Altcoin sezonu ne zaman başlayacak? İşlem hacimleri artıyor

  Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) pozitif sinyaller vermesi altcoin piyasasını hareketlendirdi. Sektörde spot ETF başvurularının onaylanması beklenirken altcoin hacimlerindeki artış dikkat çekti.

  Kripto para sektörü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) spot BTC ETF başvurularını onaylamasını bekliyor. Piyasada bu yönde fiyatlamaların devam ettiği bu günlerde altcoin yatırımcılarını ilgilendiren bir rapor yayınlandı. Zincir üstü veri analiz sağlayıcısı Kaiko, altcoin piyasasındaki işlem hacimlerini inceledi.

  Kaiko araştırma raporuna göre son dönemde altcoinlerde spot hacimler yükselişe geçti. Kripto para piyasası genelinde yükselişlerin takip edildiği bu süreçte altcoin sezonunun ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Kaiko analistleri, altcoinlerdeki hacim artışının geleceğe dair pozitif sinyaller verdiğini açıkladı.

  Altcoinlerde Hacim Artışı Hız Kazandı

  En büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) öncülüğünde altcoinlerde hacim artışı olduğunu belirten Kaiko analistleri şu paylaşımda bulundu: “Altcoin piyasasında hacimler artıyor. Altcoinler ile birlikte ETH spot hacim oranı BTC karşısında bir senden fazla süreden sonra ilk kez yüzde 60’a ulaştı.”

  BTC’ye karşılık altcoin hacimlerindeki hızlı artış, altcoin sezonu bekleyen yatırımcıları heyecanlandırmaya yetti. Yatırımcıların yakından takip ettiği verilerden biri olan TOTAL3 grafiğinde yükselişler olması dikkatlerden kaçmadı. BTC ve ETH piyasa değerleri dışında kalan altcoinlerin değerini gösteren TOTAL3 paritesinde olumlu sinyaller takip ediliyor.

  Altcoin Sezonu İçin Pozitif Veriler Geliyor

  Analistler, BTC ve ETH dışındaki kripto paraların toplam değerinin yılbaşından beri yüzde 40 oranında arttığını vurguladı. TOTAL3 verilerine göre son 1 aydaki yükseliş ise yüzde 30’u aştı. Bu gelişmelerle birlikte TOTAL3’ün değeri 410 milyar dolar civarına ulaştı. Bu süreçte BTC’nin piyasa değeri ise yaklaşık 710 milyar dolar seviyesinde.

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle