Kripto Para

Ethereum uçuyor fakat bu detaya dikkat! Kaybetmeyin…

  Shapella güncellemesi ardından sert bir yükseliş yakalayan Ethereum’da fiyatlar 2 bin doları aştı! Güncelleme sonrası sadece artış kaydeden ETH cephesinde tartışma büyüyor. Ufukta bu kadar çekim beklerken artış devam edebilir mi?

  En büyük altcoin Ethereum (ETH) merakla beklenen Shapella güncellemesini sorunsuz bir şekilde tamamlayarak yayına aldı. Güncellemenin noktalanması ile birlikte artışa geçen ETH fiyatı son 24 saatteki kazancını yüzde 10’dan fazlaya taşıdı. Yükselişle birlikte %ethereum+usd% dolara yükselen ETH için tartışmalar büyüyor. Ufukta 2,2 milyar dolardan fazla ETH çekilmeyi beklerken yükseliş sürdürülebilir mi?

  Shapella Güncellemesi Tamamlandı

  Lider altcoin, The Merge ile Proof-of-Work (PoW, İş İspatı) konsensüs algoritmasından Proof-of-Stake (PoS, Hisse İspatı) konsensüs algoritmasına geçiş yapmıştı. Bu geçişi nihayete erdirecek son güncelleme ise Şanghay olarak bilinen Shapella güncellemesiydi. Önceki günlerde Shapella tamamlanırken, ETH artık resmen PoS geçişini tamamladı.

  Geçtiğimiz yıl gerçekleşen The Merge ile birlikte en büyük yükseltmesini yaşayan Ethereum’daki bu son güncelleme ardından stake edilen ETH’larin kilidi açıldı. Shapella ile her ne kadar belirli işlemlerde Ethereum gaz ücretleri optimize edilse de stake edilmiş ETH’larin satılma tehdidi ufukta bekliyor.

  2.27 Milyar Dolarlık ETH Çekilmeyi Bekliyor!

  Son 24 saatte yüzde 10’dan fazla artış kaydeden Ethereum güncellemeden sonra soluksuz artarken, zincir üstü veriler çekilmeyi bekleyen 2,27 milyar dolar değerinde 1,07 milyon ETH olduğu bilgisini paylaştı. Bu rakamın tamamının borsalara satış için gönderilmesi, başlayacak sert bir satış dalgası ile lider altcoin’de zor günler yaşanmasına yol açabilir.

  Ethereum çekme işlemleri ise sıraya alındı ve önümüzdeki yaklaşık 11 saat içinde 111,81 milyon dolar değerinde 53 bin 50 ETH çekilecek. Günde ortalama 223 milyon civarı Ethereum’un çekileceği anlaşılıyor.

  Ethereum Fiyatı Düşecek Mi?

  Stake kilidi açılması ile boşta kalan Ethereum’lara ne olacağı merak konusu. Uzmanlar bu Ethereum’ların satılacağı yönünde görüş beyan ederken, önceki gün paylaşımda bulunan kripto para analiz platformu Glassnode nispeten olumlu bir değerlendirmede bulundu. Glassnode, iyimser bir tahminle 170 bin adet ETH satılmasını bekliyor. Fakat sırada 1,07 milyon ETH’in çekilmek için beklediğini unutmamak gerek!

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle