Kripto Para

Kripto Para Günün Haber Özeti – 5 Ağustos 2021

  En büyük kripto para birimi Bitcoin fiyatındaki değişimler, altcoin yatırımcıları tarafından da yakından takip ediliyor. Bugün beklentileri karşılamakta zorlanan BTC düşüş sinyalleri yakıyor. Kripto para basınında yer alan haberlerin beklenen yükseliş hareketini başlatmaması yatırımcıları tedirgin etmeye devam ediyor.

  5 Ağustos Perşembe gününde Bitcoin ve altcoin fiyatlarını etkileyen önemli gelişmeler ile fiyat hareketlerini özel haberimizde bulabilirsiniz.

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Gelişmeleri

  Paris merkezli alternatif yatırım yöneticisi Melanion Capital, Bitcoin fiyatını takip etmek amacıyla hazırladıkları Bitcoin ETF için onay aldıklarını duyurdu. Şirketin BTC ETF’si Avrupa Birliği kurallarını karşılamasıyla sektör açısından umut vaat edici oldu. 

  Kripto para piyasasının genelinde görülen toparlanma sinyallerine rağmen temmuz ayında borsadaki genel aylık spot işlem hacimleri önemli ölçüde düştü. CryptoCompare tarafından derlenen verilere göre, kripto ticaretinin spot hacmi bir önceki aya göre yüzde 32 oranında geriledi.

  Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone imzalı BTC raporunda geçtiğimiz aylardaki gibi Bitcoin için olumlu ifadeler yer aldı. Uzman analist, BTC fiyatında 100 bin dolara çıkacak performans sinyalleri gördüklerini belirterek yatırımcıları heyecanlandırdı. 

  Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JP Morgan'ın bu hafta özel bankacılık müşterilerine bir Bitcoin fonu sunmaya başladı. ABD merkezli bankacılık devi, perakende müşterilerinden sonra özel müşterileri için de kripto hizmetleri sunuyor. 

  ABD merkezli varlık yönetim firması Invesco, Bitcoin vadelilerine ve onlara bağlı diğer varlıklara yatırım yapan bir ETF için SEC’e resmi başvuru yaptı. Direkt olarak Bitcoin'e yatırım yapmayacağını açıklayan şirket, regülasyon kurumunun onay vermesini bekliyor. 

  Günün En Önemli Bitcoin ve Altcoin Fiyat Hareketleri

  Basına yansıyan olumlu haberlere rağmen borsalardan gelen verilere göre BTC fiyatı yüzde 3’ten fazla değer kaybıyla 37.819 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bu düşüş sinyali, en popüler altcoin fiyatlarını da olumsuz etkiliyor. 

  Ancak Londra Hard Fork güncellemesi yaşayan Ethereum fiyatı, piyasadan ayrışarak yüzde 2’nin üzerinde değer kazanmasıyla yatırımcısını sevindiriyor. Altcoinlerde BNB, ADA, XRP, DOGE ve DOT fiyatında düşüş devam ederken, Uniswap (UNI) hızlı yükselişiyle dikkat çekiyor. 

  Benzer Başlıklar

  Daha Fazla Yükle