikkat çekiyordu. Bu durum son dönemlerde insanların ETH ve BTC konusundaki bakış açısının değişmesinde etkin rol oynadı. Tam olarak bu nedenden olduğu söylenmese de bir Birleşik Krallık Parlamento üyesi de Ethereum konusunda Bitcoin’den daha fazla iyimser olduğunu açıkladı. Üye bir de “flippening” durumundan söz etti.

  Tom Tugendhat’in Açıklamaları

  Söz konusu Parlamento üyesi Tom Tugendhat, Birleşik Krallık’ı mali alanda daha fazla yenilik uygulamaya çağırdı. Tugendhat açıklamalarında kripto para sektöründeki büyümeye de değindi. 2017 yılından bu yana Dış İlişkiler Komitesi Başkanı olarak görev yapan Tugendhat, İngiliz Muhafazakar Parti bünyesinde bir politikacıdır. Tugendhat 2015 yılından bu yana Birleşik Krallık Parlamento üyesidir. Üye, ülkesini yenilik konusunda adım atmaya çağırdı ve dünyadaki uyum hızına yetişememe durumunda geri kalacaklarını ifade etti.

  Tugendhat, ülkeye yaptığı yenilik çağrılarının kripto para birimlerinden geldiğini gördüğünü ifade etti. Ethereum konusunda Bitcoin’den daha iyimser olduğunu belirten Tugendhat, bunun nedenlerine ilişkin bir açıklamada bulunmadı. Ancak üye, flippening durumundan da söz etti.

  Flippening Nedir?

  Flippening, Ethereum’un 2017-2018 döneminde popüler olmasıyla ortaya çıkan bir terim. Bu terim, Ethereum’un piyasa değeri bakımından Bitcoin’i geçtiği anı varsayım olarak ifade ediyor. CoinMarketCap verilerine göre flippening’in gerçekleşmesinin en yakın olduğu zaman 2017 ortalarındaydı ve flippening anı sadece %8’lik uzaklıktaydı.

  2017 ortalarında flippening ihtimali her ne kadar çok yaklaşmış olsa da bu gerçekleşmedi ve yıllar içinde BTC ile ETH arasındaki boşluk arttı. Ancak birçok kişi bir gün bunun gerçekleşeceğine inanıyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle