BTC'de korkutan senaryo! Yüzde 54 düşüşe hazırlanın uyarısı

  Ünlü analist Justin Bennett, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatında sert bir düşüş yaşanacağını iddia etti. Yatırımcıları korkutan açıklamalar yapan Bennett, mevcut seviyeden yüzde 54 oranında bir kayıp yaşanacağını öne sürdü.

  Kripto para piyasasında yükseliş eğilimini koruyan BTC, 35 bin dolar direncini aşmakta zorlanıyor. Bu seviyeden güçlü şekilde reddedilen BTC için düşüş senaryoları gelmeye başladı. Popüler kripto para analisti Justin Bennett, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada BTC fiyatının sert bir şekilde düşebileceğini söyledi.

  Resmi X hesabından paylaşımda bulunan Bennett, BTC ve hisse senedi piyasası arasındaki tarihsel ilişkiyi inceledi. Ünlü analist, buradaki verilerden hareketle lider kripto para biriminin değer kaybedeceğini düşünüyor. Bennett’a göre BTC fiyatı mevcut seviyelerden yaklaşık yüzde 54 oranında düşebilir.

  BTC’de 15 Bin Dolar İhtimali Sürüyor 

  Kripto para yatırımcıları, BTC fiyatındaki son hareketliliği yakından takip ediyor. En büyük kripto para birimi BTC ile ilgili korkutan bir senaryo daha geldi. Bennett, ABD hisse senetlerinin Şubat ve Mart 2020’de meydana gelen sert düşüşü hatırlatarak BTC için benzer senaryonun gerçekleşebileceği konusunda uyarılarda bulundu. Kayıtlara geçmesi için X hesabından açıklama yapan analist BTC’de yükseliş bekleyen takipçilerini endişelendirdi.

  BTC için 25 bin dolar ve onun altında 15 bin dolar hedefleri veren Justin Bennett paylaşımında şu ifadeleri kullandı: “BTC’nin hala 25 bin dolar ve muhtemelen 15 bin dolardaki son dip seviyesini süpüreceğini düşünüyorum. Hisse senetlerine, yani S&P 500 endeksine ve 3 bin 255 bölgesi gelene kadar buna inanmak zor.” Bennett, uzak bir ihtimal gibi görülse de BTC’de sert düşüş yaşanabileceği konusunda yatırımcıları uyardı.

  BTC, ABD Hisse Senetleriyle Birlikte Düşecek

  ABD hisse senetlerinde yaşanması muhtemel sert bir düzeltmenin BTC’yi olumsuz etkileyeceğini söyleyen analist “S&P 500’de olaca yüzde 23’lük bir düzeltme Bitcoin’i sizce nasıl etkiler? Kesin olarak bilmek imkansız ama son yüzde 25’lik düzeltme sırasında neler olduğunu biliyoruz.” ifadelerini kullandı. Ünlü analist, ABD hisse senetlerinin 2021’de destek seviyesine yerleşmeden önce 2020 boyunca 3 bin 255 seviyesinde dirence oluşturduğu grafiği takipçileriyle paylaştı.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle