Twitter CEO’su için varsa yoksa BTC!

  Lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) verdiği açık destek ile tanınan Twitter ve Square CEO’su Jack Dorsey, aynı desteği altcoinler için göstermiyor. Ünlü CEO, kendisinin altcoin satın alacağıyla ilişkili olarak yapılan paylaşımlara karşı bu iddiaları yalanladı.

  Bitcoin (BTC) özellikle 2021 yılında birçok kurumsal ilgi ile karşılaştı. MicroStrategy’nin açtığı tünelden ilerleyen birçok halka açık şirket, Bitcoin yatırımı yaparak varlığa olan desteğini ve güvenini gösterdi. Bu alanda adım atan şirketler arasında Tesla ve Square gibi dev şirketler de bulunuyor. Tesla CEO’su Elon Musk, daha önce BTC’ye açıkça destek veriyordu ancak Mayıs ayında yaptığı açıklamalar ile kripto toplulukları karşısında “BTC karşıtı” gibi bir hal aldı. Ancak Square ve Twitter CEO’su Jack Dorsey, BTC desteğini her zaman açıkça gösterdi.

  Dorsey’in Bitcoin’e Olan Desteği

  Jack Dorsey Bitcoin’e destek verirken, altcoinler ile ilgili olarak herhangi bir olumlu tavır hiç sergilememişti. Ciddi anlamda BTC sevgisi bulunan Dorsey, hatta son olarak 21 Temmuz’da gerçekleşecek olan “The B Word” konferansını organize etmişti. Elon Musk’ın başta dalga geçtiği bu organizasyonda Dorsey, kurumsallara Bitcoin’i daha etkili ve daha iyi anlatmayı hedefliyor. Başta dalga geçen Musk, Dorsey’in daveti üzerine sonradan konferansa katılacağını da duyurdu.

  Dorsey ETH Almayacağını Net Şekilde Belirtti

  30 Haziran Çarşamba akşamında Jack Dorsey, Twitter üzerinden bir takipçisinin iddialarına yanıt verdi. Dorsey’in takipçisi ünlü CEO’ya Ethereum (ETH) satın alması konusunda açık bir tavsiyede bulundu. Dorsey ise takipçisinden gelen bu tavsiyeye gayet kısa ve öz bir şekilde “Hayır” yanıtını verdi. Bu netlikle bile Dorsey, aslında Bitcoin dışındaki hiçbir alternatifi değerlendirmediğini ya da değerlendirmeyeceğini de göstermiş oldu.

  Dorsey Tavrını Daha Önce de Göstermişti

  Twitter’da “packanimalETH” kullanıcı isimli takipçisinden gelen tavsiyeye “Hayır” diyen Dorsey, takipçisini de hayal kırıklığına uğrattı. Ancak Dorsey, aslında daha önceki açıklamalarında da buna benzer şekilde tavrını ortaya koymuştu. Örneğin Jack Dorsey Bitcoin 2021 konferansında yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer vermişti:

  Eğer Square ve Twitter’ı yönetmiyor olsaydım kesinlikle Bitcoin geliştiricisi olurdum.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle