Ravencoin (RVN) Coin Nedir? Hangi Borsada Var?

  Kripto yatırımcılarının ve uzmanlarının son dönemde yakın takibe aldıkları Ravencoin (RVN), proje vizyonuyla da dikkat çekiyor. Önemli bir sorunun çözümü için sektörde faaliyetlerine devam eden Ravencoin, blok zincir teknolojisinde ihtiyaç duyulacak önemli konulara çözümler geliştirmeye devam ediyor. Ravencoin (RVN) projesi hakkında merak edilen detayların tümünü kripto meraklıları için bir araya getirdik. 

  Ravencoin (RVN) Coin Nedir?

  Ravencoin, varlıkların bir tarafından diğerine verimli bir şekilde oluşturulmasını ve aktarılmasını sağlayan eşler arası bir blok zinciridir. Özel blok zincir oluşturmayı amaçlayan eşler arası (P2P) dijital bir ağ protokol olarak da kendini tanımlamaktadır. Varlıkların verimli şekilde gerçekleşmesi için tasarlanmıştır. RVN ise ağın yerel kripto para birimi olarak tasarlanmıştır. 

  Ravencoin (RVN)  Projesi ve Whitepaper

  Projenin yayınlanan teknik makalesine göre birçok önemli çözüme yanıt verdiği görülmektedir. Whitepaper’ında varlıkların oluşturulması ve transferi için eşler arası elektronik sistem olarak tanımlanan Ravencoin, özellikle belirteçlerin Ravencoin blok zincirinde yayınlanmasına izin vermeye odaklanan, özellikler ekleyen Bitcoin kodunu bir çatalına dayalı bir protokoldür. Bu belirteçler, belirtecin ihracının karar verdiği her türlü özelliğe sahip olabilir. Miktar olarak sınırlandırılabilir, menkul kıymetler veya koleksiyon olarak adlandırılabilir ve ihraç edilebilirler. Ravencoin projesi sayesinde birkaç dakika içinde kendi güvenlik simgesinin oluşturulması ve dünya çapında ticaret yapmasını sağlayabilirsiniz.

  Kullanım durumuna göre özel blok zincir oluşturmayı amaçlayan ve kolaylaştıran P2P dijital bir ağ protokol olarak işlevsel yönleri öne çıkarılmıştır. Yine teknik makalesinde varlıkların bir taraftan diğerine devredilmesinin verimli biçimde gerçekleştirilmesi için tasarlanmış olarak tanımlanmaktadır. Teknik açıdan incelendiğinde ise Bitcoin kodunun çatallanması ile hayata geçirildiği aktarılmıştır.

  31 Ekim 2017 tarihinde duyurulmasının ardından 3 Ocak 2018’de ise madencilik için gerekli dosyalar paylaşıldı. Adını dünyanın en çok izlenen, popüler dizisi Game of Thrones adlı yapıdan alan proje, sağladığı çözümler sayesinde yenilikçi projeler arasında yerini almıştır. Teknik makalesinde de yer verildiği üzere birçok yönden çözüm odaklı ve gelişmiş teknik yapısı ile ileriye dönük hedeflere sahiptir. Ravencoin (RVN) projesinin merak edilen tüm teknik detaylarına ve projenin whitepaper sayfasına: https://ravencoin.org/ resmi bağlantı adresini kullanarak hızlı erişim sağlayabilirsiniz. 

  Ravencoin (RVN) Coin Kurucuları Kim, Hangi Ülkeye Ait?

  Ravencoin teknik makalesini de hazırlayan ve projenin kurucu ekibi içinde yer alan isimler Bruce Fenton, Tron Black ve Joel Weight’tir. Her biri kendi alanında uzman ve başarılı bir kariyere sahip olan bu isimler, projeye başlamadan önce deneyim sahibi iş insanı ve geliştirici olarak tanınmışlardır. Kripto para ekosistemi içinde yer alan çoğunluktan da bu şekilde her biri kendini sıyırmayı başarmıştır.

  Fenton, Ravencoin projesi öncesinde bir süre Bitcoin Foundation yönetici müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Projenin diğer kurucu isimlerinden Tron Black ise önde gelen pek çok yazılım şirketinde ana yazılım geliştiricisi ve CEO olarak görev yapmıştır. Benzer şekilde Weight tarafından da birçok projede CTO ve COO gibi önemli pozisyonlarda görev almış ve kripto sektöründe her biri ciddi bir kariyer yapmayı başarmışlardır.

  Ravencoin (RVN) Kullanım Alanları Neler?

  Varlıkların bir tarafından diğerine veri içerir şekilde oluşturulmasını ve transferini sağlayan eşler arası (P2P) bir blok zincir olarak kullanılmaktadır. RVN ise ağın yerel kripto para birimi olarak tasarlanmış ve işlevsel özellikler için kullanılmaktadır. Ravenchain üzerinde işlem gerçekleştirmek için belirli bir token yakılması gerekmektedir. Varlıkların ağ üzerinde her şeyi temsil ediliyor. Altın, euro gibi gerçek dünyadaki değer saklama araçları, sanal ürün ve eşyalar, hisse senedi ve menkul kıymetler başta olmak üzere tüm unsurlar için işlem yapmak ve ağı kullanabilmek için RVN kullanılmaktadır. 

  Ravencoin (RVN) Projesini Benzersiz Yapan Nedir?

  Ravencoin’ini piyasaların lideri ve önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’den ayıran temel birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özellikleri ile çatallanan ve ayrılan Ravencoin, beklentinin aksine piyasalarda özel birçok seçenek sunmayı başarmıştır. Ravencoin’i benzersiz yapan başlıca unsurlardan bazıları kısaca şunlardır:

  • 50 BTC yerine 5.000 RVN blok ödülü sunar.
  • 10 dakika yerine 1 dakikalık engelleme süresine sahiptir.
  • Daha merkezi olmayan bir madenciliğe izin veren yeni bir madencilik algoritmasına (KAWPOW) sahiptir.
  • Varlık ve alt varlık ihraç, transfer, benzersiz varlıklar ve ödüllerin eklenmesi gibi unsurlara sahiptir.

  Güncel Ravencoin (RVN) Coin Fiyatı

  Güncel durumda 1 RVN fiyatı %ravencoin+try% TL. Döviz cinsinden ise %ravencoin+usd% Dolar olarak borsalarda alıcı bulmaktadır. Son olarak, Ravencoin Coin 24 saatte %ravencoin+yuzde%.

  Ravencoin (RVN) Coin'in Avantaj ve Dezavantajları Nelerdir?

  Blok zincir ve kripto endüstrisinde yer alan pek çok projede olduğu gibi Ravencoin (RVN) projesinin de avantajları kadar dezavantajları da bulunmaktadır. Projeyi desteklemek isteyenlerin bu avantaj ve dezavantajlarına göre kararlarını vermeleri daha doğru olacaktır. Ravencoin (RVN) projesinin öne çıkan başlıca avantajları ise kısaca şunlardır:

  • Bitcoin çatallanması olarak 4 farklı özellikle ayrılmaktadır.
  • Blok zincir üzerindeki varlık transferini ve alım satım sorunlarını çözmeyi hedeflemektedir.
  • Ravencoin gelecekte aktif rol alması planlanan sürümlerinde, entegre mesajlaşma ve oylama sistemlerinin de yer alması hedefleniyor.

  Ravencoin (RVN) Coin Hangi Borsalarda Var?

  Ravencoin (RVN) şu an için birçok kripto para borsasında listelenmektedir. Mevcut borsalardan işlem yaparak al – sat işlemlerinin gerçekleştirilmesi mümkündür. Ravencoin (RVN) listeleyen borsalardan bazıları ise kısaca şunlardır:

  • Binance
  • io
  • OKX
  • Bybit
  • MEXC

  Ravencoin (RVN) Coin Piyasa Bilgileri

  Ravencoin (RVN) piyasa bilgilerine göre toplamda 21 milyar madeni para arzına sahiptir. Yeni bir kripto para birimi olarak mümkün olduğunca açık çalışma konusuna önem vermektedir. Ön madencilik yapılmadan piyasada yer verilen Ravencoin, ICO olmadan ve geliştirici ya da kuruculara ödül verilmesi için kenara ayrılan token olmadan piyasada yerini aldı. 0,28 dolar ile Mart 2020’de en yüksek seviyesine ulaşmıştır.

  Ravencoin (RVN) Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

  Ravencoin (RVN) satın almak isteyen yatırımcıların birçok farklı platformdan işlem gerçekleştirmeleri mümkündür. Ravencoin (RVN) almak için basit şu adımlar takip edilebilir:

  • Adım: RVN listeleyen güvenilir kripto borsasına erişim sağlanır.
  • Adım: Kayıt işlemleri tamamlanır.
  • Adım: Kayıt onayı ve aktivasyon sonrasında para yatırılır.
  • Adım: BTC, USD, TRY, USDT, BUSD gibi farklı çiftler ile alım emri verilir.
  • Adım: Alım sonrasında güvenli cüzdanlarda uygun zaman için saklanır.

  Özet Olarak

  Bitcoin kodunun çatallanması ile hayata geçen Ravencoin (RVN), Bitcoin’den dört önemli farklılıkla önemli sorunların çözüme kavuşmasını sağlamıştır. Üretim programının değiştirilmesi, blok üretim süresinin kısaltılması, maksimum arzı ve madencilik algoritması gibi unsurlarla çok daha verimli hale gelmiştir. Bu özellikleri ile köklü ve gelecek vaat eden bir proje olarak değerlendiriliyor. Piyasalardaki belirsizlik hali ise RVN fiyatında riskli bir yapı oluşturmaya devam ediyor.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle