BTC 1 milyon dolara gidecek – Mike Novogratz

  Tarihin en büyük Bitcoin (BTC) organizasyonu başladı ve etkinlikte Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz da konuştu. Ünlü CEO, Bitcoin’in Türkiye ve Rusya gibi ülkelerde daha iyi anlaşıldığını ve Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara kadar gideceğini düşündüğünü dile getirdi.

  Tarihin en büyük Bitcoin (BTC) etkinliği 6 Nisan itibariyle başladı. ABD’nin Miami şehrinde düzenlenen Bitcoin 2022 konferansında sektörden önemli isimler yer alıyor ve organizasyona on binlerce kişinin katılım göstermesi bekleniyor. Konserlerle, kutlamalarla sonlanacak olan etkinliğin ilk gününde, Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’ın dile getirdiği açıklamalar dikkat çekti. Ünlü CEO Bitcoin’in değerinin Türkiye ve Rusya gibi ülkelerde daha iyi anlaşıldığını dile getirdi ve Bitcoin’in 1 milyon dolara gideceğine inandığını ifade etti.

  Mike Novogratz BTC ile Nasıl Tanıştığını Anlattı”

  Dünyanın en büyük dijital varlık yatırım şirketlerinden olan Galaxy Digital’in CEO’su Novogratz, Bitcoin’e verdiği destekle tanınıyor. Bitcoin 2022 konferansında da Bitcoin desteğini gösteren ünlü CEO, BTC fiyatının 1 milyon dolara gideceğini düşündüğünü ancak BTC’nin sonsuza kadar yükselmesini istemediğini dile getirdi. Konferansta Anthony Pompliano’nun sorularını yanıtlayan Mike Novogratz, Bitcoin ile nasıl tanıştığını da şöyle anlattı:

  “Bitcoin’i ilk kez duyduğumda internetten şöyle bir bakmıştım. Libertaryen olan, kriz istemeyen, dünya hakkında endişe duyan birçok kişi vardı. Ben de o dönemde ‘İşte bu bizim aradığımız şey olabilir’ dedim. Muhtemelen konuşmadan duramadığım için bir konferansta ‘Bizim gerçek paraya ihtiyacımız var, Bitcoin alın’ dedim. Ondan sonra Financial Times’ın kapağında haber oldu. Zaten bu bir kez oldu.”

  “Bitcoin Güven Eksikliğinden Ortaya Çıktı”

  Bitcoin’in güven eksikliğinden ortaya çıktığını ifade eden Novogratz, bu güvensizliğin devletlere, hükümetlere, bankalara karşı olduğunu dile getirdi. Bu konuda Rusya’yı örnek gösteren CEO, ABD dolarının artık onlar için kesinlikle risksiz bir varlık olmadığını ifade etti. Bitcoin’in bu kadar kısa sürede yaratılan en büyük marka olabileceğini belirten Novogratz “Trilyon dolarlık bir varlık ve her ülkedeki her köyde neredeyse bir Bitcoin hikayesi var. Mucize gibi…” dedi.

  Novogratz: Bence Bitcoin 1 Milyon Dolara Gidecek

  Bitcoin fiyatı konusunda daha önce 500 bin dolar tahmininde bulunan Novogratz, bu kez de Bitcoin fiyatının 1 milyon dolara gideceğini düşündüğünü dile getirdi. Bitcoin’in, altının da yerini alacağına inandığını ifade eden ünlü CEO, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  “Rus arkadaşlarım var ve sadece 4-5 haftada iflas ettiler. Çok kaliteli yaşamları vardı ama kısa sürede bitti. Türk arkadaşlarım var, hayatları boyunca biriktirdikleri paraları kaybettiler. Dolayısıyla ben doların da güçlü kalması için dua ediyorum. Çünkü eğer Bitcoin sonsuza kadar giderse, Batı dünyasının istikrarı kaybolmuş demektir. Ama Bitcoin 500 bin dolar ya da 1 milyon dolara giderse Batı’da hala istikrar var demektir.”

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle